Náctileté baví hlavolamy i složitější stavebnice

Máte doma teenagera a nevíte si rady, co mu darovat k Vánocům? Možná vás to překvapí, ale máme hezký výběr i pro náctileté děti. A to mezi hračkami i edukačníma pomůckami. Ať už sáhnete po StarCube, Geobenderu, puzzle či některém z našich modelů těla nebo kaleidographu, neuděláte chybu. Projděte si naše vánoční tipy a dárek máte vyřešený.

StarCube Cosmos je parádním dárkem pro děti s neposednými prsty. Skládá se ze dvou kostek, které mají děti za úkol rozpojit nebo naopak spojit v jeden kus. A není to úplně jednoduché, jak se může zdát. Kostka má totiž několik poloh a ne v každé z nich mohou děti dva kusy rozpojit či spojit. Kostka se líbí klukům i holkách. A baví i dospělé :)

Parádně děti zabaví také GeoBender, magnetické puzzle v kostce, které přetvoří do více než 70 různých tvarů. Kostka rozvíjí dětskou fantazii, jemnou motoriku, posiluje koncentraci a rozvíjí matematické a geometrické znalosti. Varianta Nautilus má na povrchu krásný hnědý design, uvnitř vás ale překvapí barvou oceánu, ohně a země. Varianta Primary kombinuje žlutou, červenou a modrou barvu. Varianta Abstract je v krásném černobílém designu. Opět je to hezká volba i pro dospělé :)

Chybu neuděláte ani výběrem Kaply challenge. Ta je ideální pro tréning trpělivosti a zručnosti. Podle předlohy děti staví zdánlivě jednoduché stavby. Ovšem jedná se o balanční stavby, které jen tak nepostojí. Balení obsahuje 16 kusů dřívek a 12 kartiček s nápady, jak stavět úžasné malé stavby.  

Retro je cool

Nezklame ani naše retro edice. Vybrat můžete například mini fotbálek, stolní basketbal, baloon making nebo šipky, které mají místo ostrých hrotů magnetické konce. Krásné retro oceníte možná spíš vy, děti to ale bude bavit.

Stavebnice nezklamou žádný věk

Zkusit můžete také stavebnici Shapescapes. Tato kreativní stavebnice obsahuje plastové tvary různých barev a velikostí, z kterých mohou děti vytvořit hezké sochy zvířat, lidí, auta, pirátské lodě apod. A to bez knoflíků či baterií, ke hře potřebují jen fantazii a své ruce. Krásná hračka vytvořená americkým sochařem Peterem Mayorem. 

Myslíte si, že náctiletí už nemohou procvičit jemnou motoriku a konstrukční dovednosti? Chyba lávky, při sestavování krásných funkčních modelů od UGEARS se tak rozhodně stane. UGEARS jsou dřevěné mechanické pohyblivé 3D puzzle z přírodní dřevěné překližky, z kterých sestavíte historické funkční modely. Děti si tak postaví tramvaj či požární žebřík, truck, nádraží, které samy jezdí.

Puzzle s krásnými motivy

Klasikou je volba puzzlí. Ty s více kousky udělají dětem radost a na dlouho je zaměstnají. Například 300kusové máme s krásnými motivy:tvarované puzzle prales či dinosauři nebo s obrázky žraloků. Nebo vyberte fosforeskují s 500 ks - glow in the dark puzzle

Hrajte si a přitom se něco naučte

A pokud děti některý předmět hodně baví nebo naopak potřebují něco zopakovat, sáhněte po dárku z naší edukační kategorie. Spoustu legrace zažijete s kostrou či torzem těla s vyndavacími orgány. Rozebrat můžete i model oka nebo si vyzkoušet průtok krve v srdci.  Pomůcky máme i pro jiné předměty: matematiku, chemii či fyziku

A pokud doma máte i mladší či starší děti, i pro ty máme krásné hračky v jednotlivých sekcích: novorozenci, roční, dvouletí, tříletí, čtyřletí, pětiletí, šestiletí, osmiletí

Kidtown_voucher_vanoce2019_web-1