Puzzle udělají pod stromečkem radost malým dětem i teenagerům

Už i vám studené počasí připomíná, že to nebude trvat dlouho a Vánoce zaklepou na dveře? Jak jste na tom letos s dárkama? Jestli jako my, tedy nic moc, pak se vám budou hodit naše doporučení pro rozzářené oči pod vánočním stromkem. Pokud vaše děti baví skládání puzzlí a potřebujete koupit nové hezké motivy, rádi vám s tím pomůžeme. V nabídce máme puzzle od značek Mudpuppy či Crocodile Creek a najdete mezi nimi ideální pro nejmenší i děti školou povinné.

A jaké motivy u nás najdete? Je jich moc a vybere si každý. Ať už to jsou zvířátka, princezny, piráti, baletky, mořské panny, dopravní prostředky či jednorožci. Pro starší pak krásné vzdělávací motivy - například mapy světa, Evropy nebo vesmíru, solární soustavy či zvířata různých kontinentů. Záleží jen na tom, co vaše děti baví, jak šikovné jsou a kolik jim je let. 

Pro jednoleté dotykové

Jeden by si myslel, že roční děti jsou na puzzle ještě malé. Není to tak, i pro tyhle mrňousky v naší nabídce puzzle najdete. A to tzv. touch and feel puzzle od Mudpuppy. Jde o puzzlíky s velkými kusy, kde děti skládají dva nebo tři. Mají krásné motivy a vždy nějakou plochu, kterou mohou děti osahat a zjistit, jak na dotyk působí veverčí oříšek nebo rybí šupinka. Třeba u motivu lesních zvířátek si děti složí 4 zvířátka, z nichž každé má unikátní povrchovou texturu. Naučí se je tak rozpoznat nejen podle obrázků, ale i po hmatu. Dalšími motivy v nabídce jsou v zahradě, v moři či zvířátka z džungle

Ale pozor, tyhle puzzle patří mezi velmi oblíbené a o to víc teď před Vánoci. Máme jich už jen pár kousků od každého!

Větší děti složí puzzle s více díly

Jak děti rostou, rozvíjí se jejich motorické schopnosti. Složí tak postupně složitější puzzle, tedy takové, které obsahují více dílku a dílky mohou být i menší. Samozřejmě každé dítko to má jinak, obvykle se ale možnosti, z jakých můžete puzzle vybírat od dvou či tří let významně rozšíří. Dvouleťáci většinou hezky zvládají puzzle složené s devíti či dvanácti kousků. Takových máme v nabídce několik. Můžete sáhnout po větších 9 kostkách, u kterých kombinací stran kostek děti složí až 6 různých obrázků. U varianty tvoř obličeje například obličeje šesti zvířátek - pandy, opičky, tygra, lva, lišky a medvídka. Když je to přestane bavit, mohou kostky různě stavět na sebe podle toho, jak je napadne. Vedle motoriky tak hned rozvíjí i fantazii.

Další variantou jsou magnetické puzzle, které jsou ideální na cesty, protože je jen tak nepoztrácíte a dobře se vejdou do každého zavazadla. A motivy se dětem budou líbit, ve variantě magnetic fun jednorožci, suchozemská a mořská zvířata, vesmírné dobrodružství, les ve dne a v noci či dinosauři. Nezklame ale ani magnetická magna carry od Tiger Tribe, kde děti doplňují magnetky do obrázku. Opět máme v nabídce mnoho motivů - království jednorožců, lesní pohádky, staveniště, vodní panny, piráty nebo dinosaury.

Hezkou volbou jsou také puzzle 4 v 1. Set obsahuje 4 druhy krásně ilustrovaných puzzlí, z nichž každé má jinou úroveň obtížnosti. Puzzle se 4, 6, 9 a 12 kousky odkrývají krásně ilustrované obrázky se zvířátky, vozidly pro přepravu , magičtí kamarádi či čtyřmi ročními obdobními. Bavit budou děti od 2 do 5 let. Puzzle obsahují 90 % recyklovaného papíru a balení 70% recyklovaného papíru. Tisk je proveden netoxickým inkoustem.

Na to jaké další puzzle můžete dětem ve věku dvou či tří let pořídit, koukněte do naší sekce podle věku

Krásné motivy pro předškolní děti

U čtyřletých a pětiletých dětí se možnosti opět rozšiřují. Zvládnou už více dílků v menších velikostech, více než 40 dílků jim nedělá problém. Padesátku dají hravě a mnohdy krásně zvládnou i sto kousků. Z klasických krásných motivů zvířátek, princezen, víl, dinosaurů či dopravních prostředků, můžete vybírat i s dalších motivů krásných podlahových puzzlí. Například můžete zvolit sadu Den v muzeu a jejich akvárium, vesmír. Podlahové puzzle v tubě zas nabízí motiv letiště, tančení či zahradní slavnost. Chybu neuděláte ani když sáhnete po variantě puzzlí nazvané Hledej a najdi obrázek s motivy vesmíru, arktického života, oceánu nebo dinosaurů.

U pětiletých můžete vybírat i z dalších variant. Radost udělají puzzle s plakátem (motivy: vesmír, mořské panny či svět) nebo krásné, vlastně už vzdělávací puzzle - 70  kouskové s motivy, s kterými se děti něco naučí, či discovery puzzle. Mezi 70 kouskové patří například geography puzzle s obrázkem mapy Evropy nebo světa, krásný je i solární systém. S discovery puzzle se děti seznámí s dinosaury, Evropou a vesmírem. Každé toto puzzle v sobě má tematické figurky, které na sestaveném puzzle rozestavíte tam, kam patří. A navíc, 100 kousků už je výzva. 

Školáci jsou šikovní a jistě ocení puzzle s větším kouskem puzzlí. V nabídce máme krásné s 300 i 500 kousky. A pro ty nejšikovnější, obvykle už starší náctileté, máme také puzzle s tisíci kousky. Všechny mají společný moment, děti se něco naučí.

A na jaké motivy se mohou děti těšit? V kategorii s 300 kousky na motýly, žraloky, plazy, dinosaury, hmyz a zvířata doby ledové. Puzzle s 500 kousky máme tzv. glow in the dark, svítí ve tmě - motivy džungli a oceán. A tu největší výzvu, puzzle s 1000 kousky můžete koupit s motivem život v oceánu nebo náš svě

 

Tipy na puzzle pro šesti, osmi a dvanáctileté, koukněte v naší sekci puzzle podle věku.

 

Kidtown_voucher_vanoce2019_web-1