Osmileté děti stále staví, ale rády se poperou s nějakým hlavolamem

Jak to doma máte vy - věří děti stále na Ježíška? Některé určitě jo a jiné už to prokoukly. Nicméně na dárky pod stromečkem se těší všichni do jednoho. Co jim letos naježíte vy? Každému děcku udělá radost vedle měkoušů hezká hračka. A co teprve když bude chytrá a bude je bavit? Podívejte se na naše vánoční tipy, určitě něco vyberete.

Potrap hlavu hlavolamem

Všechny neposedy, co neví, co prstami, nebo dumaly, potěší jeden z našich hlavolamů - StarCube, Geobender, Kapla challenge. A Kaleidograph. Ten sice může vypadat jednoduše, ale hlavu si s ním potrápite dost. Je to náš velký favorit. 

StarCube se skládá ze dvou kostek, které mají děti za úkol rozpojit nebo naopak spojit v jeden kus. A není to úplně jednoduché, jak se může zdát. Kostka má totiž několik poloh a ne v každé z nich mohou děti dva kusy rozpojit či spojit. Kostka se líbí klukům i holkách. Perfektní je pro dětí, které jsou neklidné a často neví, co s rukama.

GeoBender, je takové magnetické puzzle v kostce, které přetvoříte ve více než 70 různých tvarů. Rozvíjí dětskou fantazii, jemnou motoriku, posiluje koncentraci a rozvíjí matematické a geometrické znalosti. Varianta Nautilus má na povrchu krásný hnědý design, uvnitř vás ale překvapí barvou oceánu, ohně a země. Varianta Primary kombinuje žlutou, červenou a modrou barvu. Varianta Abstract je v krásném černobílém designu.

Kapla challenge je skvělou hračkou pro trénování trpělivosti a zručnosti. Podle předlohy stavíte zdánlivě jednoduché stavby. Ovšem jedná se o balanční stavby, které jen tak nepostojí. Balení obsahuje 16 kusů dřívek a 12 kartiček s nápady, jak stavět úžasné malé stavby. Je vlastně ségrou klasické Kaply, která by mohla vaše děti také bavit. Náš Ježíšek letos naježí k balení s 200 ks ještě 10 destiček navíc a k balení s 280 ks dokonce 20 destiček navíc. A věřte nám, kostičky navíc se vždycky hodí.

Retro stále jede

Neprohloupíte ani některou z retro hraček, ať už vyberete mini fotbálek, stolní basketbal, baloon making nebo šipky, které mají místo ostrých hrotů magnetické konce.

Staví a staví

A co zkusit stavebnici Shapescapes? Tato kreativní stavebnice obsahuje plastové tvary různých barev a velikostí, z kterých mohou děti vytvořit hezké sochy zvířat, lidí, auta, pirátské lodě apod. A to bez knoflíků či baterií, ke hře potřebují jen fantazii a své ruce. Krásná hračka vytvořená americkým sochařem Peterem Mayorem.

Rozvíjejte kreativitu

Skvělou volbou jsou i kreativní sety - malování, vyrábění či hry jako je například Beat the clock od Tiger Tribe. 

Učení hrou

Máte doma školáky a chtěli byste jim ulehčit učení nových věcí? Zkuste to s našimi edukačními pomůckami. Například s modelem kostry či torzem těla s vyndavacími orgány bude po Vánocích v biologii či prvouce válet. Pomůcky máme i pro jiné předměty: matematiku, chemii či fyziku

Puzzle s krásnými puzzlí

Pokud chcete dětem pořídit klasiku, která je zaměstná na delší dobu, pak sáhněte po některých z našich puzzlí. V tomto věku doporučujeme ty s více kousky. Například 300kusové máme s krásnými motivy: tvarované puzzle prales či dinosauři nebo s obrázky žraloků. Nebo vyberte fosforeskují s 500 ks - glow in the dark puzzle.

Chytrá plastelína baví

Inteligentní plastelína je tutovka, kterou nic nezkazíte. A je jedno, jestli se jedná o osmileťáka nebo teenagera. Vybírejte podle barev, ale i podle toho, co dokážou. Našimi favority jsou varianty magnetických nebo svítící.

A pokud doma máte i mladší či starší děti, i pro ty máme krásné hračky v jednotlivých sekcích: novorozenci, roční, dvouletí, tříletí, čtyřletí, pětiletí, šestiletí, teenageři

Kidtown_voucher_vanoce2019_web-1