Vánoční tipy z Kidtownu

Máme před sebou poslední měsíce letošního roku a k nim neodmyslitelně patří Vánoce a naše příprava na tyto svátky. Místo toho, abychom si Vánoce, které mají být svátky klidu a pohody, a přípravu na ně užili v rodinném kruhu opravdu v klidu a pohodě, stávají se pro nás spíše zdrojem stresu. Abychom vše stihli včas připravit, vybrat a nakoupit vhodné dárky pro všechny členy rodiny. Každý rok z mnoha stran čtete či slýcháte, že je dobré začít s předstihem alespoň přemýšlet, co by se komu mohlo líbit. Chceme vám výběr a rozhodování usnadnit a připravili jsme tak pro vás přehled několika tipů rozdělených přehledně podle věkových kategorií dětí.

Hračka udělá radost bezesporu každému dítěti. Vždy je ale lepší zvolit hračku, která dětem dá něco víc, tzv. rozvojovou hračku. A právě takové hračky najdete v naší nabídce. Všechny tyto rozvojové hračky děti posouvají ve vývoji o kousek dál. To znamená, že rozvíjejí smysly, schopnosti a dovednosti dětí - zrak, sluch, fantazii, jemnou a hrubou motoriku, matematické znalostí atd. Nebo můžete zabrousit přímo do naší vzdělávací sekce a vybrat některou z pomůcek, které pomáhají lépe porozumět látce, kterou zrovna probírají ve škole. 

Nejdůležitější však je, aby se dětem dárek líbil a užily si s ním spoustu legrace. Pojďte se s námi podívat na tu pravou hračku pod vánoční stromeček právě pro vaše dítě do některé z našich kategorií - ať už máte miminko, jednoročního mrňouska nebo starší děti.

Černobílá pro miminka

baner-0M-text

Kvůli nerozvinutému zraku jsou pro miminka ideální hračky a knížky s výraznými obrázky a kontrasty. Zakoupením knížky nebo chrastítka z naší Černobílé edice proto neprohloupíte. Pro drobečky, kterým začínají vylézat zoubky, jsou skvělé kuličky do ruky. Vedle toho, že si děti promasírují bolavé dásně, také úchopem procvičí jemnou motoriku. Když trochu vyrostou, spoustu legrace si užijí s míčkem First Ball, který je měkký a příjemný do malých ručiček.

Pokud znáte naše Duhové kamínky, udělá vám radost novinka v naší nabídce, která je certifikovaná pro děti od narození. Jsou to Rainbow Buttons. Miminka, která už do ruček berou první hračky, je mohu uchopit, ožužlat, a až trochu povyrostou zkoušet stavět na sebe. Jsou skvělé pro rozvoj koordinace oko-ruka, stejně jako pro rozvoj jemné motoriky a učení barev. 

>> Více si o hračkách pro novorozence si přečtěte v tomto článku.

I roční děti se mohou stát staviteli

Vyrostlo vám z miminka, které zůstalo tam, kam jste ho položili, batole, které na místě nezůstane? A už se pokouší o první krůčky? V tomhle věku děti rády objevují nové věci, a proto budou mít rády krásné dřevěné hračky od Orange Tree Toys, které rozvíjí jemnou motoriku. Dobrou volbou jsou i hmatové puzzle (Touch and feel puzzle) s hezkými motivy od Mudpuppy. Oblíbí si také tzv. Duhový set - Rainbow Architect. Tato novinka, ale hned se stala velkým hitem. Chybu neuděláte ani výběrem prvních magnetických stavebních kostek (People Blocks).

Sensory blocks od 18 měsíců

baner-18M-text

Roste vám dítko jako z vody a po Vánocích mu budou bez dvou měsíců dva roky? Pro osmnáctiměsíční mrňousky jsou ideálním dárkem od Ježíška naše smyslové kostky Sensory blocks. Navíc můžete využít neodolatelné vánoční nabídky, kombinující balení Smyslových kostek a Zrcadlových kostek Mirror blocks, tzv. Sadu s velkým S. Pouze nyní máte možnost koupit tato dvě balení dohromady za cenu 2099 Kč.

Pro batolátka v tomto věku je také navržen magnetický hrací systém Grippies s okénky. A radost mrňouskům udělá i sada dvanácti Smyslových barevných vajíček, naše letošní novinka. Všechny tyto hračky rozvíjí jemnou motoriku, učí barvy či jednoduché počty. Děti díky nim také poznávají krásy prvních jednoduchých staveb. 

>> Více si o hračkách pro děti od jednoho roku přečtěte zde.

Krásné hračky máme i pro děti od 2 let

baner-2roky-text

Co letos naježit pod stromeček dvouleťákům? I pro ty máme v nabídce krásné hračky. Hezky si pohrají s hračkami značky GuideCraft - ať už sáhnete po různých třídících variantách, oblíbených Peekaboo krabičkách, skvělém Šroubování Screw blocks či Navlékací housence s předlohami, neuděláte chybu. A pokud máte rádi dřevěné hračky, pak vyberte některou od značky Plan Toys.

Pokud potřebujete něco malého, co využijete na cestách, nesmí pod stromečkem chybět jednoduché klasické pexeso - Mini memory game od značky Mudpuppy

>> Více si o hračkách pro dvouroční děti si přečtěte v tomto článku.

 

Velký výběr pro tříleťáky

baner-3rokyb-text

Věřte nám, v této kategorii nebudete vědět, kterou hračku vybrat dřív. Stálou klasikou, která baví nás i vás, jsou Duhové kamínky. Tyto Rainbow pebbles jsou první hračkou, která nám vždy začne docházet na všech veletrzích. Pro malé stavitele je super dárkem od Ježíška magnetická stavebnice MagnaTiles. Vedle hraní děti procvičí konstrukční dovednosti, barvy i geometrické tvary. Hlavně jim ale stavebnice vydrží spoustu let. Nám už děti celkem vyrostly a hrají si s ní stále i v osmi letech.

baner-teen-kapla-text

Klasikou je i dřevěná stavebnice Kapla, tu děti znají dobře ze škol a školek. A navíc máme vánoční akci - při koupi 200kusové dostanete navíc 10 dřívek, při koupi 280kusové varianty získáte 20 dřívek navíc. 

Levnější variantou je stavebnice Wedge-it, která je také letošní novinkou. Sestaví z ní hezké stavby, procvičí konstrukční dovednosti a zopakují si barvičky. Navíc ze stavebnice o 15ti kusech postavíte 30 různých konstrukcí. Nepochybíte ani když vyberete Magnetické kuličky.

A pokud doma máte malé doktory a nebaví vás už fórové dětské kufříky, věřte, že naším kufříkem Budu doktor, budete vy i děti nadšeni. Dali jsme ho dohromady s blogerkou MK Life a obsahuje opravdu funkční věci - stetoskop, teploměr či arch na kontrolu očí. Přikoupit si k němu můžete také Dětský lékařský plášť.

>>Více si o hračkách pro tříleté děti si přečtěte v tomto článku

Čtyřleté děti jsou kreativní

baner-4roky-text

Stejně jako tříleté děti, i čtyřleté bude bavit náš doktorský kufřík Budu doktor s funkčním doktorským náčiním. Spoustu se toho s ním naučí. Do hlaviček ale dětem můžete začít vštěpovat i to, že je dobré naši planetu chránit. A to z jednou s krásných tvořivých sad RE-CYCLE-ME, se kterou se děti naučí, že recyklace je přirozená součást života. Pro děti v tomto věku máme také puzzle s krásnými motivy od Crocodile Creek či Mudpuppy.

>> Více si o hračkách pro děti od čtyř let si přečtěte v tomto článku

Pětiletí milují puzzle a chytré hračky

baner-5let-text

Říkáte si, co pořídit pětiletým rošťákům a rošťandám? Určitě neprohloupíte, když sáhnete po některých z našich krásných puzzle. Máme jich v nabídce spoustu - různé velikosti jednotlivých kousků a hlavně hezké motivy pro kluky i holky. Radost jim ale udělá také StarCube či Geobender. Obě hrací kostky zaměstnají neposedné prstíky, rozvíjí jemnou motoriku, i obě hemisféry mozku.

>> Více si o hračkách pro děti od pěti let si přečtěte v tomto článku

Na šestileté a starší sofistikovaně

baner-6let-text

Jestli hledáte nějaký více sofistikovaný dárek, nepochybíte, když vyberete něco z naší edukační sekce. Třeba model kostry, lidského těla či srdce jim udělá velkou radost. A navíc po vánočních prázdninách ve škole překvapí, jak to všechno umí levou zadní :)

Ocení také něco z naší retro kolekce. Třeba stolní fotbálek si s sebou mohou klidně vzít na školu v přírodě, do zavazadla se v pohodě vejde. Také Geobender či StarCube jim udělá velkou radost. Obě kostky jsou navíc skvělé pro neposedné prstíky!

Měly vaše děti rády Kaplu? Pak by se jim líbila sofistikovanější stavebnice TomTect. Postavíte z ní domy, letadla, garáže, mosty a další jednoduché i složitější konstrukce. A díky propojení dřevěných dřívek plastovými spoji mohou některé části i rozhýbat. Což je pro posílení jemné motoriky ideální! 

>> Více si o hračkách pro od šesti let si přečtěte v tomto článku

Osmi, devíti, desetiletí a starší

baner-teen-a-text

Parádní hračku u nás najdou i starší děti či náctiletí. Radost jim udělá náš Kaleidograph, StarCube, Geobender či Kapla Challenge, s kterou navíc děti parádně procvičí konstrukční zručnost. A samozřejmě můžete vybírat i z velké nabídky puzzle.

>> Více si o hračkách pro starší děti přečtěte v tomto článku

A aby toho nebylo málo, tak vám ke každému nákupu nad 1000 Kč přibalíme jako dárek od nás kreativní sadu Re-Cycle-Me a k nákupu nad 1500 Kč přidáme ještě poukázku na další nákup v hodnotě 100 Kč.

nad-1000-recycleme

Kidtown_voucher_vanoce2019_web

Věříme, že našimi ježíškovskými dárky budete nadšeni nejen vy, rodiče, ale hlavně ti nejdůležitější ve vašem životě, vaše děti. Přejeme vám krásné Vánoce.