Doktorský kufřík - Budu doktor!

Srdcovky
Značka: Kidtown
989 Kč 989 Kč / 1 ks
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Kdo z nás si pamatuje, že si jako malý miloval hrát "na doktora"? Budu doktor! je sada všeho, co malý doktor potřebuje k ošetření a doktorským hrám. Nenajdete v něm nic, co by nebylo skutečné či funkční. Doporučený věk 3+.
 

Detailní informace

Velmi široký výběr
Velmi široký výběr
hraček pro rozvoj
Zkušenost a tradice
Zkušenost a tradice
radíme a pomáháme již deset let

Detailní popis produktu

Sada Doktorský kufřík - Budu doktor! je výsledkem spolupráce našeho e-shopu Kidtown.cz a blogerky MUDr.Míši Knězkové s cílem děti hravou formou seznámit s tím, s čím se reálně setkají v ordinaci lékaře. Mají možnost si všechny jeho součásti vyzkoušet, osahat a zjistit, že dané věci "nekoušou".
 
Kufřík ukrývá vše od náplastí, tampónků, obvazu, stříkaček, zkumavek či dřevěných špátlí a kapátka, přes gumové rukavice, roušku, podložku a čepičku až po emitku, plně funkční teploměr či fonendoskop. Pomocí oční tabulky můžete vyšetřit zrak každého pacienta a nezapomeňte, že těm nemocným je třeba vypsat recept s domácí léčbou. Vše reálné a přesně takové, jaké potkáte u lékaře i vy.

Rozměr kufříku: 30 x 21 x 9 cm
Věk: 3+
 

Důležité upozornění: Doktorský kufřík si můžete objednat a zaplatit pouze online platební kartou nebo bankovním převodem předem. Není možné využít dobírku. Každá zvolená dobírka bude systémově přesunuta do platby bankovním převodem.

 

Odborná doporučení


Tereza Sochorcová

Doporučení pediatričky Terezy Sochorcové

Dětská lékařka, ostatní vzdělává na profilu @lecimdetiProč zrovna tato hračka:
Hra na doktora je skvělou zábavou, kromě toho je častým dotazem maminek, jak si poradit se situací, kdy se dítě bojí lékaře. Je dobré, když děťátko ví, co ho bude čekat a hraní je k tomu ideálním nástrojem. Můžeme ho i postupně učit, že je normální pomáhat ostatním.

 

 


Eva Stupková

Doporučení psycholožky Evy Stupkové

Psycholožka, speciální pedagožka, součástí rodinného poradenství na sociálních sítíchProč zrovna tato hračka:
Hra na doktora je pro děti atraktivní, a to obzvlášť u předškoláků. V tomto věku často nastupuje strach z lékařů a lékařských zákroků, zvlášť když má dítě nějakou negativní zkušenost. Hra na doktora může pomoci tento strach odbourat, může nasimulovat různé lékařské zákroky. Dítě se ocitá nejen v roli pacienta, ale i v roli lékaře a má tak možnost mít situaci pod kontrolou. Děti v tomto období také aktivně zkoumají své tělo, jeho fyzické možnosti a limity, kondici. To, co velice oceňuji právě na tomto doktorském kufříku, je jeho realistické zpracování a funkčnost jednotlivých pomůcek.

Tipy na používání: 
Hra na doktora je hrou námětovou, kdy si děti hrají “na něco”. Napodobují vlastně činnost dospělých, osvojují si různé sociální role. Pokud si hrají ve dvojici, nebo ve skupině, měla by mít hra určitá pravidla, aby u ní nehrozilo nějaké zranění, nebo psychická újma. Např. 1. Hra je hrou pouze, pokud je zábavná pro všechny zúčastněné., 2. Neubližujeme si!, 3. Respektujeme, pokud někdo nechce pokračovat., 4. Máme pro ukončení domluvený signál., apod. Vhodné je, aby si společně hrály děti ve stejné věkové kategorii, aby někdo neměl fyzickou, nebo psychickou převahu.

 Doporučení lékařky Míši Knězkové

Lékařka a spoluautorka doktorského kufříku"Co mě jako maminku a lékařku baví na kufříku nejvíc? Není to jen samotná hra a zábava. Dítě zjišťuje a poznává, že pomáhat je naprosto přirozené a správné. Naučí se, že při pomoci je nezbytné chránit i sám sebe! V neposlední řadě pak pochopí, proč se co u lékaře dělá. Že je někdy třeba i nepříjemného vyšetření a zaručeně se přestane bát těch běžných zákroků, u kterých spousta dětí zbytečně pláče."

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
5x
4
4x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
DM Avatar autora Rozměr 3.1.2020 18:33
Dobrý den, není zde prosím uveden rozměr kufříku. Potřebuji rychle objednat a podpora zatím neodpověděla, nemá někdo info prosím?
Odpovědět