Miminkům může Ježíšek donést hračku pro rozvoj zraku

Věděli jste, že novorozenci nevidí po narození stejně jako my? Zrak je při narození dokonce nejméně rozvinutým smyslem. Během prvních týdnů a měsíců života je děti vidí jen jako šedé rozmazané fleky. Mnoho průzkumů dokázalo, že novorozenci naopak nejlépe vidí to, kde jsou velké kontrasty a výrazné tvary. Ideální proto jsou černobílé hračky nebo knížky s výraznými obrázky. Během prvních měsíců života se zrak zlepšuje a dítě se postupně učí rozeznávat nejen kontrasty, ale postupně přibývají i jednotlivé barvy a jeho svět se stává barevnějším. Ve věku okolo jednoho roku se dítě vidí podobně jako dospělý člověk.

Černobílé a kontrastní

Správná stimulace zraku v začátku života je proto zásadní. A právě  proto je tu naše kolekce černobílých knížek a hraček. První černobíláknížka má na jednotlivých bílých stránkách velké černé obrázky - medvídka, prasátko či srdíčko a další. Je tak ideální pro první měsíce života. Zhruba od čtvrtého či pátého měsíce můžete využít knížku s červenou barvou, kterou už by starší miminka měla rozeznat. Od osmého měsíce lze přidat i knížku kontrastů.

baner-0M-text

Z černobílých hraček máme nafukovacího medvídka, kroužek či hvězdičku s rolničkou, které jsem vyvinuli a vyrobili společně se společností Fatra. Jsou ideální pro úchop malou novorozeneckou ručičkou a vůbec nevadí, když se do nich děti zakousnou bezzubými dásničkami.

Pro malé ručičky

Pro drobečky, kterým začínají vylézat zoubky, jsou skvělé kuličky do ruky. Vedle klasických černobílých máme také krásné barevné. Vedle toho, že promasírují bolavé dásně, děti také úchopem procvičí jemnou motoriku. Jsou dřevěné (samozřejmě bezpečné) a najdete je v různé velikosti a tvaru.

Když miminka malounko vyrostou, spoustu legrace si užijí s prvním míčkem first ball, který je měkký a příjemný do malých ručiček. Najdete ho u nás krásných barvách s motivy pro holčičky i kloučky - princezny, auta, zvířátka, džungli, zvířátka ze statku. Pokud doma už nějaký míček máte, mohl by se hodit také BubaBloon, textilní potah na míč, který je odolný a bezpečný, navíc ho jednoduše přeperte. Máme ho v různých barevných provedeních či s obrázky - žlutý, fialový, modrý, červený, se zvířátky, s puntíky či s kostkami

5133_small6659_small

Před prvním rokem jsou skvělou volbou také tahací hračky, hlavně od značky Orange Tree Toys.

1_6171_small6120_small

Přečtěte si, co naježit dětem jednoročním, dvouletým, tříletým, čtyřletým, pětiletým, šestiletým starším dětem.