Pitný režim a dobrá svačina jsou důležitou součástí školního roku

Pomalu se to blíží, i když na to ještě nechceme moc myslet. Zbývají ale poslední dva týdny prázdnin a pak hurá do školy. Děti by si měly poslední dny letního volna pořádně užít, to je jasné. Jsou to ale také dva týdny, kdy děti můžete na návrat do školy pomalu připravovat. Vy zase pomalejší rytmus prázdnin můžete využít pro pořízení všech věcí, které bude dítko ve škole potřebovat - aktovku, penál, další školní potřeby či praktický svačinový box nebo láhev na pití. 

Když přijde na téma škola, většina z nás začne přemýšlet o tom, jestli dětem v hlavě po letních prázdninách vůbec něco zůstane. Vstanou brzy ráno, když přes léto vyspávaly? Budou do školy vůbec chtít? A co nového se ve škole naučí? Ovšem návrat do školy i škola samotná není jen o školní látce. Je také o kamarádech, na které se děti těší. A to je dobrá cesta, jak děti na školu navnadit. Začátek roku je ale také spojený s nemalými výdaji za školní potřeby. Dětem totiž budete muset nakoupit sešity, obaly na sešity, pera, tužky či potřeby na výtvarnou výchovu či geometrii. A nejenom to.

Svačinky a pitný režim

Každý školák by měl vedle učení myslet také na to, že během dne musí pít. Pitný režim je totiž základ všeho, hlavně jejich zdraví. No a hladovět je také nenecháme, čeká nás zase rok vymýšlení ruzných svačin. A když už budete v tom nakupování školních potřeb, bude se dětem také hodit hezká láhev na pití či krabička na svačinu. U nás v Kidtown.cz koupíte oboje s krásnými motivy, které budou děti bavit a do školy si s nimi přinesou kousek toho, co mají rády. Ty naše mají pevnou konstrukci, lehce se otevírjí, vyrobené jsou z polypropylénu - jsou bez obsahu PVC, bez BPA, bez obsahu ftalátů a bez olova. 

 

7136_lahev-na-piti-pratele-drinking-bottle-backyard-friends6623_svacinova-krabicka-jezek-sandwich-keeper-hedgehog6638_svacinova-krabicka-jednorozec-mala--sada-2ks-snack-keeper-unicorn

 

Vybírat mohou dětí z mnoha krásných motivů - jsou mezi nimi vesmír, zvířátka, jednorožci, dinosauři, žraloci, roztomilý ježek, sovička mnoho dalších. Pro romantické holčičky máme například víly. A nejlepší na tom je, že si mohou sladit krabičky s lahví na pití. Boxy na svačinu máme navíc ve dvou velikostech - větší na chleba či toust a menší třeba na ovoce či zeleninu. 

 7301_svacinova-krabicka-zraloci-sandwich-keeper-shark5676_lahev-vesmir7229_snack-keeper-owl-1

 

Počítejte borůvky

Pokud máte pocit, že vaše děcko potřebuje na školu  trochu připravit, pak se držte pravidla, že není dobré ho připravovat na novou látku, ale zopakovat můžete zlehka učivo probrané v předchozím školním roce. A hlavně, dělejte to hravou formou. Vezměte na procházku do lesa nebo na zahradu naší svačinovou krabičku a nasbírejte do ní borůvky nebo maliny. Ty spočíjete, snedené zase odečítejte. Hned procvičíte počty. Pořídit můžete i některou z našich hraček - koukněte na článek na našem blogu, kde se hravému opakování učiva přes léto věnujeme. A hned budete vědět, jak vám v tom může pomoci naše matematická váha, hra Postřehovka či rozkládací geometrické tvary.

Matematicka vahaskládací.geom.tvary

Hlavně ale nezapomeňte na to, že hravou formou můžete prokládat prázdninové řádění téměř kdykoliv. Ale nenazývejte to učením. Jak říkají dětští psychologové, prázdniny jsou od toho, aby děti odpočívaly a užívali si volného času.

Namotivujte

A kdybyste potřebovali nějaký tip, jak děti namotivovat, aby se do školy tešily, něco málo pro vás máme. Popovídejte si s nimi o všech kamarádech, které po dvou měsících zase uvidí. Vyražte s nimi do obchodu a kupte jim něco hezké na sebe, v čem půjdou první den do školy. Krásné nové šatičky udělají s holčičkama divy. Naplánujte si, jaké jiné fajn aktivity je mimo školu čekají. 

No a využite poslední dva týdny léta k tomu, aby si opět začly zvykat na nějaký režim. Postupně zkracujte dobu, kdy chodí spít, abyste se vrátili k rozumné uléhací hodině. Stejně tak je začněte postupně budit o něco dřív. Hodně zdaru, i nás v Kidtown.cz tohle všechno čeká :)