Ve dvou letech děti ohromně rozvinou jemnou motoriku

Jingle bells, jingle bells, kdopak vám dal hlas? Už vás také přepadla předvánoční nálada? Nebo možná panika, abyste letos vše pořídili včas. Anebo přemýšlíte, co letos naježit dětem pod stromeček, aby jim to udělalo radost a už to ve své kolekci hraček neměly? Přečtěte si naše vánoční doporučení, určitě v něm najdete něco, co děti ještě nemají a co je bude bavit.

Pro děti ve věku dvou let jsou skvělou volbou motorické hračky od značky GuideCraft. Rozvíjí totiž spoustu dovedností a posouvají děti v jejich vývoji dál. Například šroubovací Třídící strom nebo Šroubování Screw blocks je skvělou volbou pro rozvoj jemné motoriky, soustředěnosti a trpělivosti. Jemnou motoriku děti trénují pomocí krouživého pohybu, kterého je u této hračky zapotřebí. Parádní je také Navlékací housenka, díky které, při navlékání jednotlivých dílů na podstavec podle přiložených oboustranných karet, vylepšují jemnou motoriky, hmat a učí se pracovat podle předlohy.

Úplně perfektní volbou jsou Zamykací krabičky Peekaboo Lock BoxesDěti z nich budou nadšeny už kvůli různým zámečkům, které budou střídavě otevírat a zavírat. V sadě je 6 různobarevných krabiček s různými zámečky a otvory pro různé tvary, které se do krabiček vkládají. Prostě pomůcka pro učení barev, rozvoj motoriky a sluchu, která bude bavit hodně dlouho. 


Stejně jako rok a půl staré děti, i dvouleťáky bude bavit magnetická stavebnice Grippies, která podporuje rozvoj hmatu, prostorové představivosti a první konstrukční dovednosti. Vybírat můžete z mnoha variant - Grippies shaker, Grippies s okénky, Grippies stahovače či Grippies links. 

Krásné dřevěné hračky pro rozvoj jemné motoriky, koordinace oko-ruka či posílení koncentrace nabízí značka Plan Toys. Spoustu legrace zažijete například s dřevěným mini Opičím bowlingem. Radost udělá i tančící krokodýl.

Přečtěte si, co darovat miminkůmjednoročním, dvouletým, tříletým, čtyřletým, pětiletým, šestiletým starším dětem pod vánoční stromeček.