Hračky, které potěší děti od 1 roku

Říkáte si, jestli bude vaše roční dítko vnímat, že dostalo dárek od Ježíška? To sice ještě ne, ale určitě bude vnímat rodinnou vánoční pohodu a dárek mu udělá radost. A dárek si užije především, když to bude hezká hračka, která ho bude bavit. Vám zase udělá radost, pokud ho taková hračka posune v jeho vývoji. U takto malinkých dětí půjde především o rozvoj hrubé a jemné motoriky.  

My máme pro batolata, která se už dost možná pokouší o první krůčky, krásnou nabídku dřevěných hraček od Orange Tree Toys. Tyto hračky rozvíjí dovednosti vašeho mrňouska - jemnou motoriku a soustředěnost, jsou skvělé i pro procvičování zraku a hmatu. Děti s nimi vyzkouší první třídící pokusy, rozpoznávání tvarů, a tak vlastně i geometrických údajů. Můžete vybírat z mnoha hraček od této značky, třeba krásného tahacího krokodýla, který je zábavný, kreativní a jezdí. Moje první kroužkovaná myš zase trénuje dětskou trpělivost i jejich jemnou motoriku. Barevná dřevěná myška potrápí dětské ručičky - myška je složena z různě velkých kroužků a úkolem dětí je složit ji tak, aby hlava pasovala na kroužek pod ní.

1_6171_small1_6216_small

Spoustu legrace zažijete s tahacími hračkami, které máme v podobě veselých zvířátek - krokodýla, kachny, ovečky, myšky, prasátka a dalších.

Pro ty, kteří už chodí bude určitě skvělým dárkem některá z chodících hraček na tyči.

Krásné dřevěné hračky pro rozvoj jemné motoriky, koordinace oko-ruka či posílení koncentrace nabízí značka Plan Toys. Radost udělá i tančící krokodýl. Vtipný je i Opičí bowling.

Puzzle pro nejmenší

Možná si myslíte, že puzzle jsou pro starší. Vězte, že my máme puzzlíky i pro malé mrňousky. Značky Crocodile Creek nebo Mudpuppy nabízí krásné motivy, které si zamilují děti i vy. Pro děti od 1 roku jsou ideální tzv. Touch and Feel puzzle. Jde o jednoduché puzzle větších tvarů, které mají různé povrchy a děti procvičuj dotykem hmat a objevují svět. Například u lesních zvířátek si děti vyzkouší, jaký povrch má oříšek nebo jaký má zajíc ocásek. Dětem se budou líbit i další krásné motivy, ať už svět pod mořem, včelka v zahradě nebo zvířátka z džungle. Poskládat si mohou i další krásné motivy, jako např. štěňátko, zajíček a mnoho dalších.

Pro malé architekty

Novinkou, která se rychle stala hitem mezi dětmi i rodiči je série tzv. Rainbow architects - někteří z vás možná znají klasickou dřevěnou duhu, my ji máme i v dalších tvarech. Všechny varianty duhy jsou skvělé pro procvičování motoriky, stejně dobře ale rozvíjí fantazii a představivost. Můžete z ní vystavět věže a další obrazce nebo třeba procvičit matematické termíny větší, menší, vyšší a pod. Vybírat můžete ze čtyř tvarů oblouku, trojúhelníku, obdélníku, čtverce. Pořídit si můžete také celý set.

8351_duhovy-architekt-oblouk-rainbow-architect-arches9230_rainbow-buttons8357_duhovy-architekt-ctverec-rainbow-architect-squares

Pokud pokukujete po první stavebnici, pak je dobrou volbou magnetická stavebnice People blocks. Oblé a dobře uchopitelné tvary batolátku usnadní první stavební pokusy a zdokonalí jej v jemné motorice a rozeznávání základních barev. Můžete spolu stavět dopravní prostředky a cestovat s nimi po mapě, udělat si první zvířátka nebo lidské postavičky. Díky magnetu není  potřeba fyzické síly, protože stavební kostky se vzájemně přitahují správnými stranami.

Radost uděláte dětičkám hracím systémem Grippies. Například Grippies s okénky je navržený přímo pro batolata v tomto věku. Tato 24dílná sada obsahuje dílky, které jsou potažené příjemným měkkým povrchem a září čtyřmi jasnými barvami. Díky magnetům, které mají různou polarizaci, mohou děti spojovat jednotlivé části a vzájemně je kombinovat. To jim umožní vytvářet nespočetné množství různých staveb. Grippies kombinuje hmatové vjemy, prostorovou představivost a cit pro rovnováhu.

Děti mají také rády i další varianty stavebnic od značky GuideCraft, třeba Tvary tříděné podle velikosti, Barevné třídění s válečky, kdy vkládají válečky do do otvorů vyřezaných na základové desce, třídí je podle barev a musí rozpoznat, zda válečky postavit, či je do otvoru položit.

Smyslové kostky sensory blocks v sadě s velkým S 

baner-18M-text

Od osmnácti měsíců jsou krásným dárkem Sensory Blocks, s kterými děti objevují barvy, zvuky, skupenství, ale také první stavitelské dovednosti. Každá kostka obsahuje jinou náplň (písek, kuličky, vodu, plastovou destičku), díky které vydávají různé zvuky, mají jinou konzistenci a různou váhu i tvar. Díky nim u dětí podpoříte rozvoj smyslu pro kombinaci, jemnou motoriku a navíc je naučíte rozpoznávat různé barvy i tvary. Díky různým náplním děti procvičí základní smysly - zrak, sluch a hmat. Naučí se tvary, barvy, rozdíl mezi kapalným a pevným skupenstvím a jak těžké mohou různé materiály být či jaké zvuky vydávají. Například různě barevný hladký písek se pomalu přesýpá a vydává tichý, šustivý zvuk. Kostky s korálky jsou hlučnější a fungují i jako chrastítko. Pro tyto vánoce jsme pro vás navíc připravili Sadu s velkým S. Jde o sadu smyslových kostek Sensory Blocks spolu se zrcadlovými kostkami Mirror Blocks. A to za jedinečnou cenu 1999 Kč

Přečtěte si, co darovat miminkům, dvouletým, tříletým, čtyřletým, pětiletým, šestiletým starším dětem pod vánoční stromeček. 

 Kidtown_voucher_vanoce2019_web-1