Vánoční tipy: Osmiletým oživte školní látku, potrapte mozkové závity či dejte možnost pomazlit se

285A8547

Jak vypadají vaše Vánoce s osmiletými dětmi? Věří ještě na Ježíška nebo už to mají, jak se říká, na salámu? Věříme však, že o dárky jde všem a těší se na ně. A dost možná, i když věří, pochybují či nevěří, stále ještě píší dopis Ježíškovi. Každé děcko ale pod stromečkem potěší hračka.

My máme v nabídce hračky, které dětem zkrátí dlouhou chvíli, s kterými se pomazlí či takové, díky kterým bude jejich školní penál veselejší. Anebo takové, s kterými vylepší konstrukční dovednosti a procvičí fantazii. Podívejte se na naše vánoční tipy, které vám výběr hraček usnadní. 

ULEHČETE DĚTEM ŠKOLU

Osmileté děti už jsou ostřílení školáci. Přesto jim určitě udělají radost krásné gumy od firmy Iwako. Tyto veselé gumy jsou novinkou na českém trhu. A nejsou to jen tak obyčejné gumy, ale krásné figurky na gumování. Na své si přijdou milovníci a milovnice jednorožců, pand, delfínů, slonů, tuleňů, žraloků, želv, velryb, opiček, lvů i bizonů. Určitě neváhejte, ať dětský penál není jen samá klasika a povinnost :)

Stejně tak jim můžete naježit některou z našich výukových pomůcek, které pomáhají pochopit probíranou látku. Například model lidského těla jim hned udělá jasno v tom, kde který orgán v těle leží. A navíc! V naší vánoční nabídce němu dostanete zdarma funkční stetoskop.

Školákům můžete také ulehčit učení nových věcí? Zkuste to s našimi edukačními pomůckami. Například s Modelem kostry či torzem těla s vyndavacími orgány bude po Vánocích v biologii či prvouce válet. Pomůcky máme i pro jiné předměty: matematiku, chemii či fyziku.

Pro procvičování matematiky doporučujeme jednu z nejoblíbenějších pomůcek - Barevné kruhy na učení zlomků. Sáhnout můžete ještě po dalších dvou variantách - Zlomky ve čvercích či v řadách.

POTRAPTE DĚTSKÉ HLAVIČKY HLAVOLAMEM

Krásným dárkem pod stromeček bude také Kaleidograph, StarCube, GeoBender či Kapla challenge. A děti parádně procvičí konstrukční zručnost a fantazii. 

StarCube se skládá ze dvou kostek, které mají děti za úkol rozpojit nebo naopak spojit v jeden kus. A není to úplně jednoduché, jak se může zdát. Kostka má totiž několik poloh a ne v každé z nich mohou děti dva kusy rozpojit či spojit. Kostka se líbí klukům i holkách. Perfektní je pro dětí, které jsou neklidné a často neví, co s rukama. Najdete jej ve třech variantách - barevnou, Cosmos a Wildlife.

GeoBender, je takové magnetické puzzle v kostce, které přetvoříte ve více než 70 různých tvarů. Rozvíjí dětskou fantazii, jemnou motoriku, posiluje koncentraci a rozvíjí matematické a geometrické znalosti. Varianta Nautilus má na povrchu krásný hnědý design, uvnitř vás ale překvapí barvou oceánu, ohně a země. Varianta Primary kombinuje žlutou, červenou a modrou barvu. Varianta Abstract je v krásném černobílém designu.

Kapla Challenge je skvělou hračkou pro trénování trpělivosti a zručnosti. Podle předlohy stavíte zdánlivě jednoduché stavby. Ovšem jedná se o balanční stavby, které jen tak nepostojí. Balení obsahuje 16 kusů dřívek a 12 kartiček s nápady, jak stavět úžasné malé stavby. Je vlastně ségrou klasické Kaply, která by mohla vaše děti také bavit. Náš Ježíšek letos naježí k balení s 200 ks ještě 10 destiček navíc a k balení s 280 ks dokonce 20 destiček navíc. A věřte nám, kostičky navíc se vždycky hodí.

MÁME RÁDI RETRO

Jak zpívá zpěvák Xindl X “počkám si až retro zase přijde do módy”. Tak u nás už je retro v kurzu. Pořiďte dětem parádní kousek z naší retro kolekce. Děti bude bavit a ještě jsou naše retro hračky super praktická na cesty. Co třeba mini fotbálek, stolní basketbal, baloon making nebo šipky, které mají místo ostrých hrotů magnetické konce?

STAVÍME ZE DŘEVA A DALŠÍCH MATERIÁLŮ

Novinkou mezi stavebnicemi jsou PIKS. Jedná se o propracovaný systém dřevěných, různě tvarovaných destiček a silikonových jehlanů ve třech velikostech. Ačkoliv je hra určena dětem od 3 let, tu pravou zábavu si s ní užijí děti starší. Mohou se nechat inspirovat předlohovými kartami a postavit tak na příklad mrakodrap nebo popustit uzdu své fantazie a vytvořit neopakovatelné stavby. PIKS jsou pro starší děti skvělé na trénování trpělivosti, obrazotvornosti a představivosti a hledání rovnováhy

A co zkusit stavebnici Shapescapes? Tato kreativní stavebnice obsahuje plastové tvary různých barev a velikostí, z kterých mohou děti vytvořit hezké sochy zvířat, lidí, auta, pirátské lodě apod. A to bez knoflíků či baterií, ke hře potřebují jen fantazii a své ruce. Krásná hračka vytvořená americkým sochařem Peterem Mayorem.

PRO KREATIVNÍ DUŠE

Skvělou volbou jsou i kreativní sety - malování, vyrábění či hry jako je například Beat the clock od Tiger Tribe. 

EDU HRAČKY BAVÍ I NAUČÍ

Probírají děti ve škole právě lidské tělo? Naježte jim pod vánoční stromeček některý z našich modelů - malou kostru, lidské tělo nebo srdce. Děti se hrou naučí, z čeho se jednotlivé orgány skládají, jak do sebe jednotlivé části zapadají a jak fungují. Zvolit můžete také pomůcky z jiných předmětů - matematiky, chemie či fyziky. Uvidíte, že je bude najednou školní látka bavit!

Z matematiky můžeme doporučit jednu z nejoblíbenějších pomůcek - Barevné kruhy na učení zlomků. Sáhnout můžete ještě po dalších dvou variantách - zlomky ve čvercích či v řadách.

Stetoskop získáte zdarma k nákupu Malého anatomickému setu

PUZZLE JSOU LEGRACE 

Pokud chcete dětem pořídit klasiku, která je zaměstná na delší dobu, pak sáhněte po některých z našich puzzlí. V tomto věku doporučujeme ty s více kousky. Například 300kusové máme s krásnými motivy: tvarované puzzle ve tvaru vesmírné raketytvarované puzzle prales či dinosauři nebo s obrázky žraloků. Nebo vyberte fosforeskují s 500 ks - Glow in the dark puzzle.Novinkou v nabídce vícedílkových puzzlí jsou 500kusové puzzle Mořská zvířata, Ptáci z ráje, Divoké Safari.

PRO POMAZLENÍ

No a samozřejmě Squishable! Vybírat můžete ze spousty roztomilých chlupáčů, v nabídce je roztomilá chobotnička, malý Corgi, avocado jako živé, růžový donut či včelka, zmrzlina, hamburger nebo baby koala. V USA jsou, světe div se, největším hitem mezi náctiletými. U mladších jsou Squishíci jasnou volbou. 

Podrobnější tipy na nákup dárků najdete v každé jednotlivé vánoční kategorii, které jsme rozdělili podle věkových kategorií. A ke každému nákupu nad 500 Kč pro vás máme připravený dárek v podobě balení krásných retro céček (platí do vyprodání zásob). Pokud váš nákup bude v hodnotě nad 1 500 Kč, přibalíme vám voucher na 100 Kč na příští nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_web