Vánoční tipy: i pro náctileté máme chytré hračky nebo chlupaté mazlíky

 285A9071

Máte doma otráveného nebo pro vše nadšeného teenagera? A jak vnímá vás náctiletý Vánoce? Možná hraje Zagorku, že to s ní/ním nic nedělá, ale věříme, že ve chvíli, kdy jde do tuhého a Vánoce jsou za dveřmi, si říká, jestli mu Ježoch také něco naježí. My pro vás máme pár tipů, co dětem pod stromeček pořídit. 

Možná vás to překvapí, ale máme totiž hezký výběr i pro náctileté děti. A to mezi hračkami i edukačníma pomůckami. Ať už sáhnete po Squishable, StarCube, Geobenderu, puzzle či některém z našich modelů těla nebo Kaleidographu, neuděláte chybu. Projděte si naše vánoční tipy a dárek máte vyřešený.

SQUISHABLE PRO POMAZELNÍ

Novinkou letošních Vánoc jsou Squishable. Ačkoliv by se mohlo zdát, že plyšáci jsou jen pro malé děti, opak je pravdou. V USA, odkud tyhle boží, k mazlení vybízející, plyšáci pocházejí, jsou právě mezi náctiletými absolutním hitem. Vybírat můžete z roztomilých zvířátek, ovoce a jídla nebo sáhnout po velkém či malém mraku s duhou, který hravě nahradí polštář. Tak co, bude to chobotnička, malý Corgi, avocado jako živé, růžový donut či včelka, zmrzlina, hamburgernebo baby koala?

HLAVOLAMY A ZÁBAVA PRO NEPOSEDNÉ PRSTÍKY V JEDNOM 

StarCube Cosmos, StarCube Wildlife či barevný StarCube jsou parádním dárkem pro děti s neposednými prstíky. Skládají se ze dvou kostek, které mají děti za úkol rozpojit nebo naopak spojit v jeden kus. A není to úplně jednoduché, jak se může zdát. Kostka má totiž několik poloh a ne v každé z nich mohou děti dva kusy rozpojit či spojit. Kostka se líbí klukům i holkách. A baví i dospělé :)

Parádně děti zabaví také GeoBender, magnetické puzzle v kostce, které přetvoří do více než 70 různých tvarů. Kostka rozvíjí dětskou fantazii, jemnou motoriku, posiluje koncentraci a rozvíjí matematické a geometrické znalosti. Varianta Nautilus má na povrchu krásný hnědý design, uvnitř vás ale překvapí barvou oceánu, ohně a země. Varianta Primary kombinuje žlutou, červenou a modrou barvu. Varianta Abstract je v krásném černobílém designu. Opět je to hezká volba i pro dospělé :)

Chybu neuděláte ani výběrem Kaply Challenge. Ta je ideální pro tréning trpělivosti a zručnosti. Podle předlohy děti staví zdánlivě jednoduché stavby. Ovšem jedná se o balanční stavby, které jen tak nepostojí. Balení obsahuje 16 kusů dřívek a 12 kartiček s nápady, jak stavět úžasné malé stavby.  

RETRO JE COOL

Nezklame ani naše Retro edice. Vybrat můžete například mini fotbálek, stolní basketbal, baloon making nebo šipky, které mají místo ostrých hrotů magnetické konce. Krásné retro oceníte možná spíš vy, děti to ale bude bavit.

STAVÍŠ, STAVÍM, STAVÍME

Zkusit můžete také stavebnici Shapescapes. Tato kreativní stavebnice obsahuje plastové tvary různých barev a velikostí, z kterých mohou děti vytvořit hezké sochy zvířat, lidí, auta, pirátské lodě apod. A to bez knoflíků či baterií, ke hře potřebují jen fantazii a své ruce. Krásná hračka vytvořená americkým sochařem Peterem Mayorem. 

Myslíte si, že náctiletí už nemohou procvičit jemnou motoriku a konstrukční dovednosti? Chyba lávky, při sestavování krásných funkčních modelů od UGEARS se tak rozhodně stane. UGEARS jsou dřevěné mechanické pohyblivé 3D puzzle z přírodní dřevěné překližky, z kterých sestavíte historické funkční modely. Děti si tak postaví tramvaj či požární žebřík, truck, nádraží, které samy jezdí.

PUZZLE JSOU KLASIKA

Klasikou je volba puzzlí. Ty s více kousky udělají dětem radost a na dlouho je zaměstnají. Například 300kusové máme s krásnými motivy:  tvarované puzzle ve tvaru vesmírné rakety, tvarované puzzle prales či dinosauři nebo s obrázky žraloků. Nebo vyberte fosforeskují s 500 ks - Glow in the dark puzzle. Novinkou v nabídce puzzlí jsou 500kusové puzzle Mořská zvířata, Ptáci z ráje, Divoké Safari.

EDU POMŮCKY - K MALÉMU ANATOMICKÉMU SETU STETOSKOM ZDARMA

A pokud děti některý předmět hodně baví nebo naopak potřebují něco zopakovat, sáhněte po dárku z naší Edukační kategorie. Spoustu legrace zažijete s Kostrou či Modelem torza těla s vyndavacími orgány. Rozebrat můžete i Model oka nebo si vyzkoušet průtok krve v Srdci. Pomůcky máme i pro jiné předměty: matematiku, chemii či fyziku.

Jako dárek jsme si připravili pro zvídavé žáky připravili Stetoskop zdarma - získáte jej k nákupu Malého anatomického setu.

Podrobnější tipy na nákup dárků najdete v každé jednotlivé vánoční kategorii, které jsme rozdělili podle věkových kategorií. A ke každému nákupu nad 500 Kč pro vás máme připravený dárek v podobě balení krásných retro céček (platí do vyprodání zásob). Pokud váš nákup bude v hodnotě nad 1 500 Kč, přibalíme vám voucher na 100 Kč na příští nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_web