Tipy na Vánoce pro děti od 3 let

CUBETTO

Hračka budoucnosti – CUBETTO. Unikátní vzdělávací hračka, která učí programovat už ty nejmenší děti.

 

Cubetto velmi jednoduše seznamuje nejmenší děti se základními principy programování, které si děti mohou „osahat“, což je pro ně v tomto vývojovém období nejpřirozenější. Možnost učit malé děti programovat bez nutnosti vysedávání před monitorem byla odborníky přijata s velkým nadšením a hra Cubetto od výrobce Primo je proto považována za „hračku budoucnosti“. Cubetto je roztomilá robotická kostka, která se po speciální podložce pohybuje tak, jak jí dítě přikáže. Příkazy dítě aplikuje pomocí ovládací desky a jednoduchých příkazových knoflíků 4 barev. Jeden z knoflíků přepíná do podprogramu, v němž je možné najednou navolit až 4 kroky. Cubetto reaguje na moderní trend robotizace a přirozenou formou učí nejmenší děti, jak programování funguje v praxi. Odborníci poukazují na to, že pro dnešní děti bude robotizace samozřejmou součástí života a základy programování budou patřit mezi elementární dovednosti.

Cubetto objednávejte zde >>

 

GEOMATRIX

Oceněná hračka roku 2017 – GEOMATRIX. Průhledná, barevná magnetická stavebnice, která rozvíjí matematické schopnosti.

K rozvoji matematických schopností a prostorové představivosti přispěje i Geomatrix - naprostá novinka na českém trhu. Jedná se opět o v různobarevném průhledném provedení. V balení je 15 kostek o 5 různých tvarech – šestiúhelníky, krychle, hranoly, trojúhelníky, kvádry. Magnety umístěné po obvodu zajistí, že u sebe jednotlivé kostičky krásně drží a dá se z nich postavit téměř cokoliv.

GEOMATRIX objednávejte zde >>

 

LIGHT STAX JUNIOR

Světově populární svítící stavebnice - Light Stax JuniorS touto stavebnicí sestaví vaše děti nápadité světelné výtvory.

Kostky Light Stax Junior je vlastně světelné lego s led technologií, skvělé v tom, že ze světelných kostek postaví vaši potomci téměř cokoliv. Kostky Light Stax Junior jsou stejné velikosti, jako kostky Lego Duplo, které jsou navíc s Duplem kompatibilní a jsou určeny dětem od dvou let.  Rozvíjet budou jemnou motoriku, představivost, vnímání a rozeznávání barev.

Pro starší děti je klasický Light Stax, kdy kostky jsou ve velikosti lega.

Light Stax Junior objednávejte zde >>

 

RE-CYCLE-ME

Umělecká díla z odpadu všeho druhu. Re-cycle-me je kreativní sada, která rozvíjí tvůrčí schopnosti a vede zároveň děti k recyklaci odpadu.

Pro děti od 4 let jsou určeny kreativní sady Re-cycle-me, s jejichž pomocí děti podle své fantazie vytváří umělecká díla z odpadu všeho druhuPET lahví, nápojových kartónů, krabic apod. Kromě rozvoje fantazie jsou tak děti hravou formou vedeni k základním ekologickým zásadám, učí se aktivně snižovat množství odpadu ve světě a nacházet vlastní možnosti, jak odpad dále využít. Děti se s nadšením vrhnou do „výtvarničení“ a z obyčejného odpadu stvoří krásnou hračku nebo dárek!       

Škála kreativních sad holandské značky Re-cycle-me je bohatá – můžete si vybrat ze sad pro holky, pro kluky, ale i mnoho tematických sad včetně větších balení určených k tvoření na narozeninové party nebo ve škole. Každá sada obsahuje různé doplňky, ozdoby, originální spojovací materiál apod. 

Kreativní sady značky Re-cycle-me objednávejte zde >>

 

MAGNATILES

Oceněná hračka titulem  Educational Excellence. MAGNATILES je magnetická stavebnice, která nese podtitul "souhra matematiky, vědy a kreativity".

Jednou z hraček, na kterých si děti určitě ujedou je stavebnice MagnaTiles. Tyhle geniální destičky umožní vašim dětem postavit naprosto úžasné stavby, počínaje různými domečky a garážemi, až po poměrně vysoké věže. Díky různým geometrickým tvarům vaše děti navíc pochopí matematické zákonitosti, jako například, že se čtverec skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků, nebo jak kombinovat čtverce a rovnostranné trojúhelníky, aby vznikl jakýsi fotbalový míč. Potom vás určitě nepřekvapí, když vám čtyřleťák nahlásí, že „kostka je ze šesti destiček“. Osobně dnes lituji, že jsem tuhle stavebnici neměla, když jsem byla malá. To by pak moje geometrická představivost byla určitě mnohem lepší a nemusela bych se u tabule při matematice tolik stresovat. Ta průhledná varianta je navíc děsně efektní. Děti si je s oblibou prosvěcují. MagnaTiles jsou určeny dětem od 3 let, ale vyhrají si s nimi i ty o něco menší.

Magnetickou stavebnici MAGNATILES objednávejte zde >>

 

Kaleidograph

Nekonečně kreativní pomůcka pro umělce a všechny hravé a kreativní lidičky. Kaleidograph je hračka, hra, puzzle ...

Každá sada Kaleidographu se skládá z 12 oboustranných karet (podle toho, o kterou sadu se jedná, jsou buď jednobarevné nebo vzorované) s různými výřezy a jednoho plakátu obsahujícího přes 150 různých vzorů, které můžete s danou sadou vytvořit (jsou to pouze příklady - možností je totiž daleko víc, jednotlivé sady navíc můžete samozřejmě kombinovat). Obrazce si můžete vymýšlet a skládat sami nebo se také můžete snažit najít ty správné karty k vytvoření obrazců z přiloženého plakátku - což je docela složité a vyžaduje to přemýšlení. Díky kompaktnímu balení je to super hra třeba i na cesty. Navíc podporuje a rozvíjí kreativitu a přemýšlení a jako většina hraček, které do Kidtownu vybírám, i tato získala hned několik ocenění. Jednotlivé karty můžete použít také jako šablony ke kreslení.

Kaleidograph objednávejte zde >>

 

Hervé Tullet

Nádherné knihy zpracováním i myšlenkou - knihy od francouzského autora Hervé Tulleta. Zábavné, otevřené knihy pro otevřenou mysl.

Pod vánoční stromeček neodmyslitelně patří i knihy. Proto bych se s vámi ráda podělila o své nejoblíbenější. Všechny jsou velice zábavné a pocházejí z pera francouzského autora Hervé Tulleta. Knihy jsou jakýmsi vodítkem pro dětskou představivost - ať už v dětech či v dospělých. Budete je číst pořád dokola a příběh bude pokaždé jiný.

První z nich, kterou bych vám ráda představila, je Hra na žížaly. Jednoduše si namalujte na ukazováček smajlíka a pak už nechte své dítě objevovat usměvavé kytky, komíny, dinosaury a další. Tahle je určena pro nejmenší.

Mým favoritem je Hra ve tmě. Velice originální kniha, která s vámi bude cestovat vesmírem a to bez opuštění vašeho pokoje! Díky ní můžete cestovat k měsíci, tancovat s hvězdami a nechat se unášet vesmírnými představami. Je totiž natištěna fosforeskujícím inkoustem a po nasvícení svítí ve tmě.

Hra se stíny. Jedná se o stínové divadlo, takže stačí zhasnout velká světla, vzít lampičku nebo baterku a na stěnu promítat příběh ukrytý v knize.

Na stejném principu funguje i Hra světla, která se dá použít i za světla. Průřezy tvoří různé ornamenty, které jsou navíc hezky barevné.

Knihy od francouzského autora Hervé Tulleta objednávejte zde >>

 

KAPLA

Geniální a nejoblíbenější dřevěná stavebnice KAPLA. Magická dřívka, ze kterých se dají postavit stavby držící pohromadě pouze pomocí gravitace a tření! 

 Ještě nemáte doma stavebnici Kaplu? Děti i dospělí si s ní dokáží vyhrát hodiny. Kapla je precizně vyrobená dřevěná stavebnice. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek ze stavebnice, kde jsou všechny dílky stejně velké. Možnosti jsou omezené jen vaší představivostí!  

Stavebnici Kapla objednávejte zde >>