Tipy na Vánoce pro děti od 6 let

SHAPESCAPES

Děti tvořící SOCHY s touto kreativní stavebnicí SHAPESCAPES rozvíjí kreativitu, prostorové vnímání a učí se poznávání barev.

ShapesCapes je kreativní stavebnice, se kterou děti tvoří sochy z jednoduchých organických tvarů. Stavebnici Shapescapes vytvořil známý americký sochař Peter Mayor. Děti mají k dispozici 90 plastových tvarů různých barev a velikostí a dají se snadno spojovat dohromady podle potřeby. Děti mohou ze Shapescapes složit podle své fantazie cokoliv je napadne - zvířata, lidi, auta, domy apod. Shapescapes neobsahuje žádné knoflíky ani baterie, ke hře jsou potřeba jen ruce a bohatá dětská fantazie. Stavebnice Shapescapes rozvíjí kromě kreativity také prostorové vnímání a učí poznávání barev.

Shapescapes objednávejte zde >>

 

TomTecT

Unikátní dřevěná stavebnice umožňuje stavět pevné a vzdušné struktury. TomTecT – tenká, různě dlouhá dřívka, které je možno spojovat k sobě pomocí plastových spojek.

Pokud i vy máte rádi dřevěné hračky či stavebnice a obdarovanému je více než 6 let, tak volte TomTecT. Je to novinka, která pochází od stejného autora jako stavebnice Kapla. Také obsahuje dřevěné destičky, které jsou však tenčí a nově ve třech různých délkách. Destičky se spojují umělohmotnými spojkami. TomTecT je podobně návykový jako Kapla, takže určitě nic nezkazíte variantou TomTecT 1000. Kdyby se vám tohle zdálo moc, tak nechte Ježíška, ať nadělí variantu TomTecT 190.

Stavebnice TomTecT objednávejte zde  >> 

 

GEOMATRIX

Oceněná hračka roku 2017 – GEOMATRIX. Průhledná, barevná magnetická stavebnice, která rozvíjí matematické schopnosti.

K rozvoji matematických schopností a prostorové představivosti přispěje i Geomatrix - naprostá novinka na českém trhu. Jedná se opět o v různobarevném průhledném provedení. V balení je 15 kostek o 5 různých tvarech – šestiúhelníky, krychle, hranoly, trojúhelníky, kvádry. Magnety umístěné po obvodu zajistí, že u sebe jednotlivé kostičky krásně drží a dá se z nich postavit téměř cokoliv.

GEOMATRIX objednávejte zde >>

 

Light Stax

Světově populární svítící stavebnice - Light Stax JuniorS touto stavebnicí sestaví vaše děti nápadité světelné výtvory.

LightStax je vlastně světelné lego, skvělé v tom, že ze světelných kostek postaví vaši potomci téměř cokoliv, například svítící dinosaury. Pro starší děti je určen klasický LightStax, kdy kostky jsou ve velikosti lega (pro ty menší pak LightStax Junior, jehož kostky jsou ve velikosti Lego Duplo).

Svítící stavebnice Light Stax najdete zde >>

 

RE-CYCLE-ME

Věda z odpadu všeho druhu. Re-cycle-me je kreativní sada, která naučí základy fyziky a zároveň vede děti k recyklaci odpadu.

Pořiďte dětem novinku v podobě hracího setu Re-cycle me science naučte je snižovat množství odpadu, které produkujeme. Vlastním tvořením si děti mohou vyrobit z recyklovatelného odpadu větrný mlýn, loďku, raketu a další a zažít tak jedinečné vědecké pokusy dle návodu v balení. K tvorbě bude potřeba PET lahev, prázdné CD a karton od mléka. Ostatní komponenty na dotvoření naleznete v krabičce. Hračka Re-cycle me rozvíjí tvůrčí schopnosti a vede děti k recyklaci odpadu.

Re-cycle-me objednávejte zde >>

 

MAGNATILES

Oceněná hračka titulem  Educational Excellence. MAGNATILES je magnetická stavebnice, která nese podtitul "souhra matematiky, vědy a kreativity".

Jednou z hraček, na kterých si děti určitě ujedou je stavebnice MagnaTiles. Tyhle geniální destičky umožní vašim dětem postavit naprosto úžasné stavby, počínaje různými domečky a garážemi, až po poměrně vysoké věže. Díky různým geometrickým tvarům vaše děti navíc pochopí matematické zákonitosti, jako například, že se čtverec skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků, nebo jak kombinovat čtverce a rovnostranné trojúhelníky, aby vznikl jakýsi fotbalový míč. Potom vás určitě nepřekvapí, když vám čtyřleťák nahlásí, že „kostka je ze šesti destiček“. Osobně dnes lituji, že jsem tuhle stavebnici neměla, když jsem byla malá. To by pak moje geometrická představivost byla určitě mnohem lepší a nemusela bych se u tabule při matematice tolik stresovat. Ta průhledná varianta je navíc děsně efektní. Děti si je s oblibou prosvěcují. MagnaTiles jsou určeny dětem od 3 let, ale vyhrají si s nimi i ty o něco menší.

Magnetickou stavebnici MAGNATILES objednávejte zde >>

 

Kaleidograph

Nekonečně kreativní pomůcka pro umělce a všechny hravé a kreativní lidičky. Kaleidograph je hračka, hra, puzzle ...

Každá sada Kaleidographu se skládá z 12 oboustranných karet (podle toho, o kterou sadu se jedná, jsou buď jednobarevné nebo vzorované) s různými výřezy a jednoho plakátu obsahujícího přes 150 různých vzorů, které můžete s danou sadou vytvořit (jsou to pouze příklady - možností je totiž daleko víc, jednotlivé sady navíc můžete samozřejmě kombinovat). Obrazce si můžete vymýšlet a skládat sami nebo se také můžete snažit najít ty správné karty k vytvoření obrazců z přiloženého plakátku - což je docela složité a vyžaduje to přemýšlení. Díky kompaktnímu balení je to super hra třeba i na cesty. Navíc podporuje a rozvíjí kreativitu a přemýšlení a jako většina hraček, které do Kidtownu vybírám, i tato získala hned několik ocenění. Jednotlivé karty můžete použít také jako šablony ke kreslení.

Kaleidograph objednávejte zde >>

 

Hervé Tullet

Nádherné knihy zpracováním i myšlenkou - knihy od francouzského autora Hervé Tulleta. Zábavné, otevřené knihy pro otevřenou mysl.

Pod vánoční stromeček neodmyslitelně patří i knihy. Proto bych se s vámi ráda podělila o své nejoblíbenější. Všechny jsou velice zábavné a pocházejí z pera francouzského autora Hervé Tulleta. Knihy jsou jakýmsi vodítkem pro dětskou představivost - ať už v dětech či v dospělých. Budete je číst pořád dokola a příběh bude pokaždé jiný.

První z nich, kterou bych vám ráda představila, je Hra na žížaly. Jednoduše si namalujte na ukazováček smajlíka a pak už nechte své dítě objevovat usměvavé kytky, komíny, dinosaury a další. Tahle je určena pro nejmenší.

Mým favoritem je Hra ve tmě. Velice originální kniha, která s vámi bude cestovat vesmírem a to bez opuštění vašeho pokoje! Díky ní můžete cestovat k měsíci, tancovat s hvězdami a nechat se unášet vesmírnými představami. Je totiž natištěna fosforeskujícím inkoustem a po nasvícení svítí ve tmě.

Hra se stíny. Jedná se o stínové divadlo, takže stačí zhasnout velká světla, vzít lampičku nebo baterku a na stěnu promítat příběh ukrytý v knize.

Na stejném principu funguje i Hra světla, která se dá použít i za světla. Průřezy tvoří různé ornamenty, které jsou navíc hezky barevné.

Knihy od francouzského autora Hervé Tulleta objednávejte zde >>

 

KAPLA

Geniální a nejoblíbenější dřevěná stavebnice KAPLA. Magická dřívka, ze kterých se dají postavit stavby držící pohromadě pouze pomocí gravitace a tření! 

 Ještě nemáte doma stavebnici Kaplu? Děti i dospělí si s ní dokáží vyhrát hodiny. Kapla je precizně vyrobená dřevěná stavebnice. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek ze stavebnice, kde jsou všechny dílky stejně velké. Možnosti jsou omezené jen vaší představivostí!  

Stavebnici Kapla objednávejte zde >>