Dárek pro ty, které moc neznám


darek-sPoměrně často se stává, že k nám do Kidtownu přispěchají lidé, kteří potřebují narozeninový dárek pro někoho, koho pořádně (někdy i vůbec) neznají. Pokud se i vy dostáváte do podobných situací, tak nezoufejte, máme pro vás tipy na dárky, které určitě zaberouJ. Jediné co, potřebujete znát, je věk obdarovávané(ho), pohlaví a národnost. A samozřejmě rozpočet, který jste ochotni investovat.

Tady je pár tipů, které volím já ve chvíli, kdy jsme zváni na narozeniny Adamových kamarádů ze školky, kdy řeším, čím obdarovat učitelku na konci školního roku nebo když jsme s mužem zváni na akci, kde hostitele moc neznám.

Jako dárek novorozenci bych určitě volila nafukovací kočičku Micinku, pejska Punťu nebo nafukovací sluníčko. Pocházejí od českého výrobce Fatra Napajedla, jsou naprosto bezpečné, materiál je bezftalátový a díky rolničce uvnitř krásně cinkají.

Pro malé mezi pátým a desátým měsícem věku volte určitě dřevěné barevné kuličky do ruky, které děti naprosto fascinují.

kulicky2 Jsou to přesně ty dřevěné hračky, které jsou naprosto bezpečné díky svému provedení a použitým barvám, které jsou naprosto netoxické. Díky gumičce, na níž jsou upevněny krásně drží při sobě. U nás je hodně kupují i jako kousátko ve chvíli, kdy děťátku rostou zuby. A nemusíte mít ani pochyby, zda se budou líbit rodičům. Nefascinují totiž jen ta mimina, ale i jejich maminky, které o nich říkají, že působí jako antistresová pomůcka.

Děti od roka a dál bych určitě obdarovávala knihami francouzského autora Hervé Tulleta. Jeho knihy téměř ani knihami nejsou. Jsou nekonečnou přehlídkou kreativity a děti zabaví opravdu nadlouho. Hra na žížaly je určena dětem mezi prvním a druhým rokem, dětem mezi druhým a třetím rokem bych pořídila Hru na oči – mají ji rády hlavně holčičky, pro kluky zase třeba knihu Pojďme, která nejen že děti baví, ale také rozvíjí dětský hmat. Hra se stíny nebo Hra ve tmě jsou naprostými hity.

hrave ve tmehrasestiny_1U nich bych neváhala vůbec, protože tyhle se prodávají samy a tak by se mohlo stát, že než si rozmyslíte, zda jsou vhodným dárkem, tak by mohly být vyprodané. Všechny tyto knihy pořídíte do 400 Kč. 

blocksPokud máte rozpočet vyšší a tomu, koho obdarováváte je kolem roka a půl, tak volte Smyslové kostky Sensory Blocks. Ty jsou totiž naprosto úžasné a prahne po nich většina maminek.   Se 16 kostkami ve čtyřech  různých tvarech, čtyřech různých barvách a se čtyřmi různými budou děti nejen stavět, ale i fascinovaně pozorovat, jak se přesýpá písek, přelévá kapalina nebo jak chrastí korálky.

 

Od věku dvou let bych pořizovala puzzle značky Crocodile Creek, balených v originálních a vtipných krabičkách ve tvaru robotů, příšerek nebo autíček.

Navíc jsou ty krabičky funkční – roboti pohybují rukami, auta jsou zase pojízdná. Zdá se vám cena kolem 500 Kč vysoká? Potom jsou vhodným dárkem produkty Poskládej si od značky Kroom. Krabička připomínající čokoládu v sobě ukrývá funkční modely veverek, aut nebo dinosaurů.
auto_puzzle

kroomdino

Záleží jen na vás, zda zvolíte Poskládej veverku, Poskládej auto nebo Poskládej dinosaura.

kaleidographŽe jsou to dárky pro malé a vy potřebujete obdarovat staršího pěti let nebo dokonce dospěláka? Tak rozhodně sáhněte po Kaleidographu nebo některém z hlavolamů řady Playable Art. Já osobně z Kaleidographů preferuji černobílou variantu OpArt nebo barevnou Floru.

Z Playable Artu zase ujíždím na kostce, kterou skládám i několikrát denně a zatím mne neomrzela.

Věřím, že s originálními dárky, které jsem pro vás vybrala, uspějete. Díky jejich originalitě se vám rozhodně nestane, že budou odloženy někde v koutě nebo obdarovaný bude přemýšlet, komu je dále prodat, protože jsou jedním ze šesti identických, které dostal. Úplně upřímně, potěšilo by vás, kdyby váš potomek dostal patery Hvězdné války od Lega? (A věřte, že Lego mám hodně ráda).