Svátek všech sportovců se blíží

ilustrace fb cervenec-17Hurá, je to tady. Již v pátek vypukne fandovské šílenství a svátek všech sportovců – olympiáda. Kdysi jsem hrála závodně basket, byla jsem jím naprosto pohlcená, žila od tréninku k tréninku, od zápasu k zápasu a trochu naivně se viděla v reprezentaci a samozřejmě i na olympiádě. Sice zůstalo jen u plánů, ale olympiádu pravidelně sleduji v televizi, v případě pozdních přenosů nařizuji budík, aby mi nic neuniklo, a k lásce ke sportu se snažím vést i svého téměř pětiletého syna Adama.

A tak když přišla nabídka, abychom s Kidtownem zajistili část dětského programu v Dětském světě, který je součástí Olympijského parku na Lipně, neváhala jsem ani minutu. A tak se od 5. srpna s pár kolegyněmi stěhujeme na Lipno. A na co se můžete těšit?

Stan Dětského světa, který zajištujeme má rozlohu 150 m2 a je rozdělen do 5 zón s tematickými názvy dle toho, co se v nich bude odehrávat.

V zóně Malého sportovce si budou moci děti vyzkoušet různé sportovní aktivity. Připraveno je houpací prkno dětské, pak dospělé zvané vážka a i houpací duha. Pokud rádi skáčete, tak určitě vyzkoušejte skákacího panáka nebo skákání gumy. Míčové hry budou zastoupeny hodem do olympijských kruhů a balanc si kromě houpacího prkna můžete prověřit i chodícími kalíšky. Chůze na nich je fakt legrace a vy si budete moci projít kalíškovou stezku.

Pokud budete mít sportu dost, tak máte na výběr další sekce. V zóně Malého umělce budete s našimi animátory tvořit brazilské hady, tisknout olympijské kruhy, vyrábět vlastní placky nebo skládat večerníčkovské čepice.

Těm z vás, kteří rádi staví je určena zóna Malý stavitel. Zde se bude celé dny stavět Kapla. A aby to stavění bylo fakt olympijské, tak na něj vezeme 8000 stavěcích destiček.

Kromě Kaply, která je mojí oblíbenou stavebnicí, máme v Kidtownu moc rádi deskové hry. A proto jim věnujeme celou sekci, tentokrát zvanou Malý chytrolín. Vždyť hraní her rozvíjí soustředění, logopedické schopnosti dětí a přispívá k rozvoji sociálních dovedností.  Přijďte vyzkoušet hry od Piatniku, jako například postřehovou hru Loopin´Louie. Zahrát si můžete originální Kidtown Člověče nezlob se nebo třeba vyzkoušet vzdělávací hry Dávej bacha, Vadí nevadí, To je bašta či Nešťourej se v nose.

Až projdete celý stan, tak můžete dobít energii u Malého lenocha, což je označení pro relaxační zónu, kde s můžete poválet se na fatboyi a a z knihovny si k tomu zapůjčit knížku z edice České televize, časopisy Čtyřlístek nebo vyzkoušet logopedické knihy Povídačky.

K tomu všemu navíc vás naučíme speciální Kidtown tanec, dáme vám možnost vyfotit se na stupních vítězů  a setkat se třeba s Maxipsem Fíkem, Králíky z klobouku, Křemílkem a Vochomůrkou, Večerníčkem, Patem a Matem nebo Duháčkem. Ti všichni tam totiž jedou s námi.

Věřím, že se vám naše aktivity budou líbit. A že byste si některou z her chtěli pořídit domů? Tak i na to jsme připraveni. Po dobu olympiády vám na nákup na eshopu nabídneme 8% slevu.

Přeji vám spoustu olympijských zážitků a těším se na setkání s vámi na Lipně.