Odměňte děti za zasloužené covidové vysvědčení hračkou

Opravdu to není nadsázka, naše děti zažívají složité školní období. Online výuka, návraty do školy a zase učení z domova. Kdy to skončí, nevíme. Můžeme doufat, že snad už... Ale hlavně musíme děti podporovat, chválit a odměňovat, zaslouží si to. Za týden k tomu budeme mít fajn příležitost, protože ať už bude jakékoliv, dostanou děti pololetní vysvědčení. My jsme si pro vás připravili pár tipů na drobnější hračky, které vašim školákům udělají radost. 

A jaké vysvědčení to bude?

Právě kvůli online výuce v době covidovéidové se mnohem více diskutuje skutečnost, jak by měli být žáci hodnoceni. Podle pedagogů totiž distanční vzdělávaní ukazuje, že klasické známkování má své limity a je ten pravý čas jej doplnit či dokonce nahradit jinými způsoby hodnocení. Protože právě během vzdělávání z domova je například zpětná vazba zásadní. Podporuje totiž zdravou motivaci a ukazuje cestu ke zlepšení. 

Jaké možnosti hodnocení žáků tedy vůbec jsou a jaké mají výhody? 

  • formativní hodnocení - průběžné, korektivní, pracuje se zpětnou vazbou
  • sumativní hodnocení - finální, závěrečné, souhrnné, certifikační, výstupní hodnocení (například vysvědčení)
  • normativní hodnocení - porovnávání výkonů různých žáků na základě stejných úloh řešených ve stejném časovém období
  • sebehodnocení - žák sám posuzuje svou práci, vede k vytyčování vlastních cílů, rozvíjí samostatnost, poznává své schopnosti, analyzuje vlastní chyby

 

Známkování je ale něco, na co jsme roky zvyklí. I my rodiče známkách rozumíme a umíme je číst. Ale co se tím děti naučí? Že se je potřeba učit pro rychlou odměnu, že se učí pro známku? Známka ale bohužel neposoudí myšlení, samostatnost, kreativitu, schopnost spolupráce, neukazuje příčinu žákových problémů a ani jejich vznik, nenabízí řešení. Nedozvíme se nic o píli, tvořivosti, či vytrvalosti v učení našich dětí. Slovní hodnocení, ze kterého se o svém dítěti dozvíme více, zase neumožňuje porovnání žáků. Je jasné, že tohle téma je na dlouhou a složitou debatu. Každý z nás na to bude musí svůj subjektivní názor. Možná je cestou určitá kombinace. Na spoustě škol děti vedle klasických známek dostávají i slovní hodnocení. Někde mají i tzv. tripartity (žák, rodič, učitel), kde žáci sami posuzují svou práci a získají zpětnou vazbu od svých kantorů. 

Ať už fandíte kterékoli cestě a ať je vysvědčení vašich dětí pouze v podobě známek nebo bude mít mix více způsobů, určitě nezapomeňte na to, že snahu, výkon, nadšení, energii i výsledky dětí je potřeba ocenit. Pusa, objetí i malý dárek jim určitě udělá radost. A ten můžete ulovit u nás. 

Malé PowerClix k objednávce nad 700 Kč zdarma

Odměňujeme naše školáky, tak co jim vylepšit penály a koupit do nich krásné gumy od firmy Iwako. Tyto veselé gumy jsou novinkou na českém trhu. A nejsou to jen tak obyčejné gumy, ale krásné figurky na gumování. Na své si přijdou milovníci a milovnice jednorožců, pand, delfínů, slonů, tuleňů, žraloků, želv, velryb, opiček, lvů i bizonů. Určitě neváhejte, ať dětský penál není jen samá povinnost :)

Když už jsme u školní tématiky, můžete dětem také ulehčit studium. Probírají děti ve škole právě lidské tělo? Kupte jim některý z našich modelů - malou kostru nebo srdce. Děti se hrou naučí, z čeho se jednotlivé části skládají, jak do sebe jednotlivé části zapadají a jak fungují. Zvolit můžete také pomůcky z jiných předmětů - matematiky, chemie či fyziky. Uvidíte, že je bude najednou školní látka bavit!

Pokud nechcete vybírat ze školní tématiky, pak například pro milovníky plyšáků máme v nabídce krásné chundelaté kamarády. Tihle roztomilí plyšáci, Squishable, udělají radost každému dítěti. Pocházejí z USA, kde se staly velkým hitem napříč všemi věkovými kategoriemi. I mezi dospělými mají své fanoušky. Nejoblíbenějším plyšákem u nás je jednoznačně velké avokádo. Vybírat můžete ze zvířátek, například mládě narvala, velkou siamskou kočku či pufferfish, nebo z jídla, například donut, hot dog či sushi

Pro neposedné prstíky a fanoušky hlavolamů máme kostku StarCube. Skládá se ze dvou kostek, které mají děti za úkol rozdělit nebo naopak spojit v jeden kus. A není to úplně jednoduché, jak se může zdát. Kostka má totiž několik poloh a ne v každé z nich mohou děti dva kusy rozdělit či spojit. Kostka se líbí klukům i holkám. Najdete ji ve třech variantách - barevnou, Cosmos a Wildlife.

Parádně je zabaví také GeoBender, je to vlastně magnetické puzzle v kostce, které přetvoříte ve více než 70 různých tvarů. Rozvíjí dětskou fantazii, jemnou motoriku, posiluje koncentraci a rozvíjí matematické a geometrické znalosti. Varianta Primary kombinuje žlutou, červenou a modrou barvu. Varianta Abstract je v krásném černobílém designu. 

Pro trénování trpělivosti a zručnosti je skvělou volbou Kapla Challenge. Podle předlohy staví děti zdánlivě jednoduché stavby. Ovšem jedná se o balanční stavby, které jen tak nepostojí. Balení obsahuje 16 kusů dřívek a 12 kartiček s nápady, jak stavět úžasné malé stavby. 

Nezklame ani naše Retro edice. Vybrat můžete například baloon modeling kit nebo šipky, které mají místo ostrých hrotů magnetické konce. 

A hlavně! Ke každé objednávce za 700 Kč a více (cena produktu bez dopravy) získáte jako dárek malé balení PowerClix. A to se dětem bude líbit.