Hurá na prázdniny

kruhA je to tady. Školní rok končí a už za pár dní začíná dvouměsíční prázdninové dobrodružství. Taky si pamatujete ten moment, kdy starosti jménem škola a vysvědčení byly zapomenuty a vás čekalo dvouměsíční volno? Máte stále stejné pocity, nebo spíš jako rodiče řešíte, jak s volným časem svých ratolestí naložit a kam je „upíchnout“ v momentě, kdy se vám nedostává dovolené? 

Jedno je jisté. Ať už máte pro své děti naplánované pobyty na letních táborech, chalupách, u moře, u babiček či pod stanem, vždy budete hledat inspiraci pro to, jakou hru, hračku či knihu dětem přibalit, kdyby náhodou nevycházelo počasí nebo se vaše ratolesti nudily. 

Proto jsem pro vás připravila pár tipů na hračky, z nichž bych já pro svého Adama či děti kamarádů vybírala:

Tip 1 – Hrajeme si během cesty:

Během cesty letadlem, vlakem, autobusem či autem nejlépe děti zabavíte různými cestovními hrami, knihami či různými omalovánkami a domalovánkami. Mojí první volbou by byly knihy francouzského autora Hervé Tulleta, které děti krásně zabaví. Pro nejmenší je určitě vhodné knihy Mix and Match, Hra na trasu či kniha Pojďme/Let´s go.trasa

Pětiletí a starší určitě ocení návodnou vymalovávací knihu Doodle Cook , která je však pouze v angličtině nebo knihu My Stencil Kit, plnou šablon a ilustrativních návodů co kreslit. Vše se navíc dokresluje přímo do knihy, takže se vám nikde nebudou válet žádné papíry. Určitě nezklamou cestovní stolní hry typu Člověče nezlob se, Logik nebo magnetické skládačky Mandala a Lidé.mandalacestovnihasic

Naprostým hitem jsou cestovní sety firmy Kroom, které jednoduše poskládáte, pohrajete si a pak zase uložíte zpátky do krásného praktického kufříku, který tvoří obal setu. Na výběr máte ze dvou variant, buď pekárnu Bunny Bakery nebo hasičský set Hasičská stanice.

Tip 2 – Hrajeme si během pobytu:

Pro tří a čtyřleté určitě opět sáhněte po Tulletovi  - tentokrát volte knihu Hra ve tmě kreslenou fosforeskujícím inkoustem. Pro tu samou věkovou kategorii jsou naprosto skvělé stolní hry Dávej Bacha  a  To je bašta.Dávej bacha připravuje malé děti na nástrahy, které na ně mohou v životě číhat. Zde se vaše dítko hravým způsobem doví, proč třeba neskákat do neznámé vody. To je bašta zase vysvětlí, co jíst, abychom byli zdraví a plní síly. A přiznejme si upřímně, jestli jsme stejně důslední i o prázdninách a trochu ve stravovacím režimu našich dětí nepolevujeme.  Pokud máte v zavazadle dostatek místa, malým přibalte svítící stavebnici LightStax.LS_24_elk XL

Pro větší, školou povinné můžete volit hned z několika titulů jako například kniha o rostlinách Rostlinopis, o hmyzu Havětník nebo o vynálezech Vynalézárium, které navíc získalo Magnesii Literu. Velmi dobrou volbou pro děti kolem 12 let jsou fyzikální bajky  Straka v říši Entropie nebo nástrahy internetu s názvem Hustej Internet. Všechny tyto knihy mají navíc vzdělávací podtext, což také během prázdnin není úplně k zahození.

Přibalit můžete puzzle, dinosauří papírové skládačky a kaleidograph.  Vybírala bych i z hraček určených na ven, jako třeba dřevěný petangue nebo minigolf, dále pak skákací guma, švihadlo či nafukovací míč.kroomdino

Tip 3 – K vodě

kanoeK vodě je to jednoduché. Pro nejmenší nafukovací kruh Fatra o průměru 45 cm.  Děti si určitě dobře u vody pohrají s nafukovací žábou či rakem, rády se povozí na nafukovací Šipce či v nafukovací kanoi.

Naprostou samozřejmostí jsou nafukovací míče. S těmi se totiž zabaví i dospělí.  Dobré jsou tuby s dinosaury, vodními živočichy, auty nebo domácími zvířátky.

 

Přeji vám, aby ty letošní prázdniny vyšly podle vašich přání a byly plné dobrodružství a  nezapomenutelných  zážitků