Tříleté děti jsou šikovní stavitelé

Tříleté děti už bezesporu Vánoce vnímají všemi smysly a jistě se na ně těší - na pohodu, cukroví, vánoční stromeček a ozdoby, ale určitě také na to, co jim Ježíšek pod stromeček naježí. Přemýšleli jste už, co jim letos k Vánocům koupíte? Možná vám v rozhodování pomohou naše tipy. V naší nabídce totiž najdete hračky, s kterými děti zažijí spoustu legrace, zároveň ale podpoří a rozvinou jejich smysly a dovednosti. A to se vždy hodí!

Smyslová pexesa rozvíjí smysly dětí

Pro rozvoj hmatu a sluchu dětí od tří let u nás najdete tzv. smyslová pexesa a domina od značky GuideCraft nebo TickIt. Například dřevěné zvukové kostky, kdy k sobě děti přiřazují správné zvukové kombinace. Pro procvičení hmatu pak slouží hmatové pexeso, kdy děti k sobě přiřazují stejné destičky se zvířátky, rostlinami nebo věcmi. Navíc je celá sada v pytlíku, a tak je ideální na cesty. Podobně poslouží také hmatový válec, u kterého k sobě děti přiřazují správné materiály podle hmatu.

Neprohloupíte ani tehdy, pokud sáhnete po Taktilním silikonovém pexesu. Na povrchu každého kruhu je jiná textura, která je charakteristická a odlišná od ostatních kruhů. Děti pohmatem objevují jejich rozdíly. Můžete také umístit malé kruhy do sáčků, které jsou součástí balení a děti budou popisovat, jakou texturu cítí. Podpoříte tak řeč a pozornost.

Duhové kamínky pro rozvoj motirky i fantazie

Dnes už klasickou a velmi oblíbenou volbou pro tříleté děti jsou Duhové kamínky, o kterých jste mohli slyšet jako o Rainbow pebbles. S kamínky mohou děti sestavovat krásné obrazy podle předlohy - barevné motýly, veselou žirafu, krásné autíčko a mnoho dalších. Anebo stavět zcela podle své fantazie. Díky barevným kamínkům se přirozeně učí barvy a tím že kamínky různě mačkají v ruce zase procvičují jemnou motoriku. Procvičovat mohu také počty.

Stavebnice pro stavitele

Máte doma malé inženýry stavitele? Pak bude skvělým dárkem stavebnice MagnaTiles. Stavebnice obsahuje ploché stavební kusy různých tvarů a všechny mají po celém svém obvodu zabudované magnety - jednoduše se na sebe hranami lepí. Děti ze stavebnice postaví krásné zámky, stáje, katedrály, pyramidy, vesmírná plavidla a mnoha dalších staveb. Jednotlivé kousky se liší barvou, a tak jsou stavby barevné a veselé. Děti mohou využít světla a stavby prosvítit. A hlavně oceníte skutečnost, že děti nejen rozvíjí svou fantazii a kreativitu, ale i to že se spoustu věcí naučí. Zjistí, co je a jak funguje magnet a proč některé strany k sobě přilnou a jiné se odpuzují. Procvičí si jemnou motoriku, ale také matematiku - naučí se totiž rozpoznávat různé geometrické tvary. Porozumí například tomu, že čtverec se skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků. Přirozeně porozumí prostorovému vnímání. Můžete také přikoupit speciální fosforeskující edici Glow in the dark.

Skvělou volbou je i stavebnice Kapla. Děti si s ní vyhrají už zhruba od tří let, ale jak uvádí výrobce, je to vlastně hračka od tří do sta let. A opravdu, v rodině si stavebnici užijete všichni! Kapla je precizně vyrobené dřevěná stavebnice, z jejíž dřívek postavíte bez lepidla, šroubků nebo spojek různá zvířátka, domy, lodě, no jednoduše vše, co dětská i vaše fantazie vymyslí. Podporuje  rozvoj jemné motoriky, konstrukčních dovedností, koncentrace a trpělivosti. Náš Ježíšek vám letos naježí k balení s 200 ks ještě 10 destiček navíc a k balení s 280 ks dokonce 20 destiček navíc. A věřte nám, kostičky navíc se vždycky hodí.

Hezkou hračkou je také naše novinka Wedge-it. Skládačka rozvíjí fantazii dítěte, jemnou motoriku i prostorové vnímání. Děti z ní postaví hezké postavičky i stavby, ať už podle předlohy nebo podle vlastní fantazie. 

Kufřík budu doktor pro holky i kluky

Hrají si vaše děti na doktora? Pak pro vás máme ten nejlepší doktorský kufřík na trhu - kufřík Budu doktor. Obsahuje totiž skutečně funkční věci. Ukrývá vše od náplastí, tampónků, obvazu, stříkaček, zkumavek či dřevěných špátlí a kapátka, přes gumové rukavice, roušku, podložku a čepičku až po emitku, plně funkční teploměr či fonendoskop. Pomocí oční tabulky mohou děti vyšetřit zrak každého pacienta a vypsat recept s domácí léčbou. A že byste potřebovali i doktorkský plášt. Pak mrkněte do kategorie Hrajeme si na doktora  a rozhodněte se, zda vám stačí doktorský kufřík nebo celý set s pláštěm. 

Pod stromečkem udělají radost také Magnetické kuličky, které mají krásné duhové barvy. Děti se při hře s nimi učí třídit barvy, trénují jemnou motoriku a úchop. Navíc si tvořením různých obrazců rozvíjí fantazii.

Přečtěte si, co darovat miminkůmjednoročnímdvouletým, čtyřletým, pětiletým, šestiletým starším dětem pod vánoční stromeček.