Kapla 280 - dřevěná stavebnice

2 079 Kč

Zvolte variantu

Kapla 280 je dřevěná stavebnice, která obsahuje 280 kusů odolných destiček z francouzského borového dřeva + sešit nápadů + knížku nápadů. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek! Stavebnice KAPLA je držitelem ocenění "Správná hračka".

Detailní informace

Velmi široký výběr
Velmi široký výběr
hraček pro rozvoj
Zkušenost a tradice
Zkušenost a tradice
radíme a pomáháme již deset let
Kapla + knížka: béžová
Na dotaz
2 079 Kč
Kapla + knížka: zelená
Na dotaz
2 079 Kč
Kapla + knížka: modrá
Na dotaz
2 079 Kč
Kapla + knížka: červená
Na dotaz
2 079 Kč

Detailní popis produktu

K tomuto balení je možno vybrat si libovolnou knížku ze 4 základních variant:

 • Béžová knížka, veselá zvířátka - nižší obtížnost
 • Zelená knížka, nápady nižší obtížnosti
 • Červená knížka, nápady pro středně pokročilé
 • Modrá knížka, nápady pro pokročilé

Podpořte dětskou představivost

Kapla je dřevěná stavebnice, uznávaná hračka, která podporuje rozvoj dětí v každém věku. Zasloužila si prestižní ocenění "Správná hračka" od Sdružení pro hračky a hry. Je vyrobena z vysoce kvalitního dřeva, které ji dělá extrémně odolnou a zaručuje dlouhou životnost. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek! Všechny dílky stavebnice jsou stejně velké, ale velikost výsledných architektonických děl se pokaždé liší. Možnosti jsou, díky nekonečné dětské fantazii, neomezené. Je to doslovná hračková investice, která vydrží několik generací.

Od vize k hmatatelnému výsledku

Se stavebnicí Kapla se dětské představy stávají skutečností. Děti se u stavění společných projektů nejen baví, ale také se učí spolupráci a komunikaci. I díky tomu jsou stavebnice Kapla vhodné pro školy, školky, družiny a podobné kolektivy. Za procesem stavění se skrývá plno dalších benefitů, jako je rozvoj motoriky, koordinace pohybu a učení základních principů fyziky, jako je gravitace a stabilita. Je úžasné sledovat, jak se dětem nápady mění v realitu přímo před očima!

Nechte se inspirovat experty

Součástí balení je také inspirativní sešit plný nápadů, který na více než čtyřiceti stranách za pomoci ilustrací a fotografií předastavuje základní i pokročilé techniky stavění. Ať už se rozhodnete stavět podle návodu nebo experimentovat s vlastními nápady, možnosti jsou nevyčerpatelné. Pokud Vás zajímá spíš edukační využití, připravili jsme si pro vás článek Tipy a nápady na hraní s Kaplou.

Benefity stavebnice Kapla na jednom místě

 • trénink prostorového vnímání a perspektivy
 • ukotvení motorických dovedností a koordinace pohybu Koordinace ruka - oko
 • rozvoj dětské představivosti a fantazie
 • pochopení základních zákonů fyziky

Vlastnosti stavebnice

 • vyrobena z vysoce kvalitního francouzského borového dřeva
 • sešit nápadů s inspirací pro stavení + knížka nápadů dle vašeho výběru součástí balení
 • prestižní ocenění "Správná hračka"od Sdružení pro hračky a hry
 • váha balení: 6kg
 • rozměr balení: 25 × 25 × 35 cm
 • počet dílků: 280 ks
 • rozměr dílku: 11,43 × 2,54 × 0,64 cm
 • věk: 3+

Praktické balení

Základní stavebnice Kapla se dodává v praktickém obalu, který nejen usnadňuje přenos, ale také je dostatečně robustní, a tak s klidem poslouží jako stabilní podložka pro další hračky. Víko obalu lze také využít jako základnu pro jednodušší konstrukce, které pak snadno přenesete kamkoliv si jen budete přát. Knížka nápadů slouží zároveň jako víko (nikdy ji neuklidíte tam, kde byste ji potom nenašli). Rozměrysady  25 × 25 × 35cm, váha 6kg.

Jak vznikla Kapla

Tato jedinečná stavebnice byla vytvořena mladým historikem umění a restauratérem starožitného nábytku Tomem van der Bruggenem. Jeho inspirací byl jeho sen postavit vlastní středověký hrad, který se pokusil nejprve realizovat pomocí dřevěných kostek. Avšak brzy zjistil, že běžné kostky nedovolují konstrukci střech, překladů ani podlah. Po mnoha experimentech našel inspiraci v trámech středověkých budov a zvolil poměr stran dřeva 1:3:5, což znamená, že výška je třikrát větší než tloušťka a délka je pětkrát větší než výška. Jsme si jisti, že budete stejně jako my ohromeni tím, kolik různých stavebních prvků lze s těmito rozměry dřívka vytvořit.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
13x
4
6x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora Kapla 29.3.2019 16:23
Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jak je to s touto stavebnicí, když se s ní pracuje na plovoucí podlaze? Stavebnice mě zaujala a již dlouho zvažuji, ale bojím se případného poškození podlahy, když holkám stavba spadne. Předem děkuji za info.
Odpovědět
T Avatar autora Kapla 25.1.2016 13:44
Dostali jsme k vánocům, hraje si celá rodina, naprosto kvalitní a jedinečná stavebnice
Odpovědět