Kapla 200 - dřevěná stavebnice

1 339 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Kapla 200 je dřevěná stavebnice, která obsahuje 200 kusů odolných destiček z francouzského borového dřeva + sešit nápadů na jejich sestavení. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek! Stavebnice KAPLA je držitelem ocenění "Správná hračka".

Detailní informace

Velmi široký výběr
Velmi široký výběr
hraček pro rozvoj
Zkušenost a tradice
Zkušenost a tradice
radíme a pomáháme již deset let

Detailní popis produktu

Podpořte dětskou představivost

Kapla je dřevěná stavebnice, uznávaná hračka, která podporuje rozvoj dětí v každém věku. Zasloužila si prestižní ocenění "Správná hračka" od Sdružení pro hračky a hry. Je vyrobena z vysoce kvalitního dřeva, které ji dělá extrémně odolnou a zaručuje dlouhou životnost. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek! Všechny dílky stavebnice jsou stejně velké, ale velikost výsledných architektonických děl se pokaždé liší. Možnosti jsou, díky nekonečné dětské fantazii, neomezené. Je to doslovná hračková investice, která vydrží několik generací.

Od vize k hmatatelnému výsledku

Se stavebnicí Kapla se dětské představy stávají skutečností. Děti se u stavění společných projektů nejen baví, ale také se učí spolupráci a komunikaci. I díky tomu jsou stavebnice Kapla vhodné pro školy, školky, družiny a podobné kolektivy. Za procesem stavění se skrývá plno dalších benefitů, jako je rozvoj motoriky, koordinace pohybu a učení základních principů fyziky, jako je gravitace a stabilita. Je úžasné sledovat, jak se dětem nápady mění v realitu přímo před očima!

Nechte se inspirovat experty

Součástí balení je také inspirativní sešit plný nápadů, který na více než čtyřiceti stranách za pomoci ilustrací a fotografií předastavuje základní i pokročilé techniky stavění. Ať už se rozhodnete stavět podle návodu nebo experimentovat s vlastními nápady, možnosti jsou nevyčerpatelné. Pokud Vás zajímá spíš edukační využití, připravili jsme si pro vás článek Tipy a nápady na hraní s Kaplou.

Benefity stavebnice Kapla na jednom místě

 • trénink prostorového vnímání a perspektivy
 • ukotvení motorických dovedností a koordinace pohybu Koordinace ruka - oko
 • rozvoj dětské představivosti a fantazie
 • pochopení základních zákonů fyziky

Vlastnosti stavebnice

 • vyrobena z vysoce kvalitního francouzského borového dřeva
 • sešit nápadů s inspirací pro stavení součástí balení
 • prestižní ocenění "Správná hračka"od Sdružení pro hračky a hry
 • počet dílků: 200 ks
 • rozměr dílku: 11,43 × 2,54 × 0,64 cm
 • hmotnost stavebnice: necelé 3 kg
 • věk: 3+

Praktické balení

Základní stavebnice Kapla se dodává v praktickém obalu, který nejen usnadňuje přenos, ale také je dostatečně robustní, a tak s klidem poslouží jako stabilní podložka pro další hračky. Celá sada váží necelé 3 kg, a tak s ní můžou snadno manipulovat i menší děti. Víko obalu lze také využít jako základnu pro jednodušší konstrukce, které pak snadno přenesete kamkoliv si jen budete přát. Pokud se rozhodnete dokoupit rozšíření stavebnice, obal další sadu s rezervou pojme.

Jak vznikla Kapla

Tato jedinečná stavebnice byla vytvořena mladým historikem umění a restauratérem starožitného nábytku Tomem van der Bruggenem. Jeho inspirací byl jeho sen postavit vlastní středověký hrad, který se pokusil nejprve realizovat pomocí dřevěných kostek. Avšak brzy zjistil, že běžné kostky nedovolují konstrukci střech, překladů ani podlah. Po mnoha experimentech našel inspiraci v trámech středověkých budov a zvolil poměr stran dřeva 1:3:5, což znamená, že výška je třikrát větší než tloušťka a délka je pětkrát větší než výška. Jsme si jisti, že budete stejně jako my ohromeni tím, kolik různých stavebních prvků lze s těmito rozměry dřívka vytvořit.

 

Kapla 200

Kapla 200 - dráha

Kapla 200 - věž postavená na hlavu

kapla 200 - vež pozpátku

5
10x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
DK Avatar autora | 28.1.2024
Doručeno v deklarovaném termínu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: