Vánoční tipy: tříleté děti jsou nadšení stavitelé

Ve třech letech je vnímání Vánoc už n někde jinde. Tříleté děti už vánoční dění vnímají všemi smysly a jistě se na ně těší - na pohodu, cukroví, vánoční stromeček a ozdoby, ale určitě také na to, co jim Ježíšek pod stromeček nadělí. Už víte, co mrňousům letos pod stromeček naježíte? Možná vám v rozhodování pomohou naše tipy. V naší nabídce totiž najdete hračky, s kterými děti zažijí spoustu legrace, zároveň ale podpoří a rozvinou jejich smysly a dovednosti. A to se vždy hodí!

Klasikou, která pod stromečkem zaručeně udělá radost, jsou Duhové kamínky. Z kamínků mohou děti sestavovat krásné obrazy podle předlohy - barevné motýly, veselou žirafu, krásné autíčko a mnoho dalších. Mohou také stavět zcela podle své fantazie. Díky barevným kamínkům se přirozeně učí barvy a tím že kamínky různě mačkají v ruce zase procvičují jemnou motoriku. Procvičovat mohu také počty.

Relativní novinkou, ale už teď mezi dětmi velmi oblíbenou, jsou Cihličky. S touto milou sadou malých cihel ve čtyřech barvách děti procvičí koncentraci, motorické dovednosti a rozvíjí fantazii. K dispozici je deset koncepčních karet, podle kterých děti staví stavby. Mohou stavět také podle své fantazie. Jsou skvělé pro hru venku i ventil.

 

Cihličky můžete hezky kombinovat se stavebnicí Resources, kde jednotlivé díly reprezentují zdroje, se kterými pracuje člověk při budování staveb.Stavebnice Resources obsahuje 7 typů dílků, které reprezentují zdroje, které využívá člověk při budování měst. Resources neobsahují žádné spojovací dílky. Kousky jsou vyrobeny z gumového materiálu, který neklouže a díky tomu se na sebe krásně vrství. Nejdůležitější je tak najít tu správnou rovnováhu, vyvážení. Stavět je možné buď podle předlohy či vlastní fantazie, co nám gravitace dovolí. V nabídce máme 4 varianty balení - Resources 36 dílků, Resources 72 dílků v plechové krabici, Resources 72 dílků v papírové krabici (ta uvnitř obsahuje praktický látkový sáček pro skladování stavebnice) nebo maxi balení Resources 144 dílků

 

Geo Board od předního výrobce hraček společnosti Guide Craft je fajn hračka pro rozvoj motorických dovedností, koordinace ruky-oka a rozpoznávání tvarů. Obsahuje předlohové barevné obrázky a sadu gumiček. Děti tuto hračku mohou využít také později při školní docházce v matematice.

Nest and lace shapes - provlékání tvarů za vánoční cenu

Pokud máte pocit, že pro vaše děti bude Šněrování tvarů ještě příliš složité, neváhejte sáhnout po hračce Navlékání tvarů (Nest and Lace Shape), při které si vaše děti potrénují jemnou motoriku a budou se zdokonalovat také v interpretaci předloh. Z jednouchých tvarů vytvářejí navlečením na provázek tvary složitější a učí se tak první matematické zakonitosti. A jako bonus jsme i na tuto báječnou hračku připravili speciální vánoční cenu - z původních 1 429 Kč nyní před Vánoci stojí 1 199 Kč.

Magnetická radost 

Radost malým stavitelům udělá také magnetická stavebnice MagnaTiles. Stavebnice obsahuje ploché stavební kusy různých tvarů a všechny mají po celém svém obvodu zabudované magnety - jednoduše se na sebe hranami lepí. Děti ze stavebnice postaví krásné zámky, stáje, katedrály, pyramidy, vesmírná plavidla a mnoha dalších staveb. Jednotlivé kousky se liší barvou, a tak jsou stavby barevné a veselé. Děti mohou využít světla a stavby prosvítit. A hlavně oceníte skutečnost, že děti nejen rozvíjí svou fantazii a kreativitu, ale i to že se spoustu věcí naučí. Zjistí, co je a jak funguje magnet a proč některé strany k sobě přilnou a jiné se odpuzují. Procvičí si jemnou motoriku, ale také matematiku - naučí se totiž rozpoznávat různé geometrické tvary. Porozumí například tomu, že čtverec se skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků. Přirozeně porozumí prostorovému vnímání.

A pokud už klasické MagnaTiles máte, pořiďte do výbavy ještě Magnatiles metropolis. To je novinka, která obsahuje jasnější barvy a díly, které je možné rozpohybovat. A hlavně při koupi jedné z těchto dvou variant o sto kusech, získáte jako dárek navíc oblíbený Geomatrix. Tahle magnetická klasika vhodná třeba i na cesty podporuje prostorovou představivost, porozumění geometrickým tvarům a jejich souvislostem, jemnou motoriku a představivost. Stavění různých staveb přispěje k pochopení fyzikálních souvislostí, jako např. vyváženost, gravitace, magnetismus.

 

Pod stromečkem udělají radost také Magnetické kuličky, které mají krásné duhové barvy. Děti se při hře s nimi učí třídit barvy, trénují jemnou motoriku a úchop. Navíc si tvořením různých obrazců rozvíjí fantazii.

MILUJEME KAPLU

Klasikou je dřevěná stavebnice Kapla, tu děti znají dobře ze škol a školek. A navíc máme vánoční akci - při koupi stavebnice o 200 kusech dostanete navíc 10 dřívek, stavebnice o 280 kusech získáte 20 dřívek navíc.

baner-teen-kapla-text

Pro malé doktory

Pokud doma máte malé doktory, vyberte pro ně Kufřík budu doktor, budete nadšení vy i děti. Kufřík jsme sestavili s blogerkou MK Life a obsahuje opravdu funkční věci - stetoskop, teploměr či arch na kontrolu očí. Přikoupit si k němu můžete také Dětský lékařský plášť.

baner-doktor

Navlékání a šněrování pro rozvoj motoriky  

Rozvoj dětské motoriky a předdatematické gramotnosti podpoříte Navlékáním geometrických tvarů (Nest and lace shapes) podle šablon . Hračka je skvělá pro koordinaci ruka-oko a procvičování jemné motoriky, poznávání vzorování a identifikaci tvarů. Jednotlivé tvary jsou ideální pro úchop dětskýma rukama. A jako bonus jsme i na tuto báječnou hračku připravili speciální vánoční cenu - z původních 1 429 Kč nyní před Vánoci stojí 1 199 Kč. Podobnou hračkou pro rozvoj motoriky je také Šněrování tvarů (Geo shape lacing a Jumbo geo lacing).

 

Pro rozvoj fantazie

Rozvoj jemné motoriky, fantazie a prostorového vnímání podpoří také skládačka Wedge-it. Děti z ní sestaví hezké stavby, procvičí konstrukční dovednosti a zopakují si barvičky. 

baner-3rokyb-text

A ani v této kategorii nemůže zapomenout na puzzle, najdete je v kategorii pro tříleťáky a to jak od firmy Mudpuppy, tak i od Crocodile creek. 

Pokud hledáte jen drobnou hračku, pak zvolte domina. Máme s motivem jednorožce, dinosaurů, divokého života či princezen. 

Pro pomazlení

I pro tříleté dětí jsou super volbou naši Squishable! Vybírat můžete ze spousty roztomilých chlupáčů, v nabídce je roztomilá chobotnička, malý Corgi, avocado jako živé, růžový donut či včelka, zmrzlina, hamburger nebo baby koala.

 

Podrobnější tipy na nákup dárků najdete v každé jednotlivé vánoční kategorii, které jsme rozdělili podle věkových kategorií. A ke každému nákupu nad 500 Kč pro vás máme připravený dárek v podobě balení krásných retro céček (platí do vyprodání zásob). Pokud váš nákup bude v hodnotě nad 1 500 Kč, přibalíme vám voucher na 100 Kč na příští nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_web