Vánoční tipy: Ve dvou letech děti ohromně rozvinou jemnou motoriku 

285A8470

Letí to jako voda, včera to bylo ještě miminko a letos vás čekají s vaším drobečkem u druhé Vánoce! Navíc letos už by mohl o trochu víc vnímat, co se děje. Nebo také strhnout stromeček :-) Každopádně pokud přemýšlíte o tom, co svému dvouleťákovi naježit pod stromeček, jste tu správně. Přečtěte si naše vánoční doporučení, určitě v něm najdete něco, co ještě nemá a bude ji/ho bavit.  

Pro děti ve věku dvou let jsou skvělou volbou motorické hračky od značky GuideCraft. Rozvíjí totiž spoustu dovedností a posouvají děti v jejich vývoji dál. Například Šroubování Screw blocks je skvělou volbou pro rozvoj jemné motoriky, soustředěnosti a trpělivosti. Jemnou motoriku děti trénují pomocí krouživého pohybu, kterého je u této hračky zapotřebí. Parádní je také Navlékací housenka, díky které, při navlékání jednotlivých dílů na podstavec podle přiložených oboustranných karet, vylepšují jemnou motoriky, hmat a učí se pracovat podle předlohy. 

Jemnou motoriku, první jednoduché počty a barvy procvičíte díky Počítání a navlékání ovoce. V sadě naleznete několik druhů dřevěného ovoce - jablko, hruška, banán, citron, hroznové víno, které mají autentickou barvu. Děti mohou procvičit barvy, mohou si spočítat, kolik druhů ovoce mají, kolik je kusů od každého druhu. Sada obsahuje také dvě zelené tkaničky s dřevěnými kolíčky, na které děti ovoce navlékají a krásně tak procvičují a hlavně zlepšují jemnou motoriku. 

Chybu neuděláte ani volbou Velkého hmatového domina a to s motivem Jídla či Farmy. U jídelní varianty děti k sobě přiřazují správně druhy jídla. Menší mohou přiřadit podle toho co vidí, ty větší už mohou mít zavázané oči a správný tvar poznávají hmatem. Domino je oboustranné, z jedné strany obrázky jídla, která obsahují textilní výplň, z druhé strany klasické tečky na domino. V případně varianty s farmou k sobě děti přiřazují správná zvířátka. Děti při hře rozvíjejí jemnou motoriku, hmat, trpělivost, základní počty v případě klasického domina. Hra je také vhodná pro děti se zrakovým postižením. 

 

Yes, I can puzzle

To správné puzzle pro vaše dítko najdete i v kategorii pro dvouleťáky. Tzv. Graduated puzzle “yes, I can” je bude bavit - máme je s motivem domácích zvířátek či džungle. Děti skládají postupně puzzle ze dvou, čtyř, šesti, osmi a dvanácti dílků. Podporují tak učení a rozvoj motorických dovedností postupně. Balení obsahuje dostatečně velké kousky pro malé prsty. 

Je čas na mazlení!

Ani u dvouletých neprohloupíte koupí některého ze Squishable! Vybírat můžete ze spousty roztomilých chlupáčů, v nabídce je roztomilá chobotnička, malý Corgi, avocado jako živé, růžový donut či včelka, zmrzlina, hamburger nebo baby koala.

Pokud potřebujete něco malého, co využijete na cestách, nesmí pod stromečkem chybět jednoduché klasické pexeso - Mini memory game od značky Mudpuppy

Podrobnější tipy na nákup dárků najdete v každé jednotlivé vánoční kategorii, které jsme rozdělili podle věkových kategorií. A ke každému nákupu nad 500 Kč pro vás máme připravený dárek v podobě balení krásných retro céček (platí do vyprodání zásob). Pokud váš nákup bude v hodnotě nad 1 500 Kč, přibalíme vám voucher na 100 Kč na příští nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_web