RECENZE - Herve Tullet

IMG_7415

Pokud je vám jméno Hervé Tullet cizí, je nejvyšší čas to napravit. Hervé je francouzský autor knih pro děti, svoji první knihu publikoval roku 1994 a od té doby jde jeho obliba raketově nahoru společně s množstvím cen, které postupně sbírá. Knížky sám popisuje jako "open books for open minds", což lze chápat jako otevřené knihy pro otevřenou mysl. Knížky jde prohlížet donekonečna a určitě se pokaždé bude váš výklad lišit, a vy tak můžete příběh oživovat každý den :) Knížky podporují fantazii, nejen dětskou, ale i tu rodičovskou, jak jsme si sami již několikrát potvrdili :)

 

Na dlouhé zimní večery doporučujeme trojici, která se jen tak neomrzí - The game of light, The game of shadows a konečně The game in the dark. K celovečerní zábavě stačí lampička, kapka trpělivosti a samozřejmě tma.

Knížky jsou z tvrdého kartonu, který něco vydrží. Laminovaný povrch je také přizpůsoben náročnému dětskému zacházení. Knihy geniálního Hervé Tulleta by rozhodně neměly chybět v žádné knihovničce.

Sekce Hervé Tullet u nás v eshopu - KLIK.

THE GAME OF LIGHT

The game of light/Hra se světlem je celobarevná knížka. Obrázky uvnitř jsou spíše jednodušší symboly - hvězdičky, rybičky, paprsky slunce. Jednoduchost ovšem na světelných hrátkách není na škodu. Knížka je velmi podobná knize The game of shadows / Hra se stíny. Rozhodnutí kterou z obou výše zmíněných vybrat je na vkusu a fantazii každého z nás, obě jsou srovnatelné zábavy si užijete s každou dostatek. Do eshopu - KLIK.


IMG_7406    

IMG_7404

IMG_7324  IMG_7327

THE GAME OF shadows

The game of shadows / Hra se stíny sice postrádá barevné stránky, ale vše je bohatě kompenzováno rozmanitostí jednotlivých obrázků. Od mandalových abstrakcí až k zubaté psí hlavě, nebo větvičce s ptáčky. Knížka na první pohled může působit stroze a cize, díky své černé barvě, ale po promítnutí prvního obrázku na zeď je jasné, že opak bude pravdou. Stačí jen popustit uzdu fantazii a rozvyprávět se... Do eshopu - KLIK

IMG_7410

IMG_7409

IMG_7317

IMG_7322

IMG_7319

THE GAME in the dark

The game in the dark / Hra ve tmě je poslední knížkou, kterou je lepší číst si večer. Otevřete knížku, vložte ji co nejblíže ostrému světlu, pod lampičku, baterku a pak už jen zhasněte a pozorujte, co se bude dít. Z knížky začnou postupně vystupovat svítící obrazce a vy se tak vydáte na cestu vesmírem. Čím déle bude stránka blíže ke světlu, tím jasněji se obrázek rozsvítí. Do eshopu - KLIK

IMG_7307

IMG_7306

IMG_7303

IMG_7304