Zoubková víla - aneb zuby padají už v 5 letech

zuby

"Mami, mami, asi k nám přiletí Zoubková víla“ zahlásil mi pětiletý Adam po návratu ze školky. Zastihl mne totálně nepřipravenou. Vůbec jsem si nepřipouštěla, že by mu zuby mohly padat už takhle brzy a samozřejmě jsem hned začala řešit, co by ta Zoubková víla měla přinést. Námitka, že Zoubková víla nosí jen sladkosti u Adama neprošla. Můj pětileťák totiž nechápal, proč když Ježíšek, který je malý unese velkou krabici stavebnice Kapla a proč by něco podobného neunesla Zoubková víla. Zkusila jsem druhou výmluvu, a to, že se krabice Kaply nevejde pod polštář. Na to namítl, že Zoubková víla nemusí dávat dárek pod polštář, ale stačí, aby mu ho nechala v posteli.

Pokud máte doma taky takovéhleho zvědavce a manipulátora a nevíte, co by měla Zoubková víla přinést, tak určitě zkuste následující:

Holčičky (ale i kluky) potěší Svetry značky Pipasik. Tahle vyšívací novinka určená dětěm od čtyř let je úžasná hned z několika pohledů:

  • rozvíjí dětskou jemnou motoriku
  • podporuje koncentraci dítěte
  • dítě se díky ní učí rozeznávat barvy
  • podpoří úchop tužky, resp. pastelek (některé předlohy se totiž domalovávají)

Mně na ní baví samozřejmě i krásné provedení a Zoubková víla tuto hračku ocení hlavně z důvodu plochého balení, které se snadno vejde pod polštář.

Pro chlapečky bych doporučila také něco tvůrčího a klidně bych zůstala u stejné značky Pipasik, jen bych volila Origami. Z nich poskládáte krásná zvířátka, která před skládáním ještě dobarvujete. Z pohledu rozvoje dítěte podobně jako u svetrů bude vaše dítě rozvíjet: 

  • jemnou motoriku
  • koncentraci,
  • úchop tužky a pastelek při vymalovávání
  • bude dítě rozvíjet prostorovou představivost (skládáte totiž 3D zvířátka)

 

 pipasikorig_2

A že má vaše dítě radši auta nebo dinosaury? Potom by dobrým tipem pro Zoubkovou vílu mohly být skládačky značky Kroom. V krásných a plochých krabičkách najdete kartonové skládačky buď ve tvaru aut, dinosaurů či veverek. Ty vám stejně jako předchozí hračky pomohou s rozvojem jemné motoriky, koncentrace a prostorové představivosti.

zubykroom_2

 

U větších dětí určitě nic nezkazíte Kuličkami na trpělivost. Malé balení zaručí, že se dobře vejdou pod polštář a posílí dětskou koncentraci.

Kuličky na trpělivost - děti

Pod polštářem se určitě ztratí i knížka. Třeba si přitom vzpomenete na svá studentská léta, kdy jste možná dávali učebnice pod polštář, aby vám učení lépe lezlo do hlavy. Pokud budete uvažovat o knížce, tak volte třeba z řady dějepisných a vzdělávacích knížek od Lucie Seifertové. Já mám ráda tu o Tajemné Praze.

Každopádně ať už vyberete cokoliv, tak určitě nezapomeňte na krabičku na  první zoubky.

krabzub_1

 

A jak to dopadlo se Zoubkovou vílou u nás doma? Přinesla krabičku na zoubky s obrázkem pejska a skládací hasičské auto značky Kroom.

Adámek byl nadšený a já s nadšením sleduji, jak se mu v té díře po mlíčňáku klube druhý zub a přemýšlím, jestli má Zoubková víla přiletět i k tomu druhému kývajícímu se zubu.