Vánoční tipy: dětem od prvního roku magnetické kostky, puzzle i krásné plyšáky

285A8462

Jaké budou asi Vánoce s ročním miminkem, bude už vnímat, že dostalo dárek od Ježíška? To sice ještě ne, ale určitě bude vnímat rodinnou vánoční pohodu a dárek mu udělá radost, i kdy jen mělo rozcupovat balící papír :) A dárek si užije především, když to bude hezká hračka, která ho bude bavit. Vám zase udělá radost, pokud ho taková hračka posune v jeho vývoji. U takto malinkých dětí půjde především o rozvoj hrubé a jemné motoriky.  

My máme pro batolata, která se už dost možná pokouší o první krůčky, krásnou nabídku dřevěných hraček od Orange Tree Toys. Tyto hračky rozvíjí dovednosti vašeho mrňouska - jemnou motoriku a soustředěnost, jsou skvělé i pro procvičování zraku a hmatu. Děti s nimi vyzkouší první třídící pokusy, rozpoznávání tvarů, a tak vlastně i geometrických údajů.

Třeba dřevěná magnetická hra chytání rybiček je skvělá hra na postřeh a rozvoj jemných motorických dovedností. V balení jsou 2 magnetické pruty a 10 barevných mořských tvorů, každý s čísly 1-10, které lze sbírat postupně, nebo je počítat jako body při sběru ryb. Dřevěné puzzle - zvířátka na farmě je sada robustních čtrnácti dřevěných bloků s motivem farmy. Máme je také s motivem mořského světa. Dřevěné početní rybičky rozvíjí jemné motorické dovednosti, učí se barvy a počítání do pěti. Sada barevných rybiček obsahuje 15 ks rybiček, které děti skládají na základovou desku s kolíčky. Dřevěné žraločí počítadlo má čtyři řady po deseti pestrobarevných posuvných korálků. Děti se učí první počty, sčítání a odčítání. Také roztomilý navlékací kroužkový krab je bude bavit. Děti stohují jednotlivé dílky na sebe od největšího po nejmenší. Rozvíjí si koordinaci ruka- oko. Rozměrově jsou ideální pro malé ruce.

 

Rozvíjejte smysly 

Využít můžete speciální předvánoční nabídky sensorických kostek. Sensory Blocks tak získáte za 1499 Kč a dostanete k nim zdarma také smyslové zrcadlové kostky Mirror blocks. Smyslové kostky jsou sice doporučené od 18 měsíců, často si s nimi hrají již děti mladší, stejně tak i starší. Záleží na každém prckovi. Díky jednotlivým kostkám děti poznávají tvary, chování různých skupenství nebo barvy. Z kostek také mohou postavit zajímavé abstraktní stavby. Sada 8 velkých dřevěných kostek s oboustranným zrcadlem uvnitř. Mirror blocks jsou skvělým doplněním oblíbených Sensory Blocks, se kterými se díky stejným tvarům dobře kombinují a stavebnici tak rozšiřují o další rozměr. 

285A9096

I puzzlíčky mohou roční děti bavit

Roční děti jsou sice ještě malinké, ale i ty už zvládají první puzzle. Máme pro ně krásné tzv. Match-up puzzle s motivem mláďátek z farmy, z džungle nebo z oceánu. Balení obsahuje 6 obrázků puzzle vkládačky pro začátečníky. Jedná se vždy o extra silnou desku + 1 díl ve tvaru puzzle zvířátka. Úkolem je spojit dítě s rodičem. 

Pro první stavební pokusy

Děti si také jistě oblíbí tzv. Duhový set - Rainbow Architect. Tato sada krásných barevných geometrických tvarů (čtverec, obdélník, trojúhelník a oblouk) v sedmi barvách duhy nabízí nekonečné možnosti pro tvořivost, konstrukci a představivost a zapojí děti do učení napříč několika oblastmi osnov: využití inovací a tvořivosti při stavbě věží, domů nebo volných soch. Nabádá k rozvoji fantazie a představivosti. Děti používají matematické logiky pro třídění objektů do skupin, které odpovídají barvě, tvaru nebo velikosti. Sada je také vhodná k procvičování motoriky. Procvičit můžete také matematické termíny větší, menší, vyšší a pod., nebo zdokonalit jazykové dovedností a rozšířit slovní zásobu při popisu činností v akci.

Chybu neuděláte ani výběrem prvních Magnetických stavebních kostek (People Blocks). Dokonalé oblé a dobře uchopitelné tvary magnetických stavebních kostek vašemu batolátku usnadní první stavební pokusy a zdokonalí jej v jemné motorice a rozeznávání základních barev. Můžete spolu stavět dopravní prostředky a cestovat s nimi po mapě, udělat si první zvířátka či lidské postavičky. Díky magnetu není potřeba fyzické síly, neboť stavební kostky se vzájemně přitahují správnými stranami. 

Mazlíci pro mazlíky

A také naši krásní chlupatí Squishable! Vybírat můžete ze spousty roztomilých chlupáčů, v nabídce je roztomilá chobotnička, malý Corgi, avocado jako živé, růžový donut či včelka, zmrzlina, hamburger nebo baby koala.

Podrobnější tipy na nákup dárků najdete v každé jednotlivé vánoční kategorii, které jsme rozdělili podle věkových kategorií. A ke každému nákupu nad 500 Kč pro vás máme připravený dárek v podobě balení krásných retro céček (platí do vyprodání zásob). Pokud váš nákup bude v hodnotě nad 1 500 Kč, přibalíme vám voucher na 100 Kč na příští nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_web