Vánoční tipy: pro miminka vyberte hračku rozvíjející zrak či koordinaci ruka oko

To by nebylo, abyste v naší nabídce nenašli praktické hračky pro miminka, které udělají radost, ale také takové, které rozvíjí dětské smysly. Ať už šáhnete po knížkách pro novorozence, duhových kamíncích, míčích First ball či krásných chundelatých Squishících, neuděláte chybu.

Víte, že zrak miminek není vyvinutý stejně jako ten náš? Novorozenci totiž během prvních měsíců života vidí věci a osoby pouze jako šedé rozmazané fleky. Co jim dělá dobře a jejich zrak rozvíjí, jsou naopak velké kontrasty a výrazné barvy, ze začátku je navíc ideální pouze černobílá barva. Během prvních měsíců života se zrak zlepšuje a dítě se postupně učí rozeznávat nejen kontrasty, ale postupně přibývají i jednotlivé barvy a jeho svět se stává barevnějším. Právě proto pro vaše nejmenší doporučujeme koupi naší kolekce Knížek pro miminka s výraznými obrázky. Všechny knížky pro novorozence nyní před Vánoci máme ve speciální výhodné nabídce 2+1 zdarma. 

285A8431

První černobílá knížka má na jednotlivých bílých stránkách velké černé obrázky - medvídka, prasátko či srdíčko a další. Je tak ideální pro první měsíce života. Zhruba od čtvrtého či pátého měsíce můžete využít knížku s červenou barvou, kterou už by starší miminka měla rozeznat. Od osmého měsíce lze přidat i knížku kontrastů.

CBknihy

Z černobílých hraček máme nafukovacího medvídka, kroužek či hvězdičku s rolničkou, které jsem vyvinuli a vyrobili společně se společností Fatra. Jsou ideální pro úchop malou novorozeneckou ručičkou a vůbec nevadí, když se do nich děti zakousnou bezzubými dásničkami.

POZNÁVÁNÍ JE ZÁBAVA

Poznávat barvy můžete s mrňousky nejen v knížkách, ale například také s krásnými dřevěnými oblázky (Rainbow buttons) v barevném provedení sedmi barev duhy, s viditelnou strukturou dřeva. Jsou navržené v odstupňovaných velikostech s mírně vyrovnanými povrchy pro vyvážení a stohování. Jsou vhodné ke zlepšení koordinace ruka-oko, k poznávaní barev, rozvíjení logického myšlení a zapojení se do hry.

PLYŠOVÝ KAMARÁD DO POSTÝLKY

Pokud chcete pro dítko krásného chlupatého mazlíka, ale nebude to pejsek, máme pro vás řešení.  Vyberte jednoho ze Squishable, s kterými se budete chtít pomazlit i vy :-) Výběr je opravdu pestrý - chobotnička, malý Corgi, avocado jako živé, růžový donut či včelka, zmrzlina, hamburger nebo baby koala. Plyšáků máme spousty, určitě vyberete takového, který nejlépe sedne vašim dětem.

PRO PRVNÍ HRY S MÍČEM

Spoustu legrace si děti užijí také s míčkem First Ball, který je měkký a příjemný do malých ručiček. V nabídce máme krásné motivy se zvířátky z džungle, s princeznovskou tematikou, se zvířátky ze statku či s vozidly. Pokud doma už nějaký míček máte, mohl by se hodit také BubaBloon, textilní potah na míč, který je odolný a bezpečný, navíc ho jednoduše přeperte. Máme ho v různých barevných provedeních či s obrázky - žlutý, fialový, modrý, červený, se zvířátky, s puntíky či s kostkami. 

Před prvním rokem jsou skvělou volbou také tahací hračky, hlavně od značky Orange Tree Toys. Například krásná kravička, žirafažralok, poník.

Podrobnější tipy na nákup dárků najdete v každé jednotlivé vánoční kategorii, které jsme rozdělili podle věkových kategorií. A ke každému nákupu nad 500 Kč pro vás máme připravený dárek v podobě balení krásných retro céček (platí do vyprodání zásob). Pokud váš nákup bude v hodnotě nad 1 500 Kč, přibalíme vám voucher na 100 Kč na příští nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_web