Vánoční tipy: pětileté děti si stále rády hrají

Máte to podobně jako mnoho dalších rodičů? Děti dostávají dárky od vás, všech babiček a dědečků i dalších příbuzných? Je tak čím dál složitější každý rok vymýšlet nový dárek. My vám to rozhodování letos ulehčíme, protože máme v portfoliu krásné hračky pro všechny věkové kategorie. A tak i pro vaše pětileté děti najdete určitě přesně ten, který jim letos udělá radost. Podívejte se na naše tipy, co pořídit letos k Vánocům.

Ať už šáhnete pro zcela funkčním doktorském kufříku, ekologických sadách RE-CYCLE-ME, některých z naších krásných puzzlí nebo pořídíte plyšového mazlíka, věřte, že se vám pod stromečkem podaří rozzářit dětské oči. A to je ten správní cíl! :)

HRAJEME SI NA DOKTORA

Hledáte pro děti doktorský kufřík, který by neobsahoval jen atrapy, ale skutečně funkční součásti? Pak pro vás máme ten nejlepší doktorský kufřík na trhu - Kufřík Budu doktor. Ukrývá vše od náplastí, tampónků, obvazu, stříkaček, zkumavek či dřevěných špátlí a kapátka, přes gumové rukavice, roušku, podložku a čepičku až po emitku, plně funkční teploměr či fonendoskop. Pomocí oční tabulky mohou děti vyšetřit zrak každého pacienta a vypsat recept s domácí léčbou.

baner-doktor

PRO KLUKY AUŤÁKY

Pro pětileté kluky máme v nabídce skvělou stavebnici PowerClix, s kterou jsi děti mohou vyrobit robustní čelní nakladač, sklápěč, buldozer nebo nekonečné otevřené kombinace vozidel pomocí jednoduchých zaklapávacích dílů. Díky plně kloubovým pojezdům kol a náprav a magnetickým dílům je stavba a přestavba každého vozidla hračkou. Vybírat můžete ze stavebních strojů a závodních aut. Pod stromečkem udělá určitě radost!

K PLANETĚ SE MUSÍME CHOVAT HEZKY

Nejlepší hračkou, kterou dát jako dárek pod stromeček, využít na oslavách nebo pro dlouhé chvíle doma, jsou tvořivé sady od RE-CYCLE-ME. Pokud doma myslíte na ekologii a štve vás, kolik odpadů my lidé vyprodukujeme, je pro vaší rodinu tím pravým. V těchto inspirativních sadách najdete potřebnou "směs" věcí ke tvoření různých předmětů a hraček, ke kterým přihodíte pár odpadků, vezmete si lepidlo a nůžky a můžete s dětmi hodiny tvořit. Cílem je vlastní výroba udržitelných hraček, opětovné využití odpadu a rozvoj kreativity dětí. A přitom myslíte i na planetu Zemi a děti přirozeně naučíte dobru věc. Pod stromeček můžete vybírat ze sad pro holky i kluky - sety pro princezny, roboty či zvířátka, atd.

PUZZLE JE ZARUČENÁ KLASIKA

Nebo pro děti vyberte některé z našich krásných puzzle pro pětileté děti. Máme jich v nabídce spoustu - různé velikosti jednotlivých kousků a hlavně hezké motivy pro kluky i holky. Pro pětileté například objevitelské - DiscoverSvět, Vesmír nebo Dinosauři.

Skvělou volbou pro pětileťáky jsou Duhové kamínky Rainbow pebbles nebo Resources. Postavíte z nich úchvatné stavby, jsou velmi příjemné na omak a velmi vhodné pro téměř předškoláky, u kterých je motorika důležitá hlavně kvůli přípravě do školy. 

Z Duhových kamínků (Rainbow pebbles) mohou děti sestavovat krásné obrazy podle předlohy - barevné motýly, veselou žirafu, krásné autíčko a mnoho dalších. Mohou také stavět zcela podle své fantazie. Díky barevným kamínkům se přirozeně učí barvy a tím že kamínky různě mačkají v ruce zase procvičují jemnou motoriku. Procvičovat mohu také počty.

Stavebnice Resources obsahuje sedm typů dílků reprezentující zdroje, které využívá člověk při budování měst. Resources neobsahují žádné spojovací dílky. Kousky jsou vyrobeny z gumového materiálu, který neklouže a díky tomu se na sebe krásně vrství. Nejdůležitější je tak najít tu správnou rovnováhu, vyvážení. Stavět je možné buď podle předlohy či vlastní fantazie, co nám gravitace dovolí. V nabídce máme 4 varianty balení - Resources 36 dílků, Resources 72 dílků v plechové krabici, Resources 72 dílků v papírové krabici (ta uvnitř obsahuje praktický látkový sáček pro skladování stavebnice) nebo maxi balení Resources 144 dílků

Radost pětileťákům udělá také StarCube, která zaměstnají neposedné prstíky, rozvíjí jemnou motoriku i obě hemisféry mozku.

VESELÉ GUMY DO ŠKOLNÍCH PENÁLŮ

Pro děti, které rády kreslí,  máme v nabídce krásné gumy od firmy Iwako. Nejsou jen tak obyčejné gumy, ale krásné figurky na gumování - jednorožci, pandy, delfíni, sloni, tuleni, žraloci, želvy, velryby, opičky, lvi i bizoni.

PRO POMAZLENÍ

No a samozřejmě Squishable! Vybírat můžete ze spousty roztomilých chlupáčů, v nabídce je roztomilá chobotnička, malý Corgi, avocado jako živé, růžový donut či včelka, zmrzlina, hamburger nebo baby koala.

Podrobnější tipy na nákup dárků najdete v každé jednotlivé vánoční kategorii, které jsme rozdělili podle věkových kategorií. A ke každému nákupu nad 500 Kč pro vás máme připravený dárek v podobě balení krásných retro céček (platí do vyprodání zásob). Pokud váš nákup bude v hodnotě nad 1 500 Kč, přibalíme vám voucher na 100 Kč na příští nákup.