Vánoční doporučení z Kidtown.cz

Už napsaly děti Ježíškovi? Poraďte mu, ať se pro vysněné dárky zastaví v kidtown.cz!

Blíží se to mílovými kroky. Je sice říjen, ale ani se nenadějeme a Vánoce jsou tu! Tušíte, co dětem letos pořídit pod stromeček? Možná vám pomohou doporučení z našeho obchodu a eshopu s rozvojovými hračkami. Koukněte na to, máme letos i pár zajímavých vánočních akcí, vybírat můžete z mnoha zajímavých produktů. Každý si u nás najdete to svou hračku. Pak už stačí dárek zabalit, schovat na bezpečné místo a na Vánoce nezapomenout vyndat pod stromeček :)

Vybírat ze široké nabídky hraček na trhu není jednoduchá věc. Pokud ale fandíte hračkám, které dávají smysl, pak je volba našeho obchůdku kidtown.cz správná. V naší nabídce totiž najdete převážně hračky rozvojové, které děti posouvají ve vývoji o kousek dál. To znamená, že rozvíjejí smysly, schopnosti a dovednosti dětí - zrak, sluch, fantazii, jemnou a hrubou motoriku, matematické znalostí atd. Ale důležité je, že každá z našich hraček dětem udělá obrovskou radost, užijí si jí a budou z ní mít radost! Tak snad i vám pomohou doporučení a oblíbené hračky našich dětí z Kidtownu.

Pro nejmenší do 1 roku

Pro miminka v prvním roce máme skvělou černobílou edici. Určitě jste už slyšeli, že novorozenci nevidí po narození stejně jako my. Zrak je při narození dokonce naším nejméně rozvinutým smyslem. Oproti dospělému je zrak novorozence jen zhruba na pěti procentech ostrosti. Novorozenci vidí na vzdálenost asi 20 až 30 centimetrů, při kojení tak dohlédnou na obličej své matky. Díky tomu ji dokáží velmi rychle rozeznat od ostatních lidí. Zato pestrobarevné hračky je nezaujmou. Během prvních týdnů a měsíců života je děti vidí jen jako šedé rozmazané fleky. Takové fleky (tedy i hračky) je nelákají, a tudíž ani nerozvíjejí jejich zrak a další schopnosti jako je třeba motorika. Mnoho průzkumů dokázalo, že novorozenci naopak nejlépe vidí to, kde jsou velké kontrasty a výrazné tvary. Ideální proto jsou černobílé hračky nebo knížky s výraznými obrázky.  

Během prvních měsíců života se zrak zlepšuje. Dítě se postupně učí rozeznávat nejen kontrasty, ale postupně přibývají i jednotlivé barvy a jeho svět se stává barevnějším. Ve věku okolo jednoho roku se dítě vidí podobně jako dospělý člověk. Správná stimulace v začátku života je ovšem zásadní. A proto je tu naše kolekce černobílých knížky a hraček, na kterou můžete navázat knížkami s doplněním červené a následně více kontrastů. Z hraček máme nafukovací medvídky, kroužky a hvězdici s rolničkou, které jsem vyvinuli a vyrobili společně se společností Fatra.   

5958-4

V prvním roce děti také rády cucají různé předměty nebo se do něčeho zakousnou, když jim začínají růst zoubky. Pro ně máme skvělé dřevěné kousátko - Černobíločervené kuličky do ruky s bílou kostkou, také v černobílém provedení s červenou pro stimulaci zraku.

Pro děti od 1 roku: například od Orange Tree Toys ale také první puzzle

Pro miminka, která už trochu vyrostla, vlastně tedy batolata, mám krásnou nabídku dřevěných hraček od Orange Tree Toys. I tyto hračky rozvíjí dovednosti vašeho mrňouska - jemnou motoriku a soustředěnost, jsou skvělé pro  procvičování zraku a hmatu, první třídící pokusy, rozpoznávání tvarů, a tak vlastně i geometrických údajů. Můžete vybírat z mnoha hraček od této značky, třeba krásného tahacího krokodýla, který je zábavný, kreativní a jezdí. Moje první kroužkovaná myš zase trénuje dětskou trpělivost i jejich jemnou motoriku. Barevná dřevěná myška je složena z různě velkých kroužků a jejím úkolem je složit myšku tak, aby hlava pasovala na kroužek pod ní.

Samostatnou kategorií, která udělá radost pod každým vánočním stromečkem, jsou puzzle. A také udělá radost dětem všeho věku, ať už od Crocodile Creek nebo Mudpuppy. Pro děti už od 1 roku jsou ideální tzv. touch and feel puzzle. Jde o jednoduché puzzle větších tvarů, které mají různé povrchy a děti procvičuj dotykem i hmat. Například u lesních zvířátek si děti ozkouší, jaký povrch má oříšek nebo zajíc ocásek. Nebo krásné motivy na větších kouscích - traktor, štěnátko, zajíček a mnoho dalších.

Od osmnácti měsíců jsou krásným dárkem také Sensory Blocks, s kterými děti objevují barvy, zvuky, skupenství, ale také první stavitelské dovednosti.

Od 2 let: Sensory,  GuideCraft a puzzle

Vaše děti jsou zrovna ve věku, kdy se seznamují se světem a chtějí poznávat nové věci. Pro všechny zvídavé děti i od dvou let jsou ideální hračkou již zmíněné smyslové kostky Sensory Blocks. Každá kostka obsahuje jinou náplň (písek, kuličky, vodu, plastovou destičku), díky které vydává jiný zvuk, má jinou konzistenci a různou váhu i tvar. Díky nim u dětí podpoříte rozvoj smyslu pro kombinaci, jemnou motoriku a navíc je naučíte rozpoznávat různé barvy i tvary. Kostky Sensory Blocks obsahují různou náplň, díky kterým procvičí základní smysl - zrak, sluch a hmat. Děti se naučí tvary, barvy, rozdíl mezi kapalným a pevným skupenstvím a jak těžké mohou různé materiály být či jaké zvuky vydávají. Například různě barevný hladký písek se pomalu přesýpá a vydává tichý, šustivý zvuk. Kostky s korálky jsou hlučnější a fungují i jako chrastítko.

351(9)

Sensorických hraček pro rozvoj smyslů máme mnohem víc, kouknět do naší sekce: https://www.kidtown.cz/sensory/.

Od 2 let se budou hodit i puzzle, u kterých k sobě děti přiřazují tvary podle určité logiky - třeba banán k opičce ve variantě co zvířátka jí nebo mládě k mamince. Pokud i ve dvou letech už chtějí zkusit něco trochu složitějšího, zkuste třeba čtyři v jednom, kdy mohou skládat čtyřikrát jednodušší obrázek a nakonec složit všechny dohromady. Vybírat můžete z variant přeprava, zvířátka či čtyři roční období.  

Pro děti dvou let jsou také skvělou volbou hračky od značky GuideCraft. Například hrací systém Grippies s okýnky je navržený přímo pro batolata v tomto věku. Tato 24 dílná sada obsahuje dílky, které jsou potažené příjemným měkkým povrchem a září čtyřmi jasnými barvami. Všechny díly jsou navržené tak, aby byly pro děti maximálně bezpečné. Díky magnetům, které mají různou polarizaci, můžeme spojovat jednotlivé části a vzájemně je kombinovat. To nám umožňuje vytvářet nespočetné množství různých staveb. Grippies kombinuje hmatové vjemy, prostorovou představivost a cit pro rovnováhu. Okýnka jsou barevná a plastové části jsou ve tvaru trojúhelníčku. Vybírat můžete i s dalších variant této magnetické stavebnice. Děti mají také rády například Tvary tříděné podle velikosti, Barevné třídění s válečky, kdy děti vkládají válečky do do otvorů vyřezaných na základové desce, třídí je podle barev a musí rozpoznat, zda je válečky postavit, či je do otvoru položit.

Od 3 let: GuideCraft, Kapla, Duhové kamínky, MagnaTiles či Geomatrix

Pro rozvoj hmatu a sluchu dětí od tří let u nás najdete tzv. smyslová pexesa, také od značky GuideCraft. Například dřevěné zvukové kostky, kdy k sobě děti přiřazují správné zvukové kombinace. Pro procvičení hmatu pak slouží hmatové pexeso, kdy děti k sobě přiřazují stejné destičky se zvířátky, rostlinami nebo věcmi. Navíc je celá sada v pytlíku, a tak je ideální na cesty. Podobně poslouží také hmatový válec, u kterého k sobě q děti přiřazují správné materiály podle hmatu.

Skvělým výběrem je i Taktilní silikonové pexeso. Na povrchu každého kruhu je jiná textura, která je charakteristická a odlišná od ostatních kruhů. Děti pohmatem objevují jejich rozdíly. Můžete také umístit malé kruhy do sáčků, které jsou součástí balení a děti budou popisovat, jakou texturu cítí. Podpoříte tak řeč a pozornost.

A když už jsme u hraček od tří let, neměli byste minout hit letošního roku! Duhové kamínky, o kterých jste mohli slyšet jako o Rainbow pebbles. S kamínky mohou děti sestavovat krásné obrazy podle předlohy - barevné motýly, veselou žirafu, krásné autíčko a mnoho dalších. Anebo stavět zcela podle své fantazie. Díky barevným kamínkům se přirozeně učí barvy, tím že kamínky různé mačkají v ruce zase procvičují jemnou motoriku. Procvičovat mohu také počty.

rp8_small

A pokud vaše děti rády staví, od tří let je skvělým darem stavebnice MagnaTiles. Stavebnice obsahuje ploché stavební kusy různých tvarů a všechny mají po celém svém obvodu zabudované magnety - jednoduše se na sebe hranami lepí. Děti ze stavebnice postaví krásné zámky, stáje, katedrály, pyramidy, vesmírná plavidla a mnoha dalších staveb.

Jednotlivé kousky se liší barvou, a tak jsou stavby barevné a veselé. Děti mohou využít světla a  stavby prosvítit. A hlavně oceníte skutečnost, že děti nejen rozvíjí svou fantazii a kreativitu, ale i to že se spoustu věcí naučí. Zjistí, co je a jak funguje magnet a proč některé strany k sobě přilnou a jiné se odpuzují. Procvičí si jemnou motoriku, ale také matematiku - naučí se totiž rozpoznávat různé geometrické tvary. Porozumí například tomu, že čtverec se skládá ze dvou pravoúhlých trojúhelníků nebo jak kombinovat čtverce a rovnostranné trojúhelníky, aby vznikl míč. A pochopí, co je to prostorové vnímání. Stanou se z nich takoví stavaři začátečníci, kterým se stavby mohou zpočátku i zhroutit.

Letos navíc k balení MagnaTiles dostanete navíc dvě kostičky ze speciální edice. A ty kostičky září ve tmě (fosforeskují). Určitě si na nás vzpomenete, až si budete říkat, kde ty děti jsou a najdete je ve tmě na záchodě či v kumbále, jak si fosforeskující části užívají. Naše děti to tak dělaly!

Kidtown MagnaTiles banner vanoce

A jestli vás a děti baví magnety, můžete také sáhnout po Geomatrix. Jedná se opět o magnetickou stavebnici v různobarevném průhledném provedení. V balení je 15 kostek o 5 různých tvarech – šestiúhelníky, krychle, hranoly, trojúhelníky, kvádry. Magnety umístěné po obvodu zajistí, že u sebe jednotlivé kostičky krásně drží. Lze z nich sestavit téměř cokoliv. Má ideální velikost na cestování. V předvánočním období navíc můžete využít speciální akce 2+1. S ní toho postavíte víc nebo budeme mít dárek i pro další příbuzné :)

Banner web_Geomatrix_vanoce

Kapla pro malé i velké

Kapla je produkt mimo věkové kategorie. Děti si s ním totiž vyhrají už zhruba od tří let. Ale jak uvádí i výrobce, je to vlastně hračka od tří do sta let. A opravdu, v rodině si stavebnici užijete všichni! Kapla je precizně vyrobené dřevěná stavebnice, z jejíž dřívek postavíte bez lepidla, šroubků nebo spojek různá zvířátka, domy, lodě, no jednoduše vše, co dětská i vaše fantazie vymyslí. Letos k vám navíc Kaplu dopravíme bez placení dopravy a to se vyplatí.  

Náš Ježíšek vám letos navíc naježí k balení s 200 ks navíc ještě 10 destiček a k balení s 280 ks dokonce 20 destiček navíc. A to nám věřte, kostičky navíc se vždycky hodí :)

Kidtown_FB_banner_vanoce_KAPLA (1)

I tříleťáci a starší si užijí puzzle, pro které jsou určené puzzle s více kousky menšího tvaru. Od tří let třeba v naší nabídce najdete Tower puzzle Barnyard, Přátelé z džungle nebo Piráty od Crocodile Creek.

Od 4 let: vyráběcí a tvořivé sady, Kaleidograph

Nejlepší hračkou, kterou dát jako dárek, využít na oslavách nebo pro dlouhé chvíle doma, jsou tvořivé sady od RE-CYCLE-ME. A jestli doma myslíte na ekologii a štve vás, kolik odpadů my lidé vyprodukujeme, je pro vaší rodinu tím pravým. V těchto inspirativních sadách najdete potřebnou "směs" věcí ke tvoření různých předmětů a hraček, ke kterým přihodíte pár odpadků, vezmete si lepidlo a nůžky a můžete s dětmi hodiny tvořit. Cílem je vlastní výroba udržitelných hraček, opětovné využití odpadu a rozvoj kreativity dětí. A přitom myslíte i na planetu Zemi a děti přirozeně naučíte dobru věc. Pod stromeček můžete vybírat ze sad pro holky i kluky a vyrábět sety pro princezny, roboty či zvířátka, nebo z mnoha dalších tematických sad včetně větších balení určených například k tvoření narozeninové party. Každá sada obsahuje různé doplňky, ozdoby, originální spojovací materiál apod.

kaleidograph2

Pro ty z vás, kteří máte starší děti, doporučujeme jeden z našich kalidographu. Pro někoho je kaleidgraphem hračkou, pro jiné hra, puzzle nebo hlavolam. Určitě je to nekonečně kreativní pomůcka pro umělce a všechny hravé a kreativní děti i dospělé, které potěší skládání barevných obrazců. 12 zdánlivě jednoduchých kartiček vytvoří přes 500 biliónů různých kombinací. Hra pro všechny věkové skupiny. Kaleidograph podporuje kreativitu, odměňuje překvapením a odhalí v každém umělce. Vytvořte si s dětmi svůj vlastní obraz a nebo zkuste vytvořit kombinaci podle přiloženého plakátku. Kaleidograph je vyroben v USA z ekologického materiálu. Vybírat můžete z variant sněhová vločka, crystal, contrast, flora nebo opArt.

Od 5 let: TomTecT a opět také puzzle

Pokud vaše dětí baví stavět domy, garáže, mosty a další jednoduché i složitější konstrukce, pak mu pod stromeček nadělte dřevěnou stavebnici Tom TecT. Všichni v rodině s ní zažijete spoustu zábavy. A hned můžete začít stavět a díky propojení dřevěných dřívek plastovými spoji postavit krásné stavby a některé části i rozhýbat. Nebo prostě postavte dřevěnou hradbu kolem dárků, aby vám je neodnesl zlý Grinch jako v pohádce Jak Grinch ukradl Vánoce. Může se vám zdát, že stavebnice je jen pro starší děti, protože je to práce s detaily a dětská jemná motorika dostane zabrat. Ale TomTectT si užijí i děti menší. To budete koukat, jak může vypadat takový dinosaur nebo tygr! Balením s tisícem destiček rozhodně dárek pod stromeček nezkazíte a uvidíte, kolik krásných stavebn z nich děti sestaví.

9O6A1005-min

Hezkou širokou nabídku pro děti od pěti let máme i mezi puzzle. Navíc s nimi děti spoustu nového poznají - s Discovery puzzle například Svět, Evropu nebo Vesmír. A pokud jsou děti zaměřené spíš na zvířátka, pak třeba Zvířátka na farmě, Dinosauři jsou to pravé. Některé puzzle jsou tak trochu na přelomu pátého či šestého roku, podle toho, jak to kterému děcku jde, motivy najdete krásné - například Vesmír, Jednorožci nebo Princezny. K těmto puzzlím je i hezký plakát.

Od 8 let krásné puzzle

Pro starší fanoušky puzzlí máme řadu s krásnými vzdělávacími motivy - Motýlky, Dinosaury, Plazi, Hmyz, Žraloci a Zvířata z doby ledové.

Pro teenagery: 3D modely od UGears jsou jako živé

Pro odrostlé školáky nad 14 let máme pod vánoční stromeček parádní 3D puzzle UGears. Složíte z nich traktor, kombajn či tramvaj a věřte, že to bude milá zábava pro sváteční večery. Jejich sestavením získáte naprosto dokonalé a funkční modely, které samy jezdí.  

4119

Pod stromečkem by mělo každý najít knížku

Když naše děti píší Ježíškovi, nikdy nezapomenou mezi kupu hraček napsat i knížku. A je to tak, každý by měl pod vánočním stromečkem najít tu svou knížku. I my mimo naše knížky z černobíle edice, doporučujem další krásné publikace. Například knížky z pera francouzského autora Hervé Tulleta:

Hra na žížaly

Jednoduše si namalujte na ukazováček smajlíka a pak už nechte své dítě objevovat usměvavé kytky, komíny, dinosaury a další. Tahle je určena pro nejmenší.

Hra s pruhy

Hrajte si s čárami a tvořte vlastní zajímavá díla. Otáčejte stránky a kombinujte křivky a rovné čáry, vertikální s horizontálními v nepřehlédnutelné svítivě růžové a žluté barvě. Každá stránka pasuje ke každé a vždy vytvoří jedinečný vzor.The game of lines je určena dětem od 3 let a podporuje dětskou představivost a fantazii.

Hra na trasu

Interaktivní zábavná kniha, kde děti svými prsty sledují různé stopy na stránkách, navíc mohou otáčením rozpůlených stránek tvořit své vlastní trasy.


Kidtown_voucher100_vanoce