Magnetická tabulka

Magnetická tabulka se 714 kuličkami s magnetickou tužkou a návodem na kreslení je skvělým pomocníkem pro všechny děti, které se učí nebo procvičují psaní, písmen, čísel i celých slov. V eshopu ji máme ve třech barevných variantách - klik do eshopu - ZDE. 

Hravá magnetická tabulka je vhodná nejen pro hru podle připravených karet, kde se rozvíjí soustředění na činnost, ale také pro rozvoj jemné motoriky ruky a souhry oka s rukou, které jsou zásadní pro podporu psaní. Z hlediska logopedie je to jedním z prvků rozvíjení mozkové činnosti. Oproti jiným mozaikám např. korálkovým, u magnetické tabulky oceňuji bezpečnost při hře – magnety jsou pod deskou a nemohou se skutálet a třeba i vdechnout. Tabulka má výhodu, že magnetické kuličky po vytažení drží na desce a velmi lehce a rychle je lze smazat tahem tužky. Když některý magnet nechceme na ploše, může se zastrčit prstem.

Pro starší děti je výzvou např. vyplnění plochy tvaru (vytrvalost v činnosti) nebo vytvoření obrázku pozitiv x negativ – kolem stromečku jsou vyplněna všechna políčka a stromeček je prázdný. Lze dělat i složitější úkoly, díky kterým děti procvičí trpělivost, například vytvořit si napřed obrys a pak vyplňovat prostor okolo. Mezi obtížnější zadání patří takévytváření kruhových obrazců.

Hra zatím vždy zaujala jakoukoliv věkovou kategorii dětí.

Zuzana Kolátorová
https://www.kidtown.cz/zuzana-kolatorova/