Oslíčku, netřes se - magnetická tabule k finanční gramotnosti

Srdcovky
Značka: Kidtown
4 999 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.7.2024

Finanční magnetická tabule na výuku finanční gramotnosti rodin.

Detailní informace

Velmi široký výběr
Velmi široký výběr
hraček pro rozvoj
Zkušenost a tradice
Zkušenost a tradice
radíme a pomáháme již deset let

Detailní popis produktu

Na magnetické tabuli dětem vysvětlíte, kde se peníze berou a kam "mizí", že platební karta neznamená neomezený zdroj financí, nýbrž rodinné peníze, které se vydělávají prací a vysvětlíte vztah mezi rodinnými příjmy a výdaji.  Hrou by si děti měli osvojit nakládání s penězi. Díky kategorii "společně se těšíme na.." lépe přiblížíte dětem fakt, že existuje vztah mezi tím, co si přeji a co si můžu dovolit, případně čeho se musím vzdát. Stanovením finančního plánu také podpoříte rodinnou soudržnost a komunikaci v rodině.

Hra pomáhá rodině s plánováním rozpočtu a vede ji k zodpovědnému hospodaření. Přispívá k tomu, aby se rodina a její děti v budoucnu vyhnula problémům ve finanční oblasti. Hra přesahuje i do samotné rodinné interakce - díky plánování si rodina stanovuje priority výdajů. Součástí je i týdenní/měsíční cíl, např. návštěva aquaparku, víkendový výlet na hory nebo společná večeře v restauraci. Rodina si stanovuje, co je ke splnění cíle potřeba, jak a kde na něj ušetří. Cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi ve věku 5 až 12/14 let a vzdělávací instituce.

Popis produktu: závěsná magnetická tabule o rozměru 90x60 cm a 200 magnetů pro jednotlivé rodinné výdaje (nájem, jídlo, hračky, školné, léky ad.) a magnetických peněz. Ty přidělujete ke konkrétním výdajům. Cílem je, aby si rodina uvědomila, jak hospodaří s penězi, identifikovala problémy a uvědomila si, jak se jim vyvarovat.

Oslíčka jsme byly představit také v České televizi v pořadu Sama doma. Na záznam pořadu, kde spolu s paní Svobodovou, ředitelkou organizace Domus - Centra pro rodinu, hovořily o potřebě finanční gramotnosti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: