Kapla 1000 - dřevěná stavebnice

6 429 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Kapla 1000 je dřevěná stavebnice, která obsahuje 1000 odolných destiček z francouzského borového dřeva + 2x sešit nápadů. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek! Stavebnice KAPLA je držitelem ocenění "Správná hračka".

Detailní informace

Velmi široký výběr
Velmi široký výběr
hraček pro rozvoj
Zkušenost a tradice
Zkušenost a tradice
radíme a pomáháme již deset let

Detailní popis produktu

Tato sada stavebnice Kapla obsahuje dostatek destiček i pro ty nejnáročnější stavby! Je zaručeno, že bude dost dílků pro každého i ve větším kolektivu – také proto je právě tato sada nejprodávanějším balením v kategorii školek, základních škol a jiných zařízení, kde je běžně pohromadě více dětí.

Podpořte dětskou představivost

Kapla je dřevěná stavebnice, uznávaná hračka, která podporuje rozvoj dětí v každém věku. Zasloužila si prestižní ocenění "Správná hračka" od Sdružení pro hračky a hry. Je vyrobena z vysoce kvalitního dřeva, které ji dělá extrémně odolnou a zaručuje dlouhou životnost. Neuvěříte, co všechno se dá postavit bez lepidla, šroubků nebo spojek! Všechny dílky stavebnice jsou stejně velké, ale velikost výsledných architektonických děl se pokaždé liší. Možnosti jsou, díky nekonečné dětské fantazii, neomezené. Je to doslovná hračková investice, která vydrží několik generací.


Od vize k hmatatelnému výsledku

Se stavebnicí Kapla se dětské představy stávají skutečností. Děti se u stavění společných projektů nejen baví, ale také se učí spolupráci a komunikaci. I díky tomu jsou stavebnice Kapla vhodné pro školy, školky, družiny a podobné kolektivy. Za procesem stavění se skrývá plno dalších benefitů, jako je rozvoj motoriky, koordinace pohybu a učení základních principů fyziky, jako je gravitace a stabilita. Je úžasné sledovat, jak se dětem nápady mění v realitu přímo před očima!


Nechte se inspirovat experty

Součástí balení je také inspirativní sešit plný nápadů, který na více než čtyřiceti stranách za pomoci ilustrací a fotografií předastavuje základní i pokročilé techniky stavění. Ať už se rozhodnete stavět podle návodu nebo experimentovat s vlastními nápady, možnosti jsou nevyčerpatelné. Pokud Vás zajímá spíš edukační využití, připravili jsme si pro vás článek Tipy a nápady na hraní s Kaplou.


Benefity stavebnice Kapla na jednom místě

 • trénink prostorového vnímání a perspektivy
 • ukotvení motorických dovedností a koordinace pohybu Koordinace ruka - oko
 • rozvoj dětské představivosti a fantazie
 • pochopení základních zákonů fyziky


Vlastnosti stavebnice

 • vyrobena z vysoce kvalitního francouzského borového dřeva
 • 2x sešit nápadů s inspirací pro komplexnější stavby
 • prestižní ocenění "Správná hračka"od Sdružení pro hračky a hry
 • počet dílků: 1000 ks
 • rozměr dílku: 11,43 × 2,54 × 0,64 cm
 • rozměr balení: krychle 39 × 39 × 39 cm (k výšce připočtěte kolečka vozíku – cca 4cm)
 • hmotnost stavebnice: 18 kg
 • věk: 3+


Praktické balení

Stavebnice Kapla 1000 se dodává v dřevěném pojízdném vozíku, který značně usnadňuje proces manipulace s 18 kg stavebnicí. Také je dostatečně robustní, a tak s klidem poslouží jako stabilní podložka pro další hračky. Víko obalu lze také využít jako základnu pro jednodušší konstrukce, které pak snadno převezete kamkoliv si jen budete přát. Rozměry vozíku: krychle 39 × 39 × 39 cm (k výšce připočtěte kolečka – cca 4cm).


Jak vznikla Kapla

Tato jedinečná stavebnice byla vytvořena mladým historikem umění a restauratérem starožitného nábytku Tomem van der Bruggenem. Jeho inspirací byl jeho sen postavit vlastní středověký hrad, který se pokusil nejprve realizovat pomocí dřevěných kostek. Avšak brzy zjistil, že běžné kostky nedovolují konstrukci střech, překladů ani podlah. Po mnoha experimentech našel inspiraci v trámech středověkých budov a zvolil poměr stran dřeva 1:3:5, což znamená, že výška je třikrát větší než tloušťka a délka je pětkrát větší než výška. Jsme si jisti, že budete stejně jako my ohromeni tím, kolik různých stavebních prvků lze s těmito rozměry dřívka vytvořit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
8x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Úžasná stavebnice 20.11.2014 10:35
Děti si s touto stavebnicí vyhrají hodiny a stále staví něco nového. Výborný dárek nejen k Vánocům, kvalitní materiál ze dřeva.
Odpovědět