RECENZE Light stax - neobyčejné lego (nejen) pro zimní večery

lightstaxUrčitě znáte tu chvíli, kdy se v noci probudíte, a vaše dítě stojí u vaší postele s prosbou, že si chce lehnout k vám, protože se bojí. Dalším krokem, který často logicky následuje, je nákup noční lampičky, která zažene všechna strašidla a zlé stíny. Ale jakou vybrat? Je jich tolik, mají různé tvary a barvy. Chvíli přemýšlíte nad hvězdičkou na stěnu a pak pod vlivem dětského naléhání koupíte Bleska McQueena, i když víte, že za pár dní už by bylo v kurzu zase něco jiného.

Stavebnice Light Stax přináší skvělou příležitost postavit si lampičku podle vlastních představ. Dítě si jí může měnit klidně každý večer, podle toho, co se mu zrovna zalíbí.

Snímek obrazovky 2016-10-24 v 13.59.14

Kostičky Light Stax obsahují LED žárovičky. Ty se po napojení na základnu s baterií rozsvítí. Základnu můžete vybavit bateriemi, nebo zakoupit i dobíjecí adaptér. Ten je vhodný právě pro lampičky, které tak budou svítit každou noc a ráno ji jednoduše vypnete. Základová deska má tři různé funkce. Tlačítkem můžete přejít od stálého svícení, přes blikání, až po postupné stmívání a rozsvěcení. Se stavebnicí se hravě poradí už dvouletí, ale bez problému se ní zabaví i školáci.

Stavění bez hranic

Light Stax je stavebnicí, která není uzavřená sama pro sebe. Kostičky můžete kombinovat s klasickým Duplem a otevírají se tak možnosti širokého využití.

Naše letadla běžně létají se svítícím nákladem a domečky doplňuje zářící strom.

Snímek obrazovky 2016-10-24 v 13.59.22

Light Stax jako balanční hra

Jemnou motoriku a prostorovou orientaci si mohou dospělí i děti procvičit ve společenské hře „Stavíme strom“. Rozdělte kostičky rovnoměrně mezi všechny hráče (je dobré, když má každý hráč aspoň 8 kostiček). Základnu nastavte do režimu stálého svícení a postupně přikládejte každý po jedné kostičce. Nejprve postavte kmen… potom přidávejte větve. Pozor, při skládání se vždy musí kostička rozsvítit, když dosedne na své místo. Chce to trochu síly a hlavně dobře rozmyslet, kam kostičku položíte – když je větev příliš dlouhá, spadne a vy prohráváte. Váš výtvor si pak můžete nechat svítit i po skončení hry. Pokud se tedy nezřítil :)

Snímek obrazovky 2016-10-24 v 13.59.31

Light stax jako hlavolam

Jak jsme psali, kostičky se dají kombinovat s obyčejným Duplem. Pokud ale chcete, aby například domeček nesvítil pouze do poloviny, musíte hlídat, aby byly všechny kostičky Light Staxu propojené aspoň jedním špuntíkem. Což už u složitějších staveb může být trochu detektivka. Pokud si ale nebudete vědět rady, proč vám domek nesvítí, svěřte to svému šestileťákovi. Většinou na chybný spoj přijde rychleji, než vy .)

Rozsvítí se – nebo nerozsvítí?

Na rozdíl od běžného Dupla s sebou Light Stax přináší drobnou záludnost. Když kostička nedosedne pevně, nerozsvítí se, protože chybí dostatečný kontakt. Pokud tedy staví menší dítě, je lepší nechat základnu v režimu stálého svícení, aby vědělo, že kostička dosedla správně. Dvouleťáci to nemusí na začátku úplně zvládat a je potřeba jim trochu pomoct.

Snímek obrazovky 2016-10-24 v 13.59.58

Od října nový Light Stax – tentokrát malé kostičky! Podívejte se k nám do eshopu.

Váháte tedy ještě nad vánočním dárkem? S Light Staxem určitě neprohloupíte a třeba se od svého dítka dočkáte také takového krásného překvapení od srdce :)

Svítící stavebnice Light Stax Junior najdete zde  >>