Jaro – to jsou pestré květináče!

dekorování květináčůUž vám doma klíčí všechny zasazené rostliny a vy přemýšlíte, jaký jim dát kabátek?

Dekorování květináčů je zábava pro dětské prstíky, díky které si zase budou moct „osahat“ nové materiály.

Základem pro naše tvoření bude vždycky keramický květináč. Za pár korun ho seženete v květinářstvích i hobby marketech.

Kuličky z ubrousků

Nechte vaše dítě, aby různě barevné ubrousky natrhalo na kousky a ty pak zmuchlalo do kuliček. Různě velké a různě barevné kuličky! Ty pak namočte v herkulesu a nalepte na květináč těsně k sobě. Nechte dítě, ať vybere, jaké barvy se k sobě hodí a které nejlépe pasují k barvě rostliny, kterou do něj zasadíte. Na závěr můžete přestříkat celý výtvor lakem na vlasy, aby kuličky dobře držely.

Máte nevyužité laky na nehty?

U laků ještě chvíli zůstaneme. Větší kreativci mohou vyzkoušet zdobení pomocí laků na nehty. Do větší nádoby nalejeme vodu a do vody nakapeme různě barevné laky na nehty. Keramický květináč ve vodě několikrát namočíme a necháme uschnout.

jak ozdobit květináč

Zdroj

Takový květináč se pak hodí i pro venkovní využití.

 

Samotvrdnoucí hlína udělá parádu

Máte doma samotvrdnoucí hlínu? Obalte s ní květináč v tloušťce cca 1 cm. Když hmota trochu zaschne, nechte dítě, ať si najde všechny možné pomůcky, které po obtisknutí udělají zajímavý tvar. A tiskejte – můžete použít lego, mušličky, které máte z dovolené, razítka, ale třeba i své prsty, nebo špejle, které mohou do hlíny kreslit různé tvary. Po zaschnutí (které urychlíte v troubě) můžete květináč obarvit štětcem a temperami. Na konci opět použijte lak na vlasy k fixaci barev.

Nechcete hlíně květináč obalovat? Dejte dětem vykrajovátka na cukroví a hotové tvary hned na květináč nalepte pomocí herkulesu. Vznikne vám krásný květináč plný koleček, srdíček nebo třeba autíček.

kvetinac01kvetinac02kvetinac03

kvetinac04kvetinac05kvetinac06

image016Barevná krupice

K dekorování můžete použít i krupici. Do pekáčku nasypte krupici a nastrouhejte různobarevné křídy, podle toho, co se vám bude líbit. Krupicí zatřeste, nebo nechte dítě, aby ji prstem promíchalo. Květináč natřete z poloviny lepidlem a v krupici obalte. Můžete ji na květináč i nasypat. Přebytečnou krupici oklepejte a nechte uschnout.

  

dekorování květináčůdekorování květináčů

 

A co tvoříte z květináčů vy? Podělte se s námi o své nápady.