Hračky z Lipna

hracky-z-lipnaV Dětském světě Kidtown v rámci Olympijského parku Rio Lipno 2016 jsme pro vás připravili kromě zábavného a sportovního programu spoustu her a hraček, které máte možnost vyzkoušet.

Pokud jste zde byli nebo se teprve chystáte a zajímá vás, co zde máme, tak hračky a hry jsou následující.

Houpací prkno. Lahůdka, kterou si užijí děti i dospělí. Dospělácké se nazývá vážka a já se na něm vydržím houpat skoro celý den. Děti se houpou buď na klasickém houpacím prkně s nosností do 130 kg, stejně tak si ti menší užijí houpací duhu, která s klidem unese 50 kg.

Pokud vás houpání omrzí (čehož se neobávám), tak stačí, když prkno či duhu jednoduše otočíte a hned máte super stoličku na sezení nebo jen krásný designový doplněk do dětského pokojíčku.

IMG_6250

Na pódiu tady stavíme Kaplu. O téhle stavebnici mluvíme pořád, je naprosto geniální, děti i dospělé hrozně baví a nám tady denně vyrůstají města plná mrakodrapů, věží a přístavů. Velkou zábavou je i moment před 17.hodinou, kdy Kaplu z pódia sklízíme kvůli divadélku. To se nám sběhnou všichni ti škodolibí, kteří mají tendenci celý den pošťuchovat naše stavitele tím, že uberou několik destiček a stavba padá. Zvuk je to náramný a suprově doplňuje naši Kidtown hymnu.

A pak tu máme deskové hry. Ty jsou oblíbené velmi, hlavně postřehovka Loopin´ Louie. Nikdy bych nevěřila, kolik dětí a dospělých bude bavit odrážet plastové letadýlko.

IMG_6304 (1)

Bombu Tik Tak Bum jsme zde hráli také. Byla tak úspěšná, že když naši návštěvníci křičeli to je bomba, tak přivolali i pyrotechniky.

Kouzelné kalíšky Speed Cups a společenská hra Cink mají společných hned několik věci. Hrají se za pomoci karet, zvoní se při nich na zvonek, obě dokonale rozvíjí postřeh a navíc všechny hrozně baví.

Pak tu máme ještě Activitity a místo klasických žolíkových karet hrajeme Rummikub. To jsou takové žolíky v plastovém provedení, které mají tu výhodu, že je nemusíte držet v ruce, ale jednoduše je umístíte do plastového stojánku a máte tak dokonalý přehled, co máte za karty a navíc vám nebudou vypadávat z ruky.

Vzdělávačky 4bambini představovat snad nemusíme. Jsem moc ráda, že kromě postřehu a sportu díky těmto hrám vedeme děti  k zodpovědnosti. Hra Nešťourej se v nose vás naučí společenské etiketě. Není divu, že jejím ambasadorem je Ladislav Špaček. Hra Dávej bacha učí děti všem nástrahám, kterých by se měli vyvarovat. Známá kuchařka Lenka Požárová je ambasadorkou hry To je bašta. Ta vám řekne, proč je dobré jíst ovoce a zeleninu, co má společného mléko s jogurtem a proč není úplně dobré se denně stravovat ve fastfoodu. Mojí nejoblíbenější hrou z této kategorie je hra Vadí nevadí, která vás naučí respektovat různorodost. Doporučena je dětem od 3 let, ale kupujou ji i do prvních tříd. Ona vás totiž velmi nenásilně upozorňuje na problematiku šikany, s kterou se vaše děti mohou setkat.

Přeji vám krásné prožití Olympiády a spoustu úžasného hraní.

13920110_1044316888977250_5290395041893346968_o