Jak přežít cestování s dětmi? Poradíme!

Krásné počasí vyložené láká ven. A před námi je stále ještě více než měsíc letních prázdnin. S tím je přirozeně spojené období dovolených a výletů, s kterým je často spojená taková obávaná dětská větička “to je nuuuda”. Dali jsme pro vás dohromady pár tipů, které zaručeně fungují a zpříjemní vám krátké i delší výlety. U nás v kamenném obchůdku i na webu najdete hračky, které využijete v autě, autobusu, vlaku, v letadle či na lodi. Spoustu legrace si s nimi užijete také během pobytu. Vedle doporučených hraček poradíme i další vychytávky, které cestování zpříjemní. 

Pohodlí je důležité
Komfort je základ každé cesty. Pokud je to jen trochu možné, sbalte svým dětem polštářek a deku na zachumlání. Vytvořte jim prostor, ve kterém se budou cítit dobře a bezpečně. A hlavně nezapomeňte na oblíbeného plyšáka, vyhnete se krokodýlím slzám a ušetříte kilometry navíc, protože se pro něj nebudete muset vracet. Máte málo místa? Deku nahraďte třeba vaším svetrem nebo mikinou, poslouží stejně dobře.

Když se ozve hlad nebo chuť
Jakmile za vámi zaklapnou dveře od bytu a vyjedete, ozve se často hlad. Na cestách totiž vždycky mnohem víc chutná. Vybavte se tím, co mají děti rády a co se dobře převáží a skladuje. Myslete taky na dostatek tekutin a jako bonus vezměte nějakou dobrotu. Pauzy na jídlo pomůžou rozdělit cestu do menších úseků, které rychleji utečou. Dělejte je tedy tak často, jak je to jen možné - ideálně každých 45 minut, nejpozději po dvou hodinách jízdy.

Kdo si hraje, nezlobí - hračky na cesty
Tenhle bod doporučujeme nepodcenit. Zábavy na cesty není nikdy dost, a tak sbalte všechno, co poberete, a svoje trumfy vytahujte postupně. Na cestu dopravním prostředkem si přibalte hry a hračky, které nevyžadují vaše zapojení, ale i aktivity, které si užijete všichni společně (básničky, hádanky, říkanky, písničky, hry a hračky nebo třeba starý dobrý slovní fotbal). Když všechny hrátky omrzí, oblíbená pohádka či knížka nikdy nezklame. Třeba ta od Hervé Tulleta. Ti nejmenší zase ocení černobílé knížky pro nejmenší. Dobrým pomocníkem je také mluvené slovo - děti si neunaví oči a bude se jim hezky usínat.

4536-5

No a na místě oceníte na dlouhé večery hry z naší retro edice, například jengu, magnetické šipky či cestovní fotbálek. Kluci i holky ocení také naše kreativní sety, s kterými děti malují a vyrábějí. Zpestříte si s nimi večery nebo jídlo v restauraci.

6782_tiger-tribe-paper-masks-action-pack-extra-24086colouring set_zoo

Pro procvičení neposedných prstíků a trpělivosti nezapomeňte zabalit StarCube, Geobender nebo Kaplu challenge.

 

StarCube je stejně jako Kappla challenge takový první hlavolam. Skládá se ze dvou kostek (v některých polohách vlastně hvězd), které mají děti za úkol rozpojit nebo naopak spojit v jeden kus. A není to úplně jednoduché, jak se může zdát. Kostka má totiž několik poloh a ne v každé z nich mohou děti dva kusy rozpojit či spojit.

7115_starcube

 

Stačí pár jednoduchých věcí a cestování s ratolestmi se nemusíte bát. Navíc jim dáte ten nejhezčí dárek - společně strávený čas a prožitá dobrodružství. Každá nová zkušenost formuje jejich osobnost, a i když si třeba nebudou konkrétně pamatovat všechny zážitky, ty nejsilnější vzpomínky zůstanou. A hlavně se jim otevřou obzory a poznají spoustu krásných míst.