Přesýpací míč - Constellation ball

Relaxační míč, tzv. constellation ball, vnímám jako výbornou pomůcku dětských pokojů a všech relaxačních prostor, dětských koutků a heren. A to od nejmenšího věku až po relaxační prostor prvních tříd a družin. Je to jedna z krásných nabídek obchůdku kidtown.cz: https://www.kidtown.cz/mice/constellaition-ball/

P3241257

Známe děti, které po obědě ne a ne usnout. Maminky si neodpočinou a děti jsou po dopoledni unavené a odpočinek velmi potřebují, ale ani náhodou jim nejde usnout v postýlce. Tento míč je výborná pomůcka právě pro tyto děti – mohou se po míči hezky „válet“, míč neodskakuje, kutálením vydává příjemné šustění, zvuky které působí jako zklidňující hudební nástroj - „dešťová hůl“. Přitom si dítě protáhne celou páteř a posiluje jemné páteřní svalíky. I pohled na přesýpající se náplň míče je zklidňující a upoutává pozornost. Použitím před spánkem se děcko zklidní a brzy se mu začnou zavírat víčka.Dobrým doporučením je k němu využít klidnou relaxační hudbu vhodnou pro děti.

Je ale dobré dát  dětem pravidlo: míč je pro odpočinek. Až si budou chtít házet nebo kopat, je potřeba najít míč sportovní.