Jana Vyhlídalová

jana-900

Jsem životní nadšenec a „odporná optimistka“, jak mne kdysi nazvala kamarádka. A k tomu nenapravitelný workoholik. Téměř na dvacet let jsem propadla marketingu, reklamě a médiím - prošla společnostmi Nikon či O2, pomohla znovu rozjet mediální projekt Mediář. A upřímně jsem si neuměla představit, že kdy budu dělat něco zcela odlišného. Jenže když se narodil Adámek, bylo mi jasné, že musím vymyslet projekt, v němž by Adam byl přirozenou součástí každodenního dění.

A tak jsem se, jak jinak než po hlavě, pustila do jediné oblasti, která mi dávala smysl. A 17. září 2014 jsme otevřeli dveře hračkářství Kidtown a brzy nato spustili i eshop Kidtown.cz. Myslím, že se mi s týmem fajn holek podařilo vytvořit místo, kde nejen rodiče koupí krásné hračky, ale hlavně místo, kam se každý rád vrací, zajde na kafe nebo jen pokecat. Dobře se u nás cítí Adam, jeho kamarádi a spousta dalších dětí. Stalo se ale také příjemným místem pro setkávání rodičů a lidí, kteří bydlí v naší čtvrti.

I tak jsem cítila, že tomu ještě něco málo chybí. Když Adam začal chodit do školy, rozjeli jsme edukační část Kidtown Edu zaměřenou na vzdělávání. A protože kolem sebe i díky prodeji našich rozvojových hraček vidím děti, které se bez pomoci jiných neobejdou, krok po krůčku ve mně zrál nápad, jak jim pomoci. Nejdřív jsem jim pomáhala vlastními silami, ale nakonec mi jako jediná správná volba a vlastně další přirozený vývoj přišlo založení Nadačního fondu Kidtown. V roce 2020 jsem si „adoptovala” vzdělávací projekt makeITtoday, kde děti v rámci kurzů a táborů rozvíjíme v oblasti digitálních dovedností. Je to další střípek skládačky, který mi pomáhá držet krok se zájmy syna a navíc mu můžu nabídnout způsob, jak čas na tabletu nebo na počítači trávit smysluplně. 

Asi je vám všem jasné, že slovo odpočívat mi moc neříká. A nejvíc si odpočinu v práci. Ale jsou i další aktivity, které mi dělají radost a nabíjí mě. Nejvíc samozřejmě syn Adam, ten mi zcela změnit život. Spolu trávíme spoustu času, jezdíme na kole, lyžujeme. A už se těším, až se mnou začne běhat. Odpočinu si i u dobré knížky a na houbách v lese vážně přestávám myslet na práci a vypnu :) A kde čerpám energii? Bude to znít možná blbě, ale z lidí. Ráda se potkávat s lidmi, jsem naprostý extrovert. Inspirují mě, nabíjí a dávají sílu do všech bláznivých nápadů, do kterých skáču rovnýma nohama.