Blog, Strana 9

Co je psychomotorika a k čemu slouží?

michael_coghlan

Cílem psychomotorické výchovy je harmonická osobnost z hlediska fyzického, psychického i společenského.

Psychika a motorika jsou nerozluční kamarádi – vývoj motoriky je vázaný na vývoj smyslových a psychických funkcí. A stejně tak psychika působí na vývoj motoriky. Lidé tento termín často používají jako popis psychických a motorických funkcí v různých obdobích života.

 

RECENZE - Herve Tullet

IMG_7415

Pokud je vám jméno Hervé Tullet cizí, je nejvyšší čas to napravit. Hervé je francouzský autor knih pro děti, svoji první knihu publikoval roku 1994 a od té doby jde jeho obliba raketově nahoru společně s množstvím cen, které postupně sbírá. Knížky sám popisuje jako "open books for open minds", což lze chápat jako otevřené knihy pro otevřenou mysl. Knížky jde prohlížet donekonečna a určitě se pokaždé bude váš výklad lišit, a vy tak můžete příběh oživovat každý den :) Knížky podporují fantazii, nejen dětskou, ale i tu rodičovskou, jak jsme si sami již několikrát potvrdili :)

 

Plánovací kalendář na listopad

kalendar_listopadStáhněte si náš plánovací kalendář na listopad - nic vás nepřekvapí, vše budete mít jasně na očích a i na Ježíška se stihnete připravit s přehledem :) 

 

 

RECENZE Light stax - neobyčejné lego (nejen) pro zimní večery

lightstaxUrčitě znáte tu chvíli, kdy se v noci probudíte, a vaše dítě stojí u vaší postele s prosbou, že si chce lehnout k vám, protože se bojí. Dalším krokem, který často logicky následuje, je nákup noční lampičky, která zažene všechna strašidla a zlé stíny. Ale jakou vybrat? Je jich tolik, mají různé tvary a barvy. Chvíli přemýšlíte nad hvězdičkou na stěnu a pak pod vlivem dětského naléhání koupíte Bleska McQueena, i když víte, že za pár dní už by bylo v kurzu zase něco jiného.

Stavebnice Light Stax přináší skvělou příležitost postavit si lampičku podle vlastních představ. Dítě si jí může měnit klidně každý večer, podle toho, co se mu zrovna zalíbí.

10 tipů na vánoční dárky

vanoceLetos Ježíšek naděluje hračky pro rozvoj dětské kreativity a fantazie!

Jsou tady opět Vánoce.  Čas plný dětských očekávání, nazdobených vánoční stromků a rozzářených světýlek.  Proto jsem si dovolila pro vás i tentokrát připravit výběr z hraček, které by pod žádným vánočním stromkem neměly chybět a z nichž bude Ježíšek vybírat i pro mého, dnes již pětiletého syna Adama.

Vytvořte si duhovou lampičku ze stavebnice Light Stax

Snímek obrazovky 2016-10-24 v 13.50.24

Vytvořte si pro podzimní večer duhovou lampičku ze stavebnice Light Stax podle našeho fotonávodu!

 

Budete potřebovat: základnu Light Stax, síťový adaptér, 48 kostek light stax - bílé, žluté, oranžové, červené, zelené a modré. Osm kostiček od každé barvy. Můžete použít i méně kostek (například šest od každé barvy), lampička bude jen o něco málo nižší.

Máte nachystáno? Můžeme začít:

Zpátky do škol(k)y – jak posílit koncentraci?

skola-400x267

 

Přechod mezi prázdninovým režimem a školním režimem je často oboustranně náročný. U nás doma to například znamená, že matka testuje svou koncentraci při počítání a popisování náhradního oblečení a otec se zase snaží nezapomenout nastavit budík na sedmou ráno. A syn… ten zase všechno pozorně sleduje a kontroluje, protože rodiče jsou živočichové chybující a zapomnětliví a on by se nerad před spolužáky ztrapnil.

Mých 16 dní

kolaz-smNa zemi se povalují první spadlé kaštany, a přestože je počasí stále ještě letní, podzim se nezadržitelně blíží. Konečně beru do ruky tužku, abych alespoň zčásti zmapovala odcházející léto. Jaké bylo to vaše? To moje výletní, částečně rodinné, hektické a výjimečné. Jednoznačně nejlepší v mém životě. Po poklidném červenci stráveném s rodinou vypuklo šílenství s názvem Olympijský park Rio Lipno 2016 a s ním se mým domovem na šestnáct  dní stal úžasný Dětský svět, který jsme s Kidtownem v rámci tohoto olympijského parku zajišťovali.

Bylo to  16 dní plných zábavy, improvizace, setkávání se se skvělými lidmi.

Hračky z Lipna

hracky-z-lipnaV Dětském světě Kidtown v rámci Olympijského parku Rio Lipno 2016 jsme pro vás připravili kromě zábavného a sportovního programu spoustu her a hraček, které máte možnost vyzkoušet.

Pokud jste zde byli nebo se teprve chystáte a zajímá vás, co zde máme, tak hračky a hry jsou následující.

Houpací prkno. Lahůdka, kterou si užijí děti i dospělí. Dospělácké se nazývá vážka a já se na něm vydržím houpat skoro celý den. Děti se houpou buď na klasickém houpacím prkně s nosností do 130 kg, stejně tak si ti menší užijí houpací duhu, která s klidem unese 50 kg.

RECENZE ZOLO - Zolohrátky – když příšerky nestraší, ale baví

zolo0

Představte si, že přijdete večer domů z práce, rozsvítíte na chodbě, chcete si pověsit kabát a z věšáku na vás vybafne malý barevný mimozemšťan s roztaženými pařátky. Ne, není to vaše dítě, je to příšerka Zolo!

Zolo jsou ten druh hračky, která na rodiče ze začátku působí lehce chaoticky a hrůzostrašně. Ne tak na děti. Ve chvíli, kdy přijde Zolo do vašeho domova, a poprvé otevřete krabici, děti se rychlostí blesku zorientují a začnou stavět…

Herní set Zolotopia obsahuje 67 nejrůznějších dílků, které si liší barvou i tvarem. V setu najdete hned několik „základen“ s otvory, do kterých se dají zapichovat další dílky. To je základ nejen pro samotné tvoření, ale i pro hry.

 

Stránka 9 z 12 - 111 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.