Blog, Strana 8

Jak předejít problémům s řečí? Víc si hrát!

hraJe květen a předškoláci pilují poslední logopedické nedostatky, než za pár měsíců poprvé zasednou do školních lavic. I u nás doma cvičíme pěkně po cimrmanovsku: „tdám, tdáva a tdumpeta...“

Logopedické cvičení zabere často dlouhé měsíce a vyžaduje jak rodičovskou, tak i dětskou trpělivost. Správná artikulace je ale až tím posledním kouskem dortu za odměnu. Vývoj řeči začíná mnohem dříve, než děťátko vytvoří první samostatnou větu.

Vývoj řeči je jako růst stromu

jazykovy-strom

Německý psycholog Wolfgang Wendlandt ve své knize o vývoji řeči u dětí přirovnává průběh osvojování jazyka ke stromu. Žádný strom není stejný, stejně tak i osvojení řeči u dětí probíhá individuálně. Aby strom zmohutněl, potřebuje růst v určitém sledu.

Země, ze které strom vyrůstá, představuje kulturu, prostředí a společnost, ve které dítě vyrůstá.

Jak nezapomenout na Den matek

Maminky jsou důležité, to ví každé malé dítě. Starají se, vychovávají, radí. To nás dospělé sice občas prudí, ale na svých dětech si většinou ověříme, jak důležité rady těch našich maminek byly. 

Právě proto nezapomeňte své mamince popřát ke Dni matek vše nejlepší. 

 

nezapomenu-kidtown Naše Lucka vám zapomenout nedovolí!

 

 

 

 

Jaro – to jsou pestré květináče!

dekorování květináčůUž vám doma klíčí všechny zasazené rostliny a vy přemýšlíte, jaký jim dát kabátek?

Dekorování květináčů je zábava pro dětské prstíky, díky které si zase budou moct „osahat“ nové materiály.

Základem pro naše tvoření bude vždycky keramický květináč. Za pár korun ho seženete v květinářstvích i hobby marketech.

Proč se vytrácejí kreativní děti?

kreativní dětiProč se vytrácejí kreativní děti?

Vraťte se v myšlenkách zpátky do dětství a zamyslete se nad tím, která z těch nejobyčejnějších věcí, jež se u vás doma nacházely, pro vás byla největším lákadlem. Já to vím: byl to písek a udírna našeho (chudáka) souseda na zahradě naší bytovky. Tehdy – když nám bylo pět – jsme nevěděli, k čemu udírna slouží. Byl to fantastický objekt s komínem, plechovými dvířky a dole vyskládaným dřevem. Kolem ní byly lavičky a kousek dál pískoviště.

„Všichni nemůžou být kreativní… Nebo ano?“

kapla-vez-cervena

„Všichni nemůžou být kreativní… Nebo ano?“

 

To si takhle sednete a chcete napsat něco neotřelého o kreativitě… a máte okno. Přemlouváte svůj mozek, aby začal pracovat na těch správných vlnách, a zjišťujete, že nejste schopní vykročit ze svých stereotypů a slovních obratů. Znáte to také?

Tipy na Vánoce 2015

LETOŠNÍ VÁNOCE OVLÁDNOU CHYTRÉ HRAČKY! Letos Ježíšek vybírá chytré hračky, které podporují dětskou fantazii a kreativitu. Rozzářené oči dítěte držící v rukou vytouženou hračku pod stromečkem si přejeme všichni. Není ale hračka jako hračka. Naše prodejna se specializuje na chytré, smysluplné hračky, které patří ke světové špičce. Inteligentní hračky jsou klíčem k posílení myšlení a rozvoji osobnosti dětí, aniž by si přestaly hrát. Zde nabízíme několik zaručených tipů na chytré hračky pod strom...

Stránka 8 z 8 - 78 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.