Blog

Tipy na Vánoce pro děti od 3 let

CUBETTO Hračka budoucnosti – CUBETTO. Unikátní vzdělávací hračka, která učí programovat už ty nejmenší děti.   Cubetto velmi jednoduše seznamuje nejmenší děti se základními principy programování, které si děti mohou „osahat“, což je pro ně v tomto vývojovém období nejpřirozenější. Možnost učit malé děti programovat bez nutnosti vysedávání před monitorem byla odborníky přijata s velkým nadšením a hra Cubetto od výrobce Primo je proto považována za „hračku budoucnosti“. Cubetto je r...

Tipy na Vánoce pro děti od 6 let

SHAPESCAPES Děti tvořící SOCHY s touto kreativní stavebnicí SHAPESCAPES rozvíjí kreativitu, prostorové vnímání a učí se poznávání barev. ShapesCapes je kreativní stavebnice, se kterou děti tvoří sochy z jednoduchých organických tvarů. Stavebnici Shapescapes vytvořil známý americký sochař Peter Mayor. Děti mají k dispozici 90 plastových tvarů různých barev a velikostí a dají se snadno spojovat dohromady podle potřeby. Děti mohou ze Shapescapes složit podle své fantazie cokoliv je na...

Tipy na Vánoce pro děti od 14 let a dospěláky

3D puzzle Ugears Dokonalé a funkční modely - 3D puzzle Ugears. zábavné skládání bez nutnosti lepení. Propracované detaily, hladký provoz a kvalitní zpracování. Dřevěné hračky mám moc ráda, i z toho důvodu jsem do sortimentu Kidtownu zařadila i  3D puzzle UGears ve tvaru skládacího traktoru, kombajnu či tramvaje.  Jejich sestavením získáte naprosto dokonalé a funkční modely, které samy jezdí.  Ale pozor, tyhle už asi nebude nosit Ježíšek. Jsou totiž určeny dětem starším 14 ti let a ...

Na dovolenou s naší hračkou

fatra_housenka

Nedávno jsem se syna ptala, jestli se těší, až pojedeme na dovolenou. K mému překvapení mi řekl, že ne. Bylo to natolik šokující, že jsem se ho až po několika vteřinách byla schopná zeptat, proč. A odpověď byla jednoduchá: „Já se těším na dovolenou. Ale netěším se, až tam POJEDEME.“ Něco vám to připomíná? Cestování s dětmi klade velké nároky na rodičovskou vynalézavost, ale s našimi hračkami se i dlouhá cesta stane zábavou!

Rozhovor: O hrubé motorice s fyzioterapeutkou

18928128_10209978843092039_1140098643_n

Anna Dobisová pochází ze Slovenska a fyzioterapii studovala na 2. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy pod prof. Kolařem. V roce 2012 začala pracovat pro občanské sdružení (teď zapsaný spolek) Caballinus, který provozuje hipoterapii se zaměřením na děti. Hipoterapie je fyzioterapeutická metoda využívající hřbet koně pro nácvik a obnovení pohybu.

Hrubá motorika - hrou od lezení k chůzi

2895685127_d257ab23e6_z

V našich článcích se často zabýváme rozvojem jemné motoriky a její důležitostí. Takovým „předskokanem“ jemné motoriky je ale motorika hrubá. Tak se jí pojďme podívat na zoubek :-)

Nové hračky pro jemnou motoriku

BRIKKON_zámek

Jemná motorika se nejvíc vyvíjí během prvních šesti let života a v tomto období má zásadní význam. V šesti týdnech života přichází první úsměv, v šesti letech první psaní písmen a první úspěšné zavázání tkaniček. Ústa, která ze začátku slouží ke zkoumání a ochutnávání, začnou tvořit první slova. I to je součást jemné motoriky, nazývaná ortomotorika. Mozek dítěte musí udělat obrovský kus práce! A přitom si vlastně „jen“ hraje. Právě hračky rozvíjejí ty nejdůležitější motorické dovednosti, které jsou základem pro psaní, mluvení a koordinaci oka a ruky. Vyzkoušejte naše stavebnice, puzzle i kreativní sady, které podporují nejen jemnou motoriku, ale také fantazii, která je nepostradatelnou součástí dětského světa!

Rozhovor: Život a hra podle hmatu

učebnice_nevidomi_1Klára Novotná je speciální pedagog a její práce spočívá ve výrobě učebnic a pomůcek pro děti se zrakovým postižením, které chodí do běžných škol spolu s vidícími. Mají s manželem šest dětí, které už jsou všechny dospělé. Čtyři z těchto dětí jsou osvojené a jedno z nich je nevidomá dcera Cilka, které je nyní už 23 let a kterou manželé Novotných adoptovali jako miminko.

Zrak: až 80% našich vzpomínek

zrak

Dva týdny po tom, co vznikne malé embryo, se začnou vyvíjet oči. Jsou hned po mozku nejsložitějším orgánem lidského těla. Když se pak miminko narodí, je barvoslepé a navíc vidí velmi neostře. Postupně se začne zrak zlepšovat, i když do pěti let je dítě stále dalekozraké – i proto se mu lépe zaostřuje na velké obrázky s většími barevnými plochami. Teprve v tomto věku je položen základ pro čtení, protože dalekozrakost ustupuje a dítě je schopné zaostřit na menší objekty a písmena.

Stránka 3 z 7 - 68 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.