Nové hračky pro jemnou motoriku

BRIKKON_zámek

Jemná motorika se nejvíc vyvíjí během prvních šesti let života a v tomto období má zásadní význam. V šesti týdnech života přichází první úsměv, v šesti letech první psaní písmen a první úspěšné zavázání tkaniček. Ústa, která ze začátku slouží ke zkoumání a ochutnávání, začnou tvořit první slova. I to je součást jemné motoriky, nazývaná ortomotorika. Mozek dítěte musí udělat obrovský kus práce! A přitom si vlastně „jen“ hraje. Právě hračky rozvíjejí ty nejdůležitější motorické dovednosti, které jsou základem pro psaní, mluvení a koordinaci oka a ruky. Vyzkoušejte naše stavebnice, puzzle i kreativní sady, které podporují nejen jemnou motoriku, ale také fantazii, která je nepostradatelnou součástí dětského světa!

Brikkon – stavění z lega trochu jinak

Na začátku nového století postihla firmu LEGO krize. Stavění kostiček podle předloh nesplnilo očekávání. Ukázalo se, že pokud chce firma uspět, musí se vrátit ke svým kořenům. A to je prodej větších či menších krabic s nejrůznějšími cihličkami, bez návodu, který by dítěti říkal, co má vzniknout za stavbu. Děti se tak budou ke kostičkám vracet se stále novými nápady a LEGO je bude provázet mnoho let.

BRIKKON_raketaBRIKKON_zámek

Brikkon na tento model navazuje a navíc ho posunuje ještě dál. Malé dětské prstíky mnohdy nejsou schopné postavit vesmírnou raketu, nebo zámek. S dřevěnou základnou se může naplno rozvinout dětská fantazie a i mladší děti mohou z malých kostiček stavět velké stavby. Překvapuje vás kombinace dřeva a kostiček Lega? Nemusí! Vždyť zakladatel LEGA - Ole Kirk Christiansen – byl tesař. A právě dřevěné hračky ho přivedly k myšlence dnes již legendární stavebnice. Zajímá vás, jak konkrétně LEGO rozvíjí jemnou motoriku a kreativitu dětí? Přečtěte si náš článek!

 

Re-cycle-me!

Pro děti v předškolním věku je důležitý nácvik grafomotoriky. Grafomotorika je soubor činností, které musí později vykonávat při psaní a kreslení. Vystřihování z kartonu a papíru, lepení - to je to pravé pro správný vývoj dovedností předškoláka! Ale kde čerpat nápady...?

re-cycle-me_music

Máme pro vás dobrou zprávu! Nemusíte už nikam nosit vaše plastové lahve od vody, nemusíte vyhazovat roličky od toaletního papíru, krabice od mléka ani kartony. Všechen tento materiál poslouží jako základ pro skvělé výrobky! Nemusíte navíc kupovat žádné doplňky v papírnictví nebo výtvarných potřebách. Vše, co potřebujete, najdete v jedné krabici. Přebývají vám doma PET lahve? Vyzkoušejte, co všechno se z nich dá vytvořit. Chybí vám doma hudební nástroje? I tady máme řešení! Tvoření pomocí krabiček Re-cycle-me je vhodné pro děti od čtyř let, ale s pomocí rodičů je zvládnou i menší děti. Naopak pro starší děti je určený balíček pro malé vědce – mohou si vyrobit raketu, která létá nebo větrný mlýn, který se točí. 

Re-cycle-me_science

Možná vás překvapí, kolik materiálu pro tvoření s Re-cycle-me doma máte. A kdyby vám přece jen nějaký materiál chyběl -  například krabice od mléka - zkuste se zeptat u sousedů. Pomůžete tím nejen přírodě :-) 

 

Puzzle – zázračná hračka pro malé i velké

První puzzle nesloužily ke hře, ale k učení. A k tomu vlastně nepřímo slouží i nyní. Skládání dílků má svůj význam u dětí dvouletých i šestiletých. Dvouleťáci se díky nim učí klešťový úchop, předškoláci správnou koordinaci ruky a oka a seznamují se se základními matematickými a logickými operacemi. Zajímá vás, jaké puzzle vybírat pro konkrétní věk? Najděte inspiraci v našem článku.

touch_and_feel_sea

Nyní vám také představujeme novinku Touch and feel, která je určená pro ty nejmenší prstíky – ty, které zkoumají různé materiály, zjišťují, co je jemné a co hrubé. Zvířátka, složená ze tří dílků jsou to pravé: Různá textura dílků pomáhá dětem rozlišovat, které části patří k sobě – zároveň jsou obrázky jednoduché, aby byly pro dětské oko snadno rozeznatelné. 

 

prostě si jen tak kreslit...

Někdy není potřeba vymýšlet velkolepé nápady - jemnou motoriku podporuje obyčejné kreslení. A kreslit se dá všude - doma, na trávníku, na lavičce, na nádraží i ve vlaku. A přesně pro to jsou jako stvořené nové kreativní sady. Omalovánky se samolepkami v pevných deskách, když zrovna není poblíž žádný stolek stolek. Máte jen malý batůžek? Do něj se perfektně vejde Mini coloring Roll

how_to_draw_animalsdelicate_detailhow_to_draw

Ještě váháte? My máme vybráno! Využijte náš měsíc jemné motoriky naplno!