Návod na přežití

Na měsíc doma bez školy? Jak děti zabavit a navíc vzdělávat? A hlavně - jak se s nimi doma nezbláznit? S naším „balíčkem poslední záchrany“ se vám podaří doma udržet pořádek a bonusem je obohacování dětí ve smyslu vzdělávání, rozvoje smyslů a hlavně zábavy. Naše hračky svou multifunkčností děti zabaví na zaručeně dlouhou dobu a vám dopřejí alespoň chvíli klidu. Čas bez školy se díky nám stává snesitelnějším a ne tak „hluchým“ ve smyslu vzdělávání, protože děti díky nim drží krok s výukou a nic nezanedbávají.

Za těmito kousky z našeho obchodu Kidtown.cz si opravdu stojíme a věříme, že se dětem zalíbí stejně jako vám.

 1. WEDGE-IT: SKLÁDACÍ PYRAMIDA
 • Naším favoritem se pyramida nestala pro nic za nic, svou promyšlenou stavbou a neobvyklými tvary rozvíjí fantazii dítěte, jemnou motoriku, poznávání barev a v neposlední řadě prostorové vnímání. Z jediného patnáctidílného setu dokážete postavit až 30 různých staveb (a věřte, že děti jich zvládnou i více!). Stavebnice přichází v plastovém stojánku, do kterého se snadno poskládá a je opravdu skladnou hračkou.

285A4135 285A4188

 1. MAGNATILES: MAGNETICKÁ STAVEBNICE
 • Stavebnice, jejímž autorem je učitel matematiky, je skvělá na stavbu 3D staveb, počínaje domečky až po složité obrazce. Tato stavebnice se navíc skládá z různých tvarů (čtverce, obdélníky, půlkruhy, ad), takže děti jednoduše pochopí různé matematické zákonitosti a opět je tato hračka skvělá pro rozvoj motoriky, prostorové představivosti či trpělivosti. MagnaTiles je svou všestranností skvělá pro pochopení základů matematiky či fyziky.

285A1626 696

 • Na MagnaTiles navazuje také magnetická stavebnice Geomatrix-MagnaQubix, která se skládá ze sady magnetických dílků ve tvaru 3D těles, jako například krychle, kvádr a pětistěnný jehlan. S touto stavebnicí se děti rozhodně nudit nebudou, ještě se přiučí geometrickým tělesům, matematice. Rozšíří si i vnímání fyzikálních souvislostí, jako např. vyváženost, gravitace, magnetismus.

 285A2460 285A2453

 1. PUZZLE
 • Ne každý v této hračce vidí i její další smysl, kterým je například učení trpělivosti, rozvoj jemné motoriky, koordinace oko-ruka nebo vnímání uceleného obrazu. Puzzle se mohou brát jako společenská hra, ale může také sloužit k naučení a poznávání zvířecího světa nebo světadílů. Vyberte jen správný a vhodný motiv, věku odpovídající počet dílků a za zábavou skryté vzdělávání může začít.
 • Zvláštností, která určitě zaujme malé koumáky, je „měňavost“ puzzlíků ve tmě. Po složení našich Svitících puzzlí -  Glow in the dark puzzlí sledujte, jak se obrázek mění, když v noci svítí.

 285A2808 285A2885

 1. MAGPAD: KOUZELNÁ TABULKA S KOUZELNÝMI PIDIKULIČKAMI
 • S magnetickou tabulkou Magpad se děti rozhodně nudit nebudou, stejně jako předchozí hračky je i tato tabulka skvělá pro rozvoj motoriky a také dětem otevírá brány do světa počtů a matematiky.

P4091351

 1. HODINOVKA
 • Učení hodin není snad pro nikoho snadná věc, tato hra formou pexesa je skvělým pomocníkem pro všechny, kterým se ty hodinové ručičky pořád trochu motají. V této hře se propojuje svět ručičkových a digitálních hodin. Hodinovka je vhodná i k rozvoji logopedických schopností a jazykové obratnosti. Návod k ní vytvářela pedagožka a je velmi návodný a srozumitelný.

8321_kidtownedu-hodinovka-pic1.png

 1. POSTŘEHOVKA: ZVÍŘÁTKA JSOU PASÉ – MY CHCEME ČÍSLA A PÍSMENA
 • Obrázková hra pOSTŘEHOVKA je u dětí hitem, proč nepropojit skvělou hru s něčím naučným? Naše písmenková a číselná Postřehovka využívají učitelé  v prvostupňové výuce. Tak proč je nezkusit i doma?

5979_dobble-pismena-2-1

 1. VÁHY: FYZIKA NENÍ JEN NUDNÝM PŘEDMĚTEM
 • Pochopení objemu a povrchu dá zabrat – naše objemové váhy jsou, ale pomocníkem, který by neměl chybět v žádné domácí fyzikální laboratoři. Klidně na nich zkuste vážit čočku nebo rýži a uvidíte, jak děti zabavíte.

 

 1. DOMINO
 • Jednorožci či dinosauři jsou tahákem vždycky a domino je navíc báječným učitelem pozornosti, trpělivosti. Chápání drobných rozdílů napomáhá rozvoji dítěte.

356307 356307B

 1. KAPLA CHALLENGE
 • Není stavebnice jako stavebnice a důkazem je dřívková Kapla, která sice nezaujme na první pohled zářivými barvami, ale skvěle vypadajícím dřevem, které se v rukách dítěte stávají magickým předmětem, s kterým se dají tvořit kouzla. Prostorová představivost a balanční cítění, tomu se díky Kaple děti určitě naučí, akorát je potřeba pořádná dávka trpělivosti a času. A pozor, zkuste si to s dětmi i vy, dospěláci.

 4515_wooden-toy-building-kapla-challenge-kapla-planks

 1. DUHOVÉ KAMÍNKY: VYVAŽOVÁNÍ, TŘÍDĚNÍ A BARVIČKY
 • Sada 36 pestrobarevných silikonových kamínků a 20 oboustranných návodných karet se dá využít na stavbu balančních věží, různých barevných motivů, ale také k učení barev, počtů či třídících her. Možná se to nezdá, ale při rozlišování podle barev a velikostí, vytváření skupinek a vrstvení si děti natrénují počty a pojmy jako malý, menší, nejmenší, bližší. Pro sebe si je kupují i dospělí, kteří se s nimi uklidňují.

285A5752 285A5771

 1. DOKTORSKÝ KUFŘÍK - BUDU DOKTOR. KDO BY SE TEĎ NECHTĚL STÁT DOKTOREM?
 • Hlavním cílem tohoto setu je seznámit děti s věcmi, kterých se strachují vždy, když mají jít na kontrolu. Když si dané doktorské pomůcky osahají, už se jich zaručeně bát nebudou a čas strávený u doktora bude najednou příjemnější.

baner-doktor_1 1_8153_small

 1. RE-CYCLE-ME INSPIRATIVNÍ SADY
 • Při nudných dnech bez školy, se děti určitě rády zabaví vyráběním z recyklovatelných materiálů – jediné, co k vyrábění budete potřebovat je to, čeho je doma vždy nadbytek (například ruličky od toaletního papíru či karton od mléka). Stačí si jen vybrat správnou sadu, poshánět si „odpadky“ a začít tvořit. Vybírat můžete ze sad na výrobu cukrárny, pizzerie, restaurace, robotů, zvířat a mnoha dalších. Děti se nejen zabaví, ale také si rozvinou preciznost, tvořivost a podpoří fantazii.

re-cycle-me_music Package RE16BS778

.