Na dovolenou s naší hračkou

fatra_housenka

Nedávno jsem se syna ptala, jestli se těší, až pojedeme na dovolenou. K mému překvapení mi řekl, že ne. Bylo to natolik šokující, že jsem se ho až po několika vteřinách byla schopná zeptat, proč. A odpověď byla jednoduchá: „Já se těším na dovolenou. Ale netěším se, až tam POJEDEME.“ Něco vám to připomíná? Cestování s dětmi klade velké nároky na rodičovskou vynalézavost, ale s našimi hračkami se i dlouhá cesta stane zábavou!

Hračky na cestu

Potřebujete hračku, která vaše dítko zabaví při čekání na autobus, vlak nebo letadlo? Hračka, která se nerozsype a zároveň se vejde do malého dětského batůžku, aby byla stále po ruce?

Magnetické puzzle jsou vhodné pro všechny tříleťáky, ale zabaví se s nimi i mladší. Vytvoří si s nimi džungli plnou zvířátek nebo mohou vyjet na záchranářskou misi!

magna carry_jungle

Pastelky, omalovánky, guma, ořezávátko, tvrdá podložka… co všechno vzít, abyste mohli po cestě kreslit? Stačí k tomu naše kreslící sety! Omalovánky spolu s nálepkami, které jsou uložené v krásných deskách! Pokud vaše dítko radši kreslí samo, náš set How To Draw ho jistě okouzlí. Obsahuje papíry, pastelky i ořezávátko a k tomu návody, jak kreslit jednotlivá zvířátka!

how_to_draw

Pro malé dětské batůžky je určená Mini Coloring Roll  - 76 cm dlouhá role omalovánek se čtyřmi voskovkami, zabalená do šestnácti centimetrové krabičky. Můžete vybírat mezi zvířaty a dopravními prostředky.

mini coloring roll

 

Dovolená s dětmi, to je pohyb!

Venkovní hry jsou skvělé pro rozvoj hrubé motoriky. Cvičí koordinaci, rovnováhu a podporují cílený pohyb. A kde jinde takové hry využít, než na prázdninách spolu s rodiči? Pro děti, které si teprve cvičí jistou chůzi, můžete vybírat ze široké škály barevných míčů, které jsou uzpůsobené právě pro tento věk. Pro starší nezapomeňte přibalit chodící kalíšky a dát si s nimi závod! Maminky jistě rády zavzpomínají na dětská léta se skákací gumou. Do kufru nezapomeňte přidat skvělou hru se žabkou a večer, když už slunce nebude tak silné, si společně můžete zahrát náš dřevěný Pétanque, který nejen dětem krásně padne do ruky, ale nepřidá zbytečná kila ve vašem zavazadle.

 petanque

Hurá k vodě!

Léto – to je voda a písek! V hračkářství jsou pro vás už připravené sety báboviček a kyblíků, ze kterých si vybere každý! A kdyby náhodou chyběla lopatka, můžete si jí přibalit zvlášť. Pro kluky se zase budou hodit náklaďáky, které převáží písek sem a tam.

sada na písek velká

Víte, kdo byla Libuše Niklová? Tato paní designérka vytvořila legendární nafukovací hračky, které dodnes vyrábí firma Fatra. Díky svému zpracování je můžete využít nejen u vody, ale i doma – vyfouknuté se vejdou do každého zavazadla a ve vodě i u vody si s nimi děti užijí mnoho legrace. Jejich nosnost je až 20 kg!

fatra_housenkafatra_zirafa

A co ještě chybí? Přece nafukovací míč, kruh a lehátko!

…co dělat když venku prší?

Někdy se stane, že se ráno probudíte a hned vidíte, že na koupání to prostě ten den nebude. Pro takové chvíle si nezapomeňte přibalit cestovní společenské hry. Aby řeč nestála, vyzkoušejte komunikační hru do kapsy – Povídačky. Pro malé matematické mozky bude ideální volbou logická kombinační hra Super six nebo DIGIT. Když není chuť na společenskou hru, spoustu zábavy v malém balení přinese vyšívání pro malé prstíky nebo skládačka Kaleidograph. Už i přes to nemůžete pod střechou vydržet? Naše bumerangy a létající talíře jsou vhodné i do interiéru!

povídačky2pipasiksvetr

 

Knížky pro hezké sny

Je skvělé být celý den venku! A během letních večerů přichází skvělá možnost začíst se do nových pohádek a kouzelných příběhů. Ještě nemáte doma svou knížku od Hervé Tulleta? I s ním se můžete vydat na cesty. A všichni víme, že hvězdy za letních večerů svítí jasněji, než jindy.

 tullet_cestování1tullet_cestování2

Přejeme vám krásné dny plné odpočinku a radosti!